Hapsenje zbog kazne...

Hapsenje zbog kazne...

Pozdrav narode kako ste mi, ja evo malo zabrinuto trebam vašu pomoć.

Naime prije par mjeseci me policija kaznila zbog" narusavanja javnog reda i mira"
Stavio sam navodnike jer se ne smatram krivim al sta ćeš oni su zakon poštujem. U glavnom kazna je 150 maraka i nemam od čega da platim, a oni su mi poslali upozorenje da ako ne platim u roku 8 dana da ce me uhapsiti. SAD je moje pitanje vama da li oni vrše prepad na mene ili ce stvarno to učiniti jer koliko ja vidim trebali bi se hapsiti ovi kri!inalcoi zbog kojih ne možemo mi obični smrtnici da živimo a ne ja zbog pisljive kazne koju bi platio da imam odakle da platim :( . toliko od mene lijep pozdrav i unaprijed hvala na pomoći.
 
Član
U komsije dosli na vrata i odveli ga, imao je kaznu ne znam za sta tacno, uglavnom strpali ga u zatvor 3 dana, jedan dan ti je 50 KM pa da znas sta te ceka, nece te u Zenicu nego blize negdje ako ti sta znaci :D
 
U komsije dosli na vrata i odveli ga, imao je kaznu ne znam za sta tacno, uglavnom strpali ga u zatvor 3 dana, jedan dan ti je 50 KM pa da znas sta te ceka, nece te u Zenicu nego blize negdje ako ti sta znaci :D
Znam druze da neću u zenicu aal nemaju mjesta nikako kako oni se žale kako onda imaju za mene ?
 
Član
Strpaju te u celiju sa 10 crnaca jbg takav ti je zivot salim se malo :D
Ako su te vec upozorili znaci da ima mjesta, ako nemas da platis odes 3 dana i gotovo, komsija se nije zalio.
 
Član
i ja sam dobio taj papir dosad bar 5 puta. nisam nikad platio, nisu nikad dosli. ne sikiraj se :D
 
Član
JRM je jedna od najgorih "civilnih' kazni, da se tako izrazim, koliko znam ide i u dosje, ako grijesim neka me neko ispravi. Cisto sumnjam u hapsenje, iz razloga jer puno veci prekrsaji, pa cak i smrtni ishodi jos uvijek nisu procesuirani, zatvori su prebukirani
 
Putovanja.ba
Administrator
Mene nebi začudilo i da dođu po tebe, da poprave statistiku.
 
i meni je dosla takva ista koverta ja sam imao 200KM da platim i ne sjecam se kolko je bilo zatvora,AKO TE ODVEDU U ZATVOR KAZNA TI OSTAJE DA ZNAS PISE SVE LIJEPO U TOJ OBAVJESTI..ja sam platio pa ako mozes kako skuckaj plati i rijesi se..
 
Problem je to ja tu kaznu ne cu da platim a sad cu vam reci i zasto. Situacija je bila ovakva vozim se ja sastarim dosla mi musterija iz maglaja da kupuii masinu sto sam imao propali biznis. I oni su mene pratili jer ne znaju put, na skretanju na semaforu ja sam prosao kroz zeleno a ti ljudi kroz trepcuce zeleno ili cak najdalje zuto. A policajac na drugoj strani stajuci na crvenom za sketanje sa druge strane bez rotacije. ulijece u suprotan smijer ito kroz crveno kako bi njega zaustavili. I ja kao iskren da izadjem da kazem da nisu kroz crveno prosli da nisu iz Sarajeva. I ja tako priso policajcu i lijepo mu objasnim on poce meni da govori odstrani se odavde da te ja ne bi odstranio. Ja mu govorim ja se izvinjavam al ne na rusavam jrm i on se meni poceo unositi u facu. I tu mu a kazem ne moj mi se unositi u facu jer neces docekati da te udarim i sad cu ti zvat komandira dase pozabavi sa tobom i tu mi je on trazio dokumente koje sam mu i dao. i nakon 8 dana dolazi mi kazna od 750 KM za JRM. I tu sam se zalio na sud jer sam imao svjedoke i sud mi odbije svjedoke i manji kaznu na 150.
 
Član
i meni je dolazilo kad sam dobio kaznu za višak alkohola u krvi, 100KM, nakon godinu dana od kazne dodje mi od suda koverta u kojoj pise da trebam 2 dana u zatvor, ali ispod svega toga pri dnu stranice pise ako sam na birou, ako nemam nista imovine na meni da se vodi, da izvadim te potvrde i dostavim sudu, tako sam i uradio i nisam isao u zatvor, niti sam kaznu jos platio
 
Kako 150 KM, kod nas 500 KM?
???

i meni je dolazilo kad sam dobio kaznu za višak alkohola u krvi, 100KM, nakon godinu dana od kazne dodje mi od suda koverta u kojoj pise da trebam 2 dana u zatvor, ali ispod svega toga pri dnu stranice pise ako sam na birou, ako nemam nista imovine na meni da se vodi, da izvadim te potvrde i dostavim sudu, tako sam i uradio i nisam isao u zatvor, niti sam kaznu jos platio
da al to je sudija naveo u karjnjoj odluci o krivici
 
Poslednja izmena od urednika:
Top