Honda civic 1.6 vti sedan (puno slika), c/p sa drugog foruma

Honda civic 1.6 vti sedan (puno slika), c/p sa drugog foruma

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član






17" samo za probu, na njima se auto nikako ne ponasa...















A ovo su najnovije slike, nakon raspada motora zbog opruga ventila....






 
Član
RE: Honda civic 1.6 vti sedan (puno slika)

Lagano ko hrcak, navlacim kuci dijelove....trenutno stanje :D


Jos jedan apdejt...stigli klipovi





Narucio sam OEM Honda uljnu pumpu, lezajeve (letece, glavne), Komplet dihtunga za glavu, remen, spaner....i to bi trebalo doci krajem mjeseca i onda krecem sa sklapanjem :D
 
Član
RE: Honda civic 1.6 vti sedan (puno slika)

Stigli i ovo



Novi klipovi imaju prihvat za klipnjacu malo uzi pa sam sad malo to mjerio i sutra nosim klipnjace na glodanje. Jos mi fale aksijalni lezaji i dva semeringa pa cu krenut sa slaganjem..Glavu sam vec dao na ravnanje.

 
Član
RE: Honda civic 1.6 vti sedan (puno slika)

Updejt sa slikama :ignat_02:
Nazalost nemam slike gdje sam sklapao blok...spretnim prstima sam slucajno izbrisao te slike :fool:

Blok vec stavljen u auto




Sad je auto kod mehanicara, odvezao sam ga da mi sredi palenje i da mi nastela ventile (nemam listice). Zaboravio sam slikat auto sad kad je upalio, tj. dok sam sve sklopio. To cu dodat sutra.

Imao sam vremena i volje pa sam malo ocistio i spremio garazu, evo kako to izgleda :ignat_02:

I ujedno sam sortirao i stavio na hrpu sve stare dijelove, a i staru glavu, blok....


Sve super radi, svi dijelovi su novi..jedino mi negdje neka masa zajebava jer mi ne radi centralno zakljucavanje, ventilator od kilera i mislim da mi klimu ne pali...to jos sutra moram provjerit (naravno svi osiguraci su ispravni)

Sve sam radio sam, od pocetka do kraja u garazi gdje u potpunosti vlada ova tropska klima od -3 stupnja tak da sam spreman za otici sarafit honde na Aljaski :ignat_02: . Od velike pomoci mi je bio najbolji frend koji je cijelo vrijeme stajao i nadgledao da sta ne zaboravim, a i blok smo rucno ubacili u auto...
 
Član
RE: Honda civic 1.6 vti sedan (puno slika)





Danas sam se malo vozio, sve radi super. Ko nov je :D Vec sam razmisaljao kako bi ga bilo fino stisnut do kraja


updejt
Civic ima oko 1500 km do sad. Promjenio sam ulje na 1000 km u motoru i getribi, skino katalizator tak da znam kad sam u vtecu :lol: ..Stavio opet Inu sint unutra, novi filter ulja Mann. Neki dan sam isao na faks pa tako se vozim po auto putu i iza mene neki A6 (zadnja linija) na supku. Vozio sam se oko 160 i tak maknem se covjeku pa reko da vidim kako ide taj audi...Audi je 3.0 tdi i nije me bas nesto impresionirao, cim sam krenuo za njim vec sam morao pustat gas, a refleksno reakcija je bila osmjeh od uha do uha :D...Kad sam se vracao doma prolazio sam pokraj ine i avenue mall (tamo mi je stari motor umro) malo mi je klecnulo u nogama. Ovaj put je izdrzo pedal to the metal :p ...Al mi se javio i prvi problem na autu. Dihtung kartera nisam mijenjao nego sam ga lijepio sa loctite silikonom i malo je popustio tak da im je na jednom mjestu masan karter, tak da to sad moram rijesit. Izgleda da silikonu nije odgovarala temperatura ispod nule dok sam ja to sastavljao :D
 
Član
RE: Honda civic 1.6 vti sedan (puno slika)

Malo novih slika. Neko vrijeme je honda bila zapostavljena, ucilo se za ispite tako da nije bilo vremena za glancanje i neko fotkanje. A danas se poklopilo vise stvari, lijep i sunacan dan. Ja raspolozen za radit i cijeli slobodan dan :p . Prvo sam namontirao filter da me mater cuje na 5 kilometara dok dolazim kuci :lol:, pa sam promijenio felge i na kraju jedno temeljno pranje iznutra i izvana.













Evo i mene nakon pametno utrosenog dana :ignat_02:

 
Član
Hvala ljudi, drago mi je da Vam se svida jedna obicna obiteljska limuzina :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top