Honda Civic / D16Z2

Honda Civic / D16Z2

Član
slika_98052_4b384a8b1bf830_velika.jpg


Eh, konačno dobih i ja toliko željenu Hondu .. :cool:

Prvo mi je stari kupio, prepiso na mene, pa mi je oteo ... Zna čovjek šta valja...

Honda je 1.6 , 81kw ... Godina 1991, jedan vlasnik samo, vjerovali ili ne, stomatolog :icon_biggrin: znači siguran sam u kilometražu 174 000 kao i da je nije klao, a na kraju krajeva, to je ćaletov drug, tako da nema problema .. Održavana je u Vuliću u BL.

Sad kad sam je konačno preuzeo, uhvatio sam se posla i iskeširo sam za fele ...



Pa sam oprao motor ...





I jedna slika za kraj predstavljanja...



Uskoro još slika..
 
Član
Nek je sa srecom, navozaces je se, a pratio sam je na piku, dugo se prodavala a i cijena je bila pomasna, al vidi se da je bas utegnuta i ocuvana, cini mi se da su samo vozaceva vrata malo bila ulubljena.
 
Član
Sve nedostatke rijesi, spusti je i uzivaj. Nek je sa srecom. Fin je motoric pod haubom, lijepo ide...
 

OmO

Član
Lijepa i lijepo ide, nek je sa srecom i koje su ovo felge na njoj ? :icon_biggrin:
 
Član
vladica85 je napisao(la):
Nek je sa srecom, navozaces je se, a pratio sam je na piku, dugo se prodavala a i cijena je bila pomasna, al vidi se da je bas utegnuta i ocuvana, cini mi se da su samo vozaceva vrata malo bila ulubljena.

Jeste, bila je na piku, ali to sve ćale forsiro, mogao si ispratiti sa profila i nissana, dizela mi je uvalio umjesto moje hondice .. A takva je došla, to sam uradio odma, skinuo tapacirung, lupio šakom 3-4 puta i vratilo se sve na svojem jesto .. imao sam negdje slike .. ali .. :icon_biggrin:

etno je napisao(la):
Sve nedostatke rijesi, spusti je i uzivaj. Nek je sa srecom. Fin je motoric pod haubom, lijepo ide...

Što se tiče nedostataka, nema osim što mi baca plavi dim na spuh, to moram izmjeriti kompresiju, pa viditi nadam se da nisu karike da su ventili .. Ali čini mi se, da je neko na forumu spomenuo plavi dim kod ovkve honde i rekao da su gumice .. :)

OmO je napisao(la):
Lijepa i lijepo ide, nek je sa srecom i koje su ovo felge na njoj ? :icon_biggrin:

Neke MiM .. 15ke .. kad ofarbam klješta u crveno mislim da će tad doći do izražaja ..

Untitled.jpg


Ako neko ima neke savjete, šta kako, slobodno izvolite, a i ako neko ima raznih stvari za ovu ili za uopšteno honde neka se javi na pp, kupovaće mo nešto, a možemo i trampiti .. :)
 

OmO

Član
Ako malo plavog dima izbacuje gumice su, ako puno izlazi karike.
Kakvi su ti planovi, hoces je sta sredjivati ili ces je ovakvu vozati ?
 
Član
OmO je napisao(la):
Ako malo plavog dima izbacuje gumice su, ako puno izlazi karike.
Kakvi su ti planovi, hoces je sta sredjivati ili ces je ovakvu vozati ?

Budu li bile karike, mogu se pozdraviti od spuštanja :icon_biggrin: jer bliži mi se i zamjena remena, španera i v. pumpe..

Nema druge, nego da siječem opruge .. :icon_biggrin:

Planiram je spustiti, nabaciti jap lonac, nabaviti sportski volan, cijev od inoxa za usis sa kn filterom, ofarbati klješta, nabaviti dobre gume, promjeniti ulje u mjenjaču, promjeniti svjećice, vidiću još za izduvnu granu... itd .. Biće nešto i od mene i od moje honde .. :icon_biggrin:
 

OmO

Član
Bendzi je napisao(la):
OmO je napisao(la):
Ako malo plavog dima izbacuje gumice su, ako puno izlazi karike.
Kakvi su ti planovi, hoces je sta sredjivati ili ces je ovakvu vozati ?

Budu li bile karike, mogu se pozdraviti od spuštanja :icon_biggrin: jer bliži mi se i zamjena remena, španera i v. pumpe..

Nema druge, nego da siječem opruge .. :icon_biggrin:

Planiram je spustiti, nabaciti jap lonac, nabaviti sportski volan, cijev od inoxa za usis sa kn filterom, ofarbati klješta, nabaviti dobre gume, promjeniti ulje u mjenjaču, promjeniti svjećice, vidiću još za izduvnu granu... itd .. Biće nešto i od mene i od moje honde .. :icon_biggrin:

Lijepi planovi, samo ne sijeci opruga, bolje je voziti par mjeseci ovakvu visoku dok ne skupis pare za opruge, nego sjeci.. I ja evo trazim sportske za svoju i ne pada mi na pamet da sjecem fabricke opruge.. :)

Sretno ;)
 
Član
Imam ja gdje uzeti i amortizere i opruge, ali ne vjerujem da ću se moći uklopiti.. :icon_rolleyes:

Hvala.. :cool:
 
Član
Danas se radilo malo .. :icon_biggrin:



Morao sam na peglanje feluge :icon_cry: 70 KM , ali je urađeno extra, otpo je komad skroz do ruba gume.. prezadovoljan sam radom iako nisam upoznat s tim, mislim da je cijena pozamašna..

Nabacio sam žutu boju na klješta.. Da malo osvježim fele .. :D









 
Član
Ne brinite za malog ima honda da bude kao pista,sinoc smo se upoznali i razmenili par rijeci oko honde tako da....
A honda da je nova NOVA JE idealan auto za nekakav opasan projekat...a i ja imam nekih opasnih novosti pa vidjcemo sta ce se desiti ;);)
 
Član
Honda je :cool:
Nek je sa srecom

Gumice ventila su kod mene e sad moze biti i da je do karika provjeri to ti je jedino resenje :icon_smile:

Provjeri kompresiju
 
Član
Ma karike su deknule 100% al sam mu ja rekao da vozi jos tako dok ne skupi pare odma da se zamjene i lezajevi posto je on mislio samo karike zamjeniti i dihtung glave.,...ja sam mu rekao da je bolje odma sve odraditi kad vec otvara motor....
 
Član
Nista, onda cu morati sacekati sa magnaflow om, ali sto kaze mica, bolje da ulozim u motor, auspuh moze sacekati .. Mica, moras mi ostaviti br svoj u pp, da se vidimo, da probamo napraviti neku transakciju...

Ostali, slobodno komentarisite, sta, kako, sta preporucujete...
 
Član
Drugari nije dobro.. Otišao sam do Vulića, pošto ju je on održavo i reče, nema šta drugo biti, nego gumice ventila, kupim gumice i ulje, prije nego što ću skinuti dekl, hajde da izmjerim kompresiju.. i nije dobro nikako... drugi nema kompresije...

1. 8,5
2. 0,3
3. 8,0
4. 9,3

Dakle, moram mjenjati, gumice, karike, leteće i ležeće ležajeve, dihtunge usisa, izduva i glave... Eventualno poravnati glavu..

Bojim se samo da nije progorio ventil ili klip .. Jer me to lupa po dzepu samo tako..

Interesuje li me, jel bolje uzeti novi motor, ili ovako sklapati...

I ako ima neko nekih dijelova može preko pp-a da vidimo koliko šta i kako ..
 
Top