Honda Civic / D16Z2

Honda Civic / D16Z2

Član
Svaka cast..Honda je boli glava..imam isti motor 81kw u garazi,pa ako odlucis na drugu opciju javi se..Pozdrav i sretno
 
Član
Drugari, radilo se svašta...



Kupio sam gumice i ulje...



Na drugom cilndru gdje nije bilo komresije, ima lufta i to dosta..

Srećom stubline su glatke... Sve mi se čini da se sasula karika..

A zahvaljući mom kolegi nabavio sam komplet glavu, i klipove s karikama i kljipnjačama od istog motora.. Tako da nema potrebe za gumicama, njih ću zamjeniti za nešto drugo .. iz jap store-a :icon_biggrin:



Jedino što sam mogao kupiti je dihtung glave, na stanju nema niko ni usisa ni izduva...

Dobro je što je na izduvoj grani je metalni, a na usisnoj se zalijepio za nju, tako da na grani nema ništa...

Zaboravio sam pitati za dihtung kartera... Tako bi se obradovao da je maza a ne dihtung, pa ako neko zna, nadam se da će me obradovati...

Sutra će biti slike sa skinutom glavom, a pokušaću i uslikati stubline

Još malo slika





I Honda je poslana na spavanje do sutra kad me čeka cijeli dan posla... ali bićete obavješteni o daljim radovima ...





Ostalim hvala na pohvalama i sugestijama...
 
Član
Drugari, odradio sam sve, nedostaje mi slika dihtunga glave i svjećica, ali to i nije toliko bitno...

Što se tiče rada, sve je prošlo glatko i brzo osim frke oko dihtunga usisa (skinuti granu a da ne pukne) , i traženja kilo ključa :icon_biggrin:

Što se tiče glave, glava je došla ravna, sa novim gumicama, i naštelovanim ventilima, dok su klipovi sa starijim karikama, ali pozitivno od svega je što dosta manje puši, i naravno radi i drugi klip... Stavio sam svoje ležajeve..

E sad, iako izgleda malo čudno, odlučio sam se na ovaj potez jer moram dugo čekati na karike, leteće, ležeće, a da je gledam na kanalu 20 dana... ne ide .. :icon_biggrin:

Stislo me sa svih strana, nedostatak novca me koči, a imam volju da je sredim...

Ali sledeće dve stvari koje idu sigurno su motor i amortizeri i opruge, što je više vozim sve mi je draža, ali što je više gledam sve mi je ružnija koliko je visoka ..:icon_biggrin:

Evo slika rada...

Nakon skidanja glave:


Poslije poliranja i ubacivanja novih(starih) klipova:



Slike ispolirane glave:



Usis:



Izduv:



Svoje ću klipove ću sačuvati, neka, ne smetaju, a kad bude viška para, odnijeti i moju glavu na peglanje i štelovanje ventila, ako zatreba da se samo izvadi iz ladice i montira, onako spremna .. :icon_biggrin:

Toliko je jednostavno i zabavno raditi na ovoj Hondi, da mi je to ko pranje auta..

Tako da, čim mi stignu stvari za motor, javljam se, a obećao sam i slike enterijera, uskoroće i one, dok još imam telefon sa kamerom, jer mi se sve čini da ga moram prodati da bih nabavio opruge i amortizere.. :lol:

Heheh, svi komentari, sugestije, kritike i pohvale su dobrodošli ..
 
Član
samo lagano idi sredi motor neka ona ide fino,kad zavrsis motor onda spustanje lagano i ostali tunning. Neces nigdje zakasniti ona je u garazi :D
 
Nek je sa srecom malo je falilo da zavrsi kod mene omisljo sam se konto dat focusa za nju i nisana al jbg umace mi:lol: uskoro moram i ja predstavit accorda sretno u daljim radovima:123:
 
Član
A znaci uzo si accorda .. Cestitam.. Ma joj to je stari nesto kombinovao.. Zapljenio mi Hondu.. Neka te dobro sluze vozilice..
 
Top