Hamiltonu oduzeta pobjeda

Hamiltonu oduzeta pobjeda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Lewis Hamilton izgubio je teško zarađenu pobjedu na kišnom Spa-Francorchampsu nakon što su ga suci kaznili zbog kraćenja šikane.

U borbi kotač uz kotač u posljednjim krugovima kaotične V.N. Belgije, Lewis Hamilton i Kimi Raikkonen u više su navrata zamalo izbacili jedan drugoga sa staze. Jedan od mnogobrojnih dvoboja između ovog dvojca dogodio se u šikani prije startno-ciljne ravnine, gdje je Hamilton, pokušavajući izbjeći sudar s konkurentom, presjekao zavoj. McLarenov vozač se pokazao pravednim, te je na startno-ciljnoj ravnini propustio Raikkonena ispred sebe, ali ga je ponovno prestigao desetak metara kasnije, u zavoju La Source.

Suci su, nakon provedene istrage, zaključili kako je Hamilton kriv zbog kraćenja šikane, te su ga kaznili s 25 sekundi dodatnog vremena. Nakon zaračunavanja dodatnog vremena, Hamilton je pao na treće mjesto iza Felipea Masse, koji je službeno pobjednik V.N. Belgije, i Nicka Heidfelda.
 
Član
imo Glock kažnjen je s 25 sekundi dodatnog vremena zbog pretjecanja pod žutim zastavama u posljednjim trenucima kaotične V.N. Belgije.

Toyotin vozač je prestigao Red Bullovog Marka Webbera za osmu poziciju u blizini gdje je suci mahali žutim zastavama, koje je izazvao Kimi Raikkonen izlijetanjem sa staze.

Nakon zaračunavanja dodatnog vremena, Glock je pao na deveto mjesto, što znači da je Webberu pripao posljednji bod.
 
Član
Bas sam sad to cito....... super,fenomenalno Massa jos samo dva boda iza Hamiltona-zivio Ferrari.........................
 
bilo je za ocekivati , jos malo pa ce poceti kaznjavati Mercedesove vozace sto drze gas stisnut do kraja :icon_evil:

ali nista neobicno , ne bi ni bilo interesantno da FIA nije na strani Ferrarija

ako u Monzi bude padala kisa moguce da ce odgoditi trku jer se zna ko uvijek bude prvi na kisi :icon_rolleyes:
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Hehe Hamilton je kaznjen za ono za sto je kriv...I drago mi je da je kaznjen...Jer ipak pravila su pravila:)

dragi prijatelju potpuno se slazem sa tobom pravila su pravila

 
Član
Revizirani rezultati za VN Belgije u SPA.

1. Felipe Massa Brazil Ferrari 44 1h22m59.394
2. Nick Heidfeld Germany BMW Sauber 44 9.383
3. Lewis Hamilton Britain McLaren-Mercedes 44 10.539*
4. Fernando Alonso Spain Renault 44 14.478
5. Sebastian Vettel Germany Toro Rosso-Ferrari 44 14.576
6. Robert Kubica Poland BMW Sauber 44 15.037
7. Sebastien Bourdais France Toro Rosso-Ferrari 44 16.735
8. Mark Webber Australia Red Bull-Renault 44 42.776
9. Timo Glock Germany Toyota 44 1m07.045**
10. Heikki Kovalainen Finland McLaren-Mercedes 43 1 Lap
11. David Coulthard Britain Red Bull-Renault 43 1 Lap
12. Nico Rosberg Germany Williams-Toyota 43 1 Lap
13. Adrian Sutil Germany Force India-Ferrari 43 1 Lap
14. Kazuki Nakajima Japan Williams-Toyota 43 1 Lap
15. Jenson Button Britain Honda 43 1 Lap
16. Jarno Trulli Italy Toyota 43 1 Lap
17. Giancarlo Fisichella Italy Force India-Ferrari 43 1 Lap
18. Kimi Raikkonen Finland Ferrari 42 2 Laps, Accident

R Rubens Barrichello Brazil Honda 19 Gearbox
R Nelson Piquet Brazil Renault 13 Accident

FASTEST LAP:
Kimi Raikkonen Finland Ferrari 24 1:47.930
* Hamilton penalised 25 seconds for cutting the chicane.
** Glock penalised 25 seconds for ignoring waving yellow flags.
 
Član
proucavajte od 1:55 minute klipa pazljivo sta je radio hamilton a sta raikkonen.

http://www.youtube.com/watch?v=0YTG7hnjg0w
 
Član
Iskreno receno Hamilton nije kriv, i sad mi je bas ovo ispalo bezveze sto mu je pobjeda oduzeta.
Nakon sto je skratio sikanu, pustio je Kimija da ga prestigne i samim tim iskupio se za gresku napravljenu na onom zavoju. Mislim da je ipak ispostovao pravilo, a to sto ga je vec na iducoj krivini prestigao ne nih trebalo da ima veze sa kaznjavanjem. Izgleda da Ferrari ima jak lobi, al svejedno i ja navijam za Massu, on je iz ovoga najvise profitirao.
 
Član
Htjeli ste reci da je Hamilton nakon SUDARA sa Kimijem presjekao krivinu?Otkad se to ne broji?I pustio ga je uredno napred,a to pravilo je uvijek vazilo u F1.Ferrariju su uvijek prolazile takve stvari,jos od vremena Schumachera.Uvijek mutljevina.A sta se njemu sve pustalo,da ne pocinjem....:icon_smile:Sad ce jos reci da ga je Hamilton gurnuo u zid???Il mozda nije smio ni dodati gas nego samo posmatrati  izdaleka?:lol::lol::lol:
Treba ovaj F1 prestati gledati,to vise nisu trke.Nek se voze u koloni do kraja,kao penzici....
E moj Senna,ustani,ustani...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top