Honda Civic Coupe EJ6

Honda Civic Coupe EJ6

Član
Prenocim ja kod djevojke, i auto mi ostane napolju (inace je garaziran svaku noc), i ujutru ja da upalim, nece! vergla ko konj, sve ima, pumpa dovodi gorivo, vergla, akumulator nov...izvadim svjecice, vidim da su crne i da su za zamjenu, nisam ih nikad ni mjenjao, a auto je kod mene 16 mjeseci...ocistim ih, malo tamo vamo, auto upali...sutradan u garazi pali normalno, ali odem ja i promjenim svjecice...i sve radi, sve okej...do sinoc, kad mi je auto opet prenocio napolju, i nece da upali, ja isto cistio svjecice, drko kablove, nema sta nisam pokusao, nece! I preko telefona ustanovi moj mehanicar Mita da je otisao komutator, dodje, zamjeni, sve radi, pali opet bez problema :D

Komutaro izgleda ovako i nalazi se u razvodniku:


Uploaded with ImageShack.us

a svjecice sam uzeo NGK, ove:


Uploaded with ImageShack.us


Imam neku ponudu za bregastu Deltinu stage2, sa oprugicama ventila iz Mexica, ali sam ipak odustao od toga jer pakujem drugog civica...inace ta bregasta bi bila win, uz mapiranje daje 15ks :icon_eek: a kostala bi me oko 190€ sa dostavtavom u Beograd, a auto bi se vrtio na sigurnih 8000 rpm bez ikakvih problema...ali to neka ceka za sada, kad kupim treci auto za every day, nekog dizela, onda i coupe ide u ozbiljan race car :D
 
Član
Japansko smeće :D Moja bivša kockica jadna stalno vani bila pa uvijek palila kao mina, da ne govorim o sadašnjoj VW mašinki :D
 
Top