HDD neprepoznaje svu memoriju

HDD neprepoznaje svu memoriju

Član
Imam problem,

U pitanju je os xp, disk je tezak 250gb a prikazuje 37 :icon_mad:

Kako ovo rijesiti, odnosno pridruziti ovu memoriju postojecoj particiji

hvala
 
Član
edo_16v je napisao(la):
Mozda je kreirana samo jedna particija od 37 giga pa ti ostatak nigdje ne prikazuje..
Kako mogu da kreiram i drugu particiju.. ev sad sam ga stavio kao slave na win7

Hvala
 
Član
Mrva je napisao(la):
edo_16v je napisao(la):
Mozda je kreirana samo jedna particija od 37 giga pa ti ostatak nigdje ne prikazuje..
Kako mogu da kreiram i drugu particiju.. ev sad sam ga stavio kao slave na win7

Hvala

Desni klik na computer ikonu
manage
disk management
odaberi taj disk i snadji se sam :)
 
Član
unlocated space moras pretvoriti u particiju, i to sto u managmentu pod disk settings, odaberš unlocated space desni klik create partition, next next odabereš format, napišeš joj naziv, pridruzis oznaku ( D: C: E:) i onda na kraju FORMAT...
 
Član
zen3dom je napisao(la):
strujaze je napisao(la):
mozda ti je i jumper-ima ogranicena mem.,pogledaj kako ti stoje

250GB najvjerovatnije SATA, nisam vidio da ko stavlja jumpere na to heheheh, ali ko zna
Nije sata, ata je.. dzamperi su sad oke, mada su bili prilikom instalacije na mjestu gdje je memorija ogranicenja :(


Sta kad ih pridruzim, moram li ih formatirati.. imam nesto bitno na tom disku i ako je moguce da se neradi format :(
 
Član
tako je meni bilo..morao izbrisati particiju i ponovo napraviti i to je to..samo je jedini problem sto izgubis podatke :icon_rolleyes:
 
Član
[/quote]



Sta kad ih pridruzim, moram li ih formatirati.. imam nesto bitno na tom disku i ako je moguce da se neradi format :(


[/quote]

Pridruzit ces ih na drugu particiju i nju ces morati format da bi je mogao koristiti, a stara particija ostaje kako jest, znaci ostaju svi podatci na toj staroj
 
Mrva je napisao(la):
zen3dom je napisao(la):
strujaze je napisao(la):
mozda ti je i jumper-ima ogranicena mem.,pogledaj kako ti stoje

250GB najvjerovatnije SATA, nisam vidio da ko stavlja jumpere na to heheheh, ali ko zna
Nije sata, ata je.. dzamperi su sad oke, mada su bili prilikom instalacije na mjestu gdje je memorija ogranicenja :(


Sta kad ih pridruzim, moram li ih formatirati.. imam nesto bitno na tom disku i ako je moguce da se neradi format :(

ne moras gubiti podatke, moguce je spasiti, tj popraviti MTF ako je ostecen i dobices pristup

Skini program Active Disc Recovery i udri, imas super scan, kad zavrsi ides repair, recover i to je to....;)
 
Član
haha ja nemam anti virusa nikako..kad ga instaliram sjebe mi sistem..zato ga i ne koristim i nemam problema;)
 
Sahman_Turbe je napisao(la):
haha ja nemam anti virusa nikako..kad ga instaliram sjebe mi sistem..zato ga i ne koristim i nemam problema;)

najsigurnija varijanta definitivno, narocito ako uradis jos jednu kvacicu uz neinstaliranje AV......:icon_biggrin:
 
Član
Prikazuje mi da imam samo 8 mb neaktivnog prostora :(

Kontam da skinem sta treba i format.. posto comp nema cd rom ima li ko kakve linkove za USB verziju win xp s2

hvala
 
Top