HDR/ Fake-HDR

HDR/ Fake-HDR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
moras imat aparat s manualnim podesavanjima osvjetljenja ili aperture-a...
program neki za obradu HDR-a i to je to...
uslikas minimalno 2 slike iste (da ne pomjeris aparat), ali razlicite osvijetljenosti, ubacis u program i dalje podesavas kako ti volja...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
moras imat aparat s manualnim podesavanjima osvjetljenja ili aperture-a...
program neki za obradu HDR-a i to je to...
uslikas minimalno 2 slike iste (da ne pomjeris aparat), ali razlicite osvijetljenosti, ubacis u program i dalje podesavas kako ti volja...

Prepusticu se ja gledanju vasih :D
Tnx u svakom slucaju :D
 
RCat je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
RCat je napisao(la):
nije za neta erole.. :)

ebga ja sad ispade bed gaj sto sam postavio ovo na net,ne znam ja ovo gledam kao fotografiju i kao takve fotke su za pokazivanje,inace koja im je svrha osim ako se radi o onim za obiteljski album (sto je u tvom slucaju mozda)

uglavnom;)

Ne erole..
No posto svaki moj post ovdje nadje neki prc sa manje vise jedne strane.. nemam namjeru da postavljam tako privatne i emocionalne slike.

Ja se tvojim slikama divim, i ove zadnje su veoma dobro uslikane i obradjene.

Nisam bas skontao ovo za "..prc sa jedne strane",ali nema veze,razumijem ono sto htjela reci i hvala na pohvali i sam sam u zadnje vrijeme skontao da samo okidanje je tek prvi korak ka koncanoj fotografiji,zaista mogucnosti digitalnog zapisa su...strasno,kontam kako su se ljudi prije u analognodoba mucili;nema live view-a,kad okines nema provjere sve dok ne izradis film,filmovi su bili ograniceni na 30-tak fotki,nije bilo podesavanja ISO ko sad nego si morao kupiti film sa iso 200,iso 400 itd,strasno,da ne govorim koliko je bilo skupo svaki film izradjivati da bi na kraju skontao da ni jednu fotku nisi ubo kako treba i sto je najgore nije bilo photoshopa:lol:

@faya:ajd mogli smo stvarno,podijelit cemo snage,jedan dio ti,jedan dio ja:)
 
Početnik
erol_brcak je napisao(la):
hvala Bilosto ('ebem ti ovaj nick,daj reci nam ime:))
ime je imaginarna kategorija... postojimo po onome sto jesmo, a ne po onome kako nas drugi zovu... upravo, zato, bilosto... nekome s jedne strane, drugome s druge :lol::lol: pa, kako se kome svidi...
 
Početnik
fotografije u hdr su mi veoma interesantne... posebno mi se dopada macka...

mada, moram priznati da hdr ne "stoji" svakoj sceni... cesto, kada se pretjera, on meni daje utisak crteza, a onda mi je bas fejkusa... ali, to je bar meni... sta ja znam... nisam ja fotograf :)
 
hm, sta reci na temu HDR-a? razumijem kako je koristak kod izrazavanja svih kanala i ujednacavanja slike, ali u jednu ruku pretvara fotografiju u nesto nalik crtuzu ako se pretjerano koristi. ponekad opet ovo ujednacavanje kanala zna stvoriti gubitak kontrasta slike pa oci opet bole. da, HDR koristim i sam ali jako rijetko, i tad kada koristim nastojim da to uradim u sto manjim kolicinama.
evo dvije moje HDR slikice
:icon_smile:



 
Član
@ Kudy

super slike! ja volim vise taj dramatic look kao na prvoj slici :cool: a maca je cool! :lol:


 
Početnik
hahaaha, dobra bi ti bila ova slika da ne moram glavu da iskrivim za 45 stepeni...

joj, sto se vi sicate uglovima hahahahahahaahah
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top