Honda civic 1.6 vti sedan (puno slika), c/p sa drugog foruma

Honda civic 1.6 vti sedan (puno slika), c/p sa drugog foruma

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
odlicna honda, u ovom slucaju pobjedjue less is more hehe...felne, spustanje, cnri farovi...odlicno kolega !
 
Član
Outrage, forum je odlican..ima puno zanimljivosti.

Honda powerr, pa imam bregaste od civica typeR (B16B) koje cekaju da skupim pare za zakretne remenice i drugi ECU. Tako da ce to onda biti autic sa nekih 200-ak konja (ovisno o usisu i ispuhu)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
odlicna honda, u ovom slucaju pobjedjue less is more hehe...felne, spustanje, cnri farovi...odlicno kolega !

Less is more uvijek. Sto se tice farova, to je prosli vlasnik auta stavljao ( u to vrijeme su svi ludovali za tim angel farovima) ja vjerovatno ne bi ni njih stavio. Sad sam se navikao na njih pa ih necu micat. Al inace spustanje i felge su pod obavezno (plastika original moze) i najbitnije motor...Tamo ulaganja nikad dosta :D
 
samo motor treba raditi i bez mjenjaca djab motor znaci povecanjem snage motora lamela se mora mjenjati a mislis od 1.6 type r-a od 185 ks jel te bregaste ako su te to je prespreman motor a ta si sve mjenjao u njemu daj pisi jos podataka a klipovi su jel isto od type r-a
 
Član
HONDA POWERR je napisao(la):
samo motor treba raditi i bez mjenjaca djab motor znaci povecanjem snage motora lamela se mora mjenjati a mislis od 1.6 type r-a od 185 ks jel te bregaste ako su te to je prespreman motor a ta si sve mjenjao u njemu daj pisi jos podataka a klipovi su jel isto od type r-a

Znaci ovako:
Lamela - > Sinter
Bregaste - da to su te od 1.6 typer
Klipovi- isto civic 185 ks
klipnjace - original vti, preradena gornja glava da stanu u klip
Leteci i glavni lezaji - honda OEM
Pumpa ulja - integra
remenje i dihtunzi - honda OEM
ventili - supertech ravni odozdo (vti ima udubljene)
opruge ventila - usisne i ispusne duple od vti-a
retajneri - vti

Bregaste jos nisu na autu jer nemam para za mapiranje ECU-a, a usput planiram promijenit i remenice kad skupim pare za mapiranje. Na autu je vti-ev auspuh fi 50 ili 55 neznam ni ja, to trebam mijenjat na fi63, ispusnu granu cu stavljat 4u1 te cu usisnu granu obradivat (malo prosirit) i mozda mijenjat TB. Takav setup motora ima dosta kolega u Sloveniji, a imaju neki i u Hrvatskoj. Po mjerenjima im se snaga krece izmedu 190 - 210 konja na radilici, ovisno o tome koliko tko vrti svog. Ja nemam u planu izvlacit max iz motora jer se auto vozi svaki dan, tako da ce blokada biti na nekih malo ispod 9 hiljada.
 
Član
Samo radi i nemoj gubit volju a pare ce doci :)

drago mi je da ti se svidja forum,eto nisam ti previse obecao kad sam zvao,mozes puno naucit od nas a i mi od tebe :)

A najbtnije,tu smo da se druzimo!

I jos jednom honda je avion,inace sam ljubitelj hondi ali ova je prica za sebe!
 
Član
Outrage je napisao(la):
Samo radi i nemoj gubit volju a pare ce doci :)

drago mi je da ti se svidja forum,eto nisam ti previse obecao kad sam zvao,mozes puno naucit od nas a i mi od tebe :)

A najbtnije,tu smo da se druzimo!

I jos jednom honda je avion,inace sam ljubitelj hondi ali ova je prica za sebe!

Ma volje nikad ne fali. Inace, ovih dana cu pocet slagat i ostatke od starog motora. Glavu cu dat na zavarivanje i moram mijenjat siceve ventila i kupit druge vodilice. Ja uvijek nesto sarafim, to mi dode kao neki wellnes odmor zenama :lol:

Neki dan sam skidao boju sa poklopca ventila (sa stare glave) tek tak da vidim kako djeluje sredstvo za skidanje boje. Uglavnom, vrlo jednostavno i puno bolje od pjeskarenja. Sad je to spremno za farbanje





 
a koja ce boja poklopca oce biti crvena.a sto bre stavljas blokadu ako ga neces terati po ulicama koliko moze ostavi ga bez blokade bolje ti je kad oces da cujes zvuk do maximuma i da ga malo procistis.svaka cast za ovaj motor mislim da ce da leti honda. jesi li bio kad na 402
 
Član
Pa boja poklopca ce biti crvena jer je crvenu honda koristi kod typeR modela. A blokada mora biti, jebiga moras ogranicit do koliko se auto bude vrtio, mislim sa ovim bregastima nebi ni imalo smisla vrtiti ga preko 9500 o/min jer gubi snagu poslje, a druga stvar je dugotrajnost same masine. Opet postoji neka granica kod tjeranja motora, recimo ogranicenost injektora da ubrizgaju dovoljnu kolicinu goriva u cilindre, pa onda i tlak pumpe goriva...brdo stavri ima zbog kojih ta blokada na autu mora biti. Jer da auto ne dobije dovoljnu kolicinu goriva, smjesa goriva bi se osiromasila i dovelo bi do detoniranja i na tim obrtajima bi se motor razletio..A zvuk... i ovako on urla da me se cuje na par kilometara (naravno filter). Nisam bio sa njom nikad ni na jednom legalnom shit rejsu, samo ilegalni. Tako da ni ne slazem auto za to. Honda je obiteljski auto koji ide solidno, malo trosi zbog vteca itd...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top