HDD neprepoznaje svu memoriju

HDD neprepoznaje svu memoriju

Mrva je napisao(la):
Prikazuje mi da imam samo 8 mb neaktivnog prostora :(

Kontam da skinem sta treba i format.. posto comp nema cd rom ima li ko kakve linkove za USB verziju win xp s2

hvala

provjeri jampere kao sto strujaze rece,da nisu oni ppgresno ppstavljeni
ili skini program Partition Magic, mozes i preko njega brisati i kreirati particije,,,,
a usb xp imam kuci kako se pravi, moze bilo koji xp samo se ppsebno prebacuje na stick i formatira malo drugacije....potrazi preko google naci ces sigurno
 
Član
Nasao sam neku verziju xp sp3 pa skidam.. sad stinem i taj program da probam, hvala drug
 
Skini progam Partition Magic, imao isti problem, u njemu sve nastimao.. Provjeri i jumper na disku na nisi ga ogranicio..
 
Član
Pod broj jedan,Skini sve podatke sa tog diska!
Taj neaktivni prostor od 8MB je OK i to je zahtjevano od operativnog sistema.

Hajde nam printscreen is disk managmenta?

i jos jedno pitanje?
Da li je disk svo vrijeme bio u jednoj masini? Ili si mozda radio neki image restore na taj disk?
Provjeri takodjer postavke BIOS-a
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Pod broj jedan,Skini sve podatke sa tog diska!
Taj neaktivni prostor od 8MB je OK i to je zahtjevano od operativnog sistema.

Hajde nam printscreen is disk managmenta?

i jos jedno pitanje?
Da li je disk svo vrijeme bio u jednoj masini? Ili si mozda radio neki image restore na taj disk?
Provjeri takodjer postavke BIOS-a


prtscreen stavim poslije posla.. dignut je sistem na masini al sam ga kasnije stavio na drugi ct kao slave radi prebacivanje podataka, da neprebacujem sa usb-om.. tada sam i vidio da su jumperi nisu na mjestu pa ih stavim na mjesto gdje nema ogranicenja
 
Član
Koji je sistem bio na tom racunaru gdje si ga kacio kao slave?

I koji ti je file sistem na tom disku? NTFS? FAT koji?
 
Član
zen3dom je napisao(la):
provjeri ti jumpere......
daj sliku jumpura i diska, tj onih slicica sa polozajima jumpera
Skinuo sam ovaj particion manager il kako se vec zove.. jednu intresantnu gresku mi izbacio pred kraj.. vidi ovo


Kao da disk ima neku gresku:icon_question:

Izgubio sam onaj kabal od telefona pa nemogu da sliku postavim.. 100% sam siguran da su jumperi sad na mjestu ;)
 
samsungov disk, trebao bi samo jedan JUMPER, skroz lijevo ovako gledano odzada

HDD%20Jumper%20Block%20Settings.jpg



Ako ti je JUMPER vec ovako a isto se ponasa, jbg, fakat nisam sreo do sada slicno,,,,
doduse neki dan sam sreo disk od 4GB podjeljen na pola, jedna particija OK druga ne, ali se rijesilo brzo....;)
 
Član
Evo o kojem je DISKU rijec

zen3dom, rijesen problem..

Kad sam stavljao jumper nisam ni primjetio da jedna od iglica nije "upala" kako treba.. iskrivio je tako da je samo jedna imala kontakt, tako da je on vjerovatno pokazivao kao slave :(

Hvala u svakom slucaju zen3dom i tebi gale
 
Član
zen3dom je napisao(la):
rekoh zi odmah da su jumperi misa mu
Pa zato sam i provjerio jos jednom.. mada cim sam ustanovio problem vidio da su jumperi na pogresnom mjestu i odmah i prebacio.. zato vise nisam ni gledao :)
 
Top