Gume - savjet

Gume - savjet

Član
Toyo T1R - Ako hoces da valja.

Pojave se poneke i polovne, cini mi se da i sad ima neko prodaje, uzmi to i neces se pokajati.

A Tigar je mnogo smijesna guma, ako ce te realno priznati, ko god je vozio pa presao na druge ce da kaze to isto. Ja sam ih vozio i ljeti i zimi i za pare koje ih platis nisu lose, ali u poredjenju sa drugima su stvarno lose da gorih nema.

Ako hoces jeftine uzmi Kumho Ecsta SPT KU31, tako se zovu ali nemoj staru seriju jer ne valja nego novu. Skuplji su od Tigra 6 KM a tu novu seriju ces prepoznati po tome sto imaju dva kanala po sredini i urezano u gumu po sredini pise ECSTA.

kumhf3.ang.jpg


Znaci nije najbolja i nije nista toliko posebno, ali za pare koje platis je mnogo bolja od tigra, 195/15/50 ja placao 93 KM a tigar 87 KM. Razlika mi je bila nebo i zemlja i po suvom i po kisi.
 
menjic je napisao(la):
Toyo T1R
A Tigar je mnogo smijesna guma, ako ce te realno priznati,

Ja se bas ne bih slozio. Na tigar Sigura (sve 4), isao 2 puta na more, nebrojeno puta na relacijama Tuzla-Sarajevo, Zenica, itd... po najvecim kisama, i vrucinama, nikad nije proklizala, ili nesto slicno. Neki kazu da se brzo trose, a eto meni i nakon 25.000 km ima jos sigurno 6mm sare. Za 300KM za sve 4 gume, mislim da su i vise nego dobre, sljedeci put kad dodje vrijeme da se mijenjaju, opet uzimam tigar sigura. A zimi ide Goodyear Ultragrip 7+, koji mi se prosle zime pokazao kao predobar.
 
Član
Pa ajde za pare koje platis su dobre, ali realno gledajuci gume su najgore koje mozes kupiti, skoro svake druge koje kupis nove ce da budu bolje.

Mojoj dvojici drugova tigar guma je tresla volan i bez obzira na balansiranje, bile krive gume, jajaste.

Ali to ga opet dodje koliko para toliko muzike.

Samo kazem da ja mislim da za 6 maraka vise ipak mislim da je Kumho Ecsta SPT KU31 bolji. Za druge Kumho ne znam cuo sam da neke valjaju neke ne, ali ove sam ja vozio i zadovoljan sam i mislim da su duplo bolje nego tigar.

Ali eto to je samo moje misljenje.
 
Član
pa u 195/50/15 Dimenziji ima finih a povoljnih guma... ali napisano je u prvom postu da se trazi 185/60/14...
 
Haman cu se usrecit,drug od druga uzima auto i meni "poklanja" odlicne 15ke falcare sa novim (par mjeseci starim) upravo tim Tigar Hitris naprijed i neke prosjecne Dunlop nazad u dimenziji 195/50/15 za...











STO MARAKA :D

valjo sam mu kod prodaje,pa me nagradjuje,nije jos nista sigurno,al 90%

to ce bit setup za kruzanja,za trke su 14ke i njih cu jos da ganjam da uzmem da valja. Hvala svima na savjetima jos jednom ;)
 
Top