hitno misljenja

hitno misljenja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
drug, extra kombinacija fiat+stilo+JTD=savrsenstvo:D
eto javio se fiJat fanatik

vw krsh:lol:
 
Član
active oprema ti je: servo, jastuci (volan, suvozac i bocni na sjedistima prednjim), elektro podizaci (samo naprijed ako je sa cetvero vrata), elektricni retrovizori, tonirana stakla, ABS, neki imaju klimu neki ne, naprijed ventilirajuci diskovi. to bi trebalo biti to sto se tice opreme.

JTD motor je zahvalan sto se tice odrzavanja i slabo se kvari. samo redovno odrzavanje i miran si.
turbina kao i na svakom autu osjetljiva na przenje dok je motor hladan. Selenia obavezno kao ulje, zeleni permant (niposto crveni), tutela ulje mjenjaca, servo je ja mislim elektricni tako da za njega ne ide ulje.
 
Član
Evo jos jednog fiat fanatika... Imao bravo 4 god,odlicno me sluzio,sad uzeo Stila JTD... Iskreno cak sam pomisljao i o Golfu i Ibizi,ali ipak uzeo Stilo i opet bi... E sad....vodi racuna o kilometrazi,mozes vizuelno vidjeti u kakvom su stanju volan (da li je izlizan),papucice,rucica mjenjaca,sjedista....idi na neku dobru dijagnostiku i obavezno dobar mehanicar (napisi lokaciju) mozda tu mogu pomoci! JTD uglavnom prije 2003 god ima cesto problema sa nosacem motora (ispod akomulatora) i po neki primjerak i sa zamajcem,zatim svijetli lampica od jastuka ( folija u suvozacevom sjedistu)... Znaci u svakom slucaju dijagnostika prije kupovine! Napisi malo vise detalja o tom Stilu...ipak 10 i nije losa cijena! Ako jos nesto trebas javi se na P.M.! POzzz...
 
Član
Active oprema ti je najnizi paket opreme kod Stila
Dobro provjeri stanje auta u ovlastenom servisu ja mislim da SVE kosta 50km
Dogovori se sa prodavcem da ako je sve uredu da ti platis a ako nije (tj. ako se ispostavi da laze za kilometrazu i ostalo) da on plati

Koje je godiste?

Za JTD motor samo rijeci hvale - Dobar, pouzdan, jak. Kao sto EmirEX rece samo redovan servis i nemas problema.
Servo je potpuno elektricni

Sto se cijene tice ne znam sta da ti kazem. Da li je registrovan ili ti to moras da uradis?
 
Član
JTD - motor kao motor, koliko znam nema neke fabricke, uobicajene mane....moj u Brava-i ima preko 300k km i i dalje svaki dan guli relaciju od 80tak km na posao i nazad....

A sad auto....taman da je Mercedes ako nije odrzavan krs je....zavisi koje je godiste itd, autima su pravo pale cijene....meni se to cini previse love....pogledaj malo po pik-u pa ces vidjeti na sta mislim.....a kilometraza.....m daj, sem ako je kupljen ovdje u BiH nov (mada sumnjam u to) pa da se moze provjeriti prica, ko jos kupuje dizela da predje 15000 godisnje s njim? Ja predjem s benzincem toliko u pola god, pa i manje....
 
Član
rođak u bravu JTD 105 KS, u 5 mjeseci 30 000 km bez problema...kupljen na 200 000
ako ti se sviđa, odvuci ga u servis neka ga malo pregledaju, ako kazu da je OK kupi!
 
kAcA je napisao(la):
Active oprema ti je najnizi paket opreme kod Stila
Dobro provjeri stanje auta u ovlastenom servisu ja mislim da SVE kosta 50km
Dogovori se sa prodavcem da ako je sve uredu da ti platis a ako nije (tj. ako se ispostavi da laze za kilometrazu i ostalo) da on plati

Koje je godiste?

Za JTD motor samo rijeci hvale - Dobar, pouzdan, jak. Kao sto EmirEX rece samo redovan servis i nemas problema.
Servo je potpuno elektricni

Sto se cijene tice ne znam sta da ti kazem. Da li je registrovan ili ti to moras da uradis? i kaca 2002 je godiste

gratis registracija:D

ljudi de mi objasnite sta diagnostikom mogu da vidim sve to me interesuje dal ce mi reci sve sto nevalja? prvo mi je auto ljudi kupuujem a nemam pojma. razumijem se u neke stvari zavrsio sam mehanicara pa neke mogu da skontam al nisam nikad kupovao.
 
Član
Fiat_Punto je napisao(la):
legionar je napisao(la):
Fiat_Punto je napisao(la):
hvala :D ma sve koje sam pito seru mi po fijatu u pm vise. majku mu j*em kao da je golf 2 bolji od njeg :D

Pa ljudi samo iskreni,ne krivi ih, kupi ba VW i miran :icon_smile:


ajd budite realni pola likova nije nikad vozilo fijat a pricaju o njemu

Ja imam iskustva sa Fiatom imam kosilicu za travu sa Fiat motorom vidi slike:

DSC00162.jpg



DSC00163-2.jpg


tesko pali pa mi je jedna ruka deblja od druge od paljenja kosilice na bazenima me svi gledaju cudno misle da drkam puno.
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
:icon_exclaim:
 
ok je to auto nije lose samo znaj da ces za neku godinu izgubiti na njemu ne drzi fiat svoju cjenu nikad ali ko motor od auta je dobnar stabilnost je malo slabija ali kad ga spustis to je ok a uglavnom fiat je fiat a nijedno auto nije izvrsno pogledaj u servisu prikopcaj ga na kompjuter i nemoj mda koje lampice svjetle pregledaj airber-ovee i to je to
 
Član
Eh da....zaboravih napisati....bolja tog auta nije elektronika, nego ELEKTRIKA.....ima problema sa spojevima/konektorima najvise, pali lampice i sl. radi toga, a ne zato sto mu nesto otkaze....ljudi su imali prebizarnih desavanja s njima radi toga....pretresti ga kod dobrog elektricara i sve 5...
 
Član
Fiat_Punto je napisao(la):
kAcA je napisao(la):
Active oprema ti je najnizi paket opreme kod Stila
Dobro provjeri stanje auta u ovlastenom servisu ja mislim da SVE kosta 50km
Dogovori se sa prodavcem da ako je sve uredu da ti platis a ako nije (tj. ako se ispostavi da laze za kilometrazu i ostalo) da on plati

Koje je godiste?

Za JTD motor samo rijeci hvale - Dobar, pouzdan, jak. Kao sto EmirEX rece samo redovan servis i nemas problema.
Servo je potpuno elektricni

Sto se cijene tice ne znam sta da ti kazem. Da li je registrovan ili ti to moras da uradis? i kaca 2002 je godiste

gratis registracija:D

ljudi de mi objasnite sta diagnostikom mogu da vidim sve to me interesuje dal ce mi reci sve sto nevalja? prvo mi je auto ljudi kupuujem a nemam pojma. razumijem se u neke stvari zavrsio sam mehanicara pa neke mogu da skontam al nisam nikad kupovao.



Rekao sam ti u ovlastenom servisu ti sve provjere za 50km

Na dijagnostici ti mogu sve vidjeti...Dal je vracana kilometraza, dal je ikad izbacio airbag (sudar), klimu dal treba dopunit dal ima bilo kakav kvar itd itd.
Ono sto ne moze dijagnostikom (trap i mehanicke dijelove) utvrde kad podignu auto na dizalicu i vizuelno...

Provjeri i dal su uredni papiri posto ce ti on registrovat auto...
 
hvala ljudi za sad sam udustao od njeg trazim dalje! ako imate neke ovde oko tuzle samo stavite link do 10hiljada km i mora bit 115 ks
 
Član
http://www.autopijaca.ba/index.php?vozilo=8&page=0&view=70636

evo ti link na autopijaca.ba 2002g jtd 115ks
 
Član
Fiat_Punto je napisao(la):
hvala ljudi za sad sam udustao od njeg trazim dalje! ako imate neke ovde oko tuzle samo stavite link do 10hiljada km i mora bit 115 ks

Nisam stavio da je oko Tuzle, ali evo rezultati, pa proberi ako nisi ovo gledao ;)

http://www.pik.ba/?trazilica=fiat+stilo+do+10000&novapretraga=pikba
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top