Gume - savjet

Gume - savjet

Evo ovako. Na auto trenunto imam neke Continental Sport Contact ,pise na njima 096 ,kao datum proizvodnje,jedni mi kazu da se radi o 14 godina starim gumama,drugi da se zapravo radi o 9. mjeseci 2006. godine kao datumu proizvodnje,nebinto,gume su sranje,otvrdnule,plastika sama. Na rejsu u nedjelju dok je bilo kise nisam mogao krenut,ukopam se skroz,ni na suhom nisu puno bolje,ispalim se,al klizem dosta i sa boljim gumam vjerujem da bi to bilo puno bolje.

Dakle,pitanje je koje gume uzet za naprijed samo da su dobre za potezanja,dakle neke mekane,nemojte mi preporucivat nikakve slikove,rezane slikove nit ista slicno,neam para ja za toga,nit imam auto koje ce ih vrtit kako treba.

Cuo sam od par ljudi da su Tigar Hitris dobre,odnosno dobre su na pocetku,gornji sloj im je mekan,mana je valjda sto se brzo trose,kao i sve mekane gume. Uglavnom neki best buy su mi one zasad,dvije u mojoj 185/60/14 dimenziji dodje oko 130-140 km

Haj par savjeta ;)
 
Član
Protekt zimske. Meke kao maslac


<object style="height: 344px; width: 425px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_uGIoZQu-4Y"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/_uGIoZQu-4Y" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></object>

:D
 
Ja vas pitam ozbiljno,vi na salu odma.

@bmwscaner: Zasto,imas iskustvo vlastito ili samo prenosis sta si cuo ili ne bog zakljucujes takvo nesto cisto zato sto se radi o jednoj nezvucnoj marki tipa Tigar?

Necu zimske,rekao sam lijepo da ganjam za rejsa,necu ih uopce rolat 24/7,samo na rejsovima. Za ove Tigrove cuo sam od par ljudi da su pravo dobre ali samo kad su nove ,za godinu dana se izderu i ne valjaju vise,sto meni odgovoara samo ako su zaista toliko dobre koliko govore,bar dok su nove.
 
Član
pusti price za tigar ja ih imam vec dvije godine 60km kom 13 platio i dobro se pokazale sa njima se islo relacija zagreb dubrovnik cak i skripe kad se ulece brze u krivinu
 
Član
erole ja sve sta pisem govorim iz vlasitog iskustva i bas taj tigar smo svi iz ekipe probali na bimerima i bas me zanima zasto smo svi imali zaključak FUJJ
nemogu reci jel to valja za neki golf 1 ili 2 od 50 ks ali na malo jace auto tigar guma.... boze sacuvaj
na protekt gumi vec godinama svaku zimu i nakon zimske sezone poklonim nekome od ekipe i vjeruj mi jos godinama se vozaju ( moje prednje gume zadnje nepostoje za mjesec ili dva ako malo pazim kako vozim :) )
i ti vozao nevozao na ''novoj'' gumi ona ce svejedno ostariti..
 
Ja imam 4 ljetne Tigar Sigura, gume su mekane, imaju odlicnu saru za kisu, i ja ih vozam vec drugo ljeto (preko 25.000 km na njima), i prezadovoljan sam (doduse, ja se ne trkam, vec samo puno vozim, i po kisi i po suhom). A cijena je 75KM za 14". Jos sljedece ljeto mogu, pa cu opet kupiti sve 4 iste! (Zimi koristim Good Year Ultra Grip 7+, sve 4).

Tigar Sigura

Tigar%20Sigura.gif
 
Član
Ja sam sebi prije nekoliko mjeseci uzeo hankook optimo k715... ista dimenzija 185/60/14, dvije platio 140km...
OPTIMOK715.jpg

eh sada u odnosu na stare michelin energy saver, hankook ma barem duplo bolje "drzi", pogotovo po mokrom, koci i "hvata" osjetno bolje.
... meksa u odnosu na michelina, ali eto i trosi se nesto brze, logicno :lol: ali zato sigurnija triput, michelin me toliko puta "iznevjerrio" i krenuo svojim putem, tako da sam ih skinuo doduse samo naprijed, ali auto se preporodilo. eh sada koliko ce mi izdrzati ne znam...

sto pljujem po michelinu es?, nisu ni stare bile, niti potrosene, ali po mokrom katastrofa gume, jos na autu koje nema abs-a, u gradu na 40km/h po kisi, nesto da mi izleti, kriticno... a one su vise od 50ojra komad, tacnije 124km.... dobre jedino za taksiste, ako se nekad voli stisnut, pogotovo po krivinama, mogu samo glave doci...
 
Član
Meni samo nije jasno zašto misliš da se skener i ja zayebajemo:icon_confused:

Tražiš gume za potezanja. Nema boljih za manje para od naše preporuke;)
 
Član
prvo,taj datum 086(cini mise)
to ti je 8. sedmica 1996.god
da je 0806,onda bi bila guma stara 4 godine...
drugo...
ako hoces skupu gumu,uzmi dunlop sp
ako hoces jeftinu gumu ,uzmi tigar hitris
sava je sranje ,kad ti ja kazem...a protekt je teska guma....ne bih je nikome preporucio...posebno domaci protekt...
 
To Ljuboje ;)

I nek si mi konacno i razrjesio misteriju oko starosti gume,dakle utrkivo sam se na 16 godina starim gumam,bravo ja :icon_biggrin:
 
Top