HDD spajanje sa radiom

HDD spajanje sa radiom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pokušava san spojiti HDD na radio i nikako,formatirao sam HDD iz NTFS u FAT 32,stavio dodatno napajanje za USB preko upaljača i ništa,HDD je 180 GB,kapacitet nema veze,jedino bi još možda trebalo vidjeti da li se može nadograditi firmware za radio :icon_question:

Ako ko zna više :icon_exclaim:
 
Član
jbga ako se radi o eksternom hdd-u trebo bi ga prepoznat kao stik ... osim ako si ti to nesto majmuniso sa obicnim diskom ...
 
Član
O kom je Playeru rijec? Pokusaj da je cijeli HDD jedna particija i to primary, te ga formatiraj u FAT32, i kazes da imas dodatno napajanje, to bi onda trebalo da radi... Al opet zavisno od playera jel prepoznaje HDD, ili Flash Memory...
 
Član
ErRoR je napisao(la):
O kom je Playeru rijec? Pokusaj da je cijeli HDD jedna particija i to primary, te ga formatiraj u FAT32, i kazes da imas dodatno napajanje, to bi onda trebalo da radi... Al opet zavisno od playera jel prepoznaje HDD, ili Flash Memory...

Stick radi!
Šta se tiče formatiranja prova san sve,preformatira sam ga cijelog u FAT 32,zatim samo jedan manji dio,jedino pokušat sa nekakvim upgradejom radia.

23vhs1j.jpg


slokas4 je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
O kom je Playeru rijec? Pokusaj da je cijeli HDD jedna particija i to primary, te ga formatiraj u FAT32, i kazes da imas dodatno napajanje, to bi onda trebalo da radi... Al opet zavisno od playera jel prepoznaje HDD, ili Flash Memory...

Stick radi!
Šta se tiče formatiranja prova san sve,preformatira sam ga cijelog u FAT 32,zatim samo jedan manji dio,jedino pokušat sa nekakvim upgradejom radia.

23vhs1j.jpg

Radio je sony CDX-GT39U
 
Član
Misliš da igra kapacitet:icon_question:

Pitao sam dosta ljudi,svi su mi odgovorili da kapacitet nema veze nego da će samo učitavanje biti duže šta je veći disk.
Također san pazio i na formate koje sam stavljao na disk odnosno stavio sam one koje radio podržava i čak izbrisao slike (one slike koje dođu kao omot albuma).
I kad sam sve to napravio na displeju piše "no music", e sad je još zanimljivije:icon_mad:
 
Član
slokas4 je napisao(la):
Misliš da igra kapacitet:icon_question:

Pitao sam dosta ljudi,svi su mi odgovorili da kapacitet nema veze nego da će samo učitavanje biti duže šta je veći disk.
Također san pazio i na formate koje sam stavljao na disk odnosno stavio sam one koje radio podržava i čak izbrisao slike (one slike koje dođu kao omot albuma).
I kad sam sve to napravio na displeju piše "no music", e sad je još zanimljivije:icon_mad:

Napravi particiju od 1 GB a ostali dio diska ostavi ne particionisan, i to onda spoji sa nesto muzike na njemu pa vidi. Ako tako ocita onda je do kapaciteta, onda moras polako da povecavas particiju da vidis koliko moze stati, ja bi rekao da je do toga, i druga stvar mozda nece ni tako moci zato sto flesh i hdd malo drugacije rade, pa to onda malo zavisi i od adaptera kojim si spojio hdd na usb.
 
Član
vid kod mene radi jedan externi USB HDD disk od 500 giga dok drugi externi od 1 TB ne radi...
 
Član
Napravio sam i tu opciju i ništa,kako misliš adapter,jel misliš na USB kabel,stavio sam onaj tzv. Y kabel koji ima dodatno napajanje.
Možda treba drugi driver za HDD,možda bi mogao naći neki driver i instalirati ga na HDD i onda pokušati,svaki savjet je dobrodošao...
 
Član
Ne nego taj komad elektronike koji pravi prelas sa hdd konektora na usb konektor, moze biti sastavni dio kutije u kojoj je disk recimo.

Sto ce reci ta kutija koju imas ne moze il tvoj plejer ne moze taj kapacitet. nema sta trece da bude.

Ali rekoh ti probaj napraviti jednu particiju koja je samo 1 giga velika ostali dio diska da ostane prazan stavi na to par pjesama i probaj.

Ako ne bude radilo i sa tim, 1 giga, onda ne moze ta kutija na taj plejer.
 
Član
U svakom slučaju ću napraviti,mada mislim da sam to radio!
Jel postoji možda kakav eksterni adapter,možda je zagušenost podataka u protokolu:icon_confused:
 
Član
Ne, samo moze biti do kutije ili do velicine diska. Ako plejer to podrzava uopste ali valjda si citao prije nego probao :D
 
Član
svejedno i to se da rjesit, napravit, formatira disk, napravi samo jednu primary particiju sa velicinom koju player podrzava i opleti ...
 
Član
A vrlo lako ti moze biti da taj slony player ima loading limit, pa ti ne moze ocitati kapacitet diska, te ne radi nikako, pokusaj sa flesh memorijom nekom veceg kapaciteta, ako ima tko u blizini...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top