gubljenje snage

gubljenje snage

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
HerrNuki je napisao(la):
a da probas navuci ga u 4-toj na 120 , 130 km/h i onda ga vratis u 3 bez stiskanja gasa znaci motorom da zakocis i tako par puta
da vidis jel pomaze ;)

stisnem ga dodjem do 80-90 ono izgubi snagu, a maximalno ide na auto-putu 130 gas do daske maket nemoze vise;)
 
Član
sličan problem sam imao na svojoj A8ici, otjerao u servis u domaćem mjestu nekoj firmi (necu da imenujem) i oni su promjenili te regulatore i još što šta i nisu ništa napravili....

onda sam igrao slučaja navratio u NIPEX samo na dijagnostiku i otkrivanje kvara, kad mi momak tamo reće za jedno 5min samo sto ga je skopcao na racunalo, crijevo koje ide od turbine do motora, ali eto provjerit ce,

i stvarno je bio u tome kvar, crijevo je bilo puklo, i crijevo je bilo oko 250km +30km ruke sve u svemu 280km

a kod tog servisera kod kojeg sam bio prvenstveno, izmjenili su regulatore i još što šta mnogo toga, i naplatili oko 550km sve, i nisu ništa napravili, odustao sam bio od njih onda kada su rekli da je problem u turbini i da bi trebalo nju mjenjati, onda su mi se oci otvorile i tada sam skontao da nemaju blage....

ovlasteni servis, jeste mnogo novca, ali jeste i odmah riješen problem, stim da, ovako kao ja, možeš izgubiti mnogo više lutajući okolo, da ne napominjem povećanu potrošnju i čađenje (što predstavlja kao blamažu):lol:
 
Salle je napisao(la):
sličan problem sam imao na svojoj A8ici, otjerao u servis u domaćem mjestu nekoj firmi (necu da imenujem) i oni su promjenili te regulatore i još što šta i nisu ništa napravili....

onda sam igrao slučaja navratio u NIPEX samo na dijagnostiku i otkrivanje kvara, kad mi momak tamo reće za jedno 5min samo sto ga je skopcao na racunalo, crijevo koje ide od turbine do motora, ali eto provjerit ce,

i stvarno je bio u tome kvar, crijevo je bilo puklo, i crijevo je bilo oko 250km +30km ruke sve u svemu 280km

a kod tog servisera kod kojeg sam bio prvenstveno, izmjenili su regulatore i još što šta mnogo toga, i naplatili oko 550km sve, i nisu ništa napravili, odustao sam bio od njih onda kada su rekli da je problem u turbini i da bi trebalo nju mjenjati, onda su mi se oci otvorile i tada sam skontao da nemaju blage....

ovlasteni servis, jeste mnogo novca, ali jeste i odmah riješen problem, stim da, ovako kao ja, možeš izgubiti mnogo više lutajući okolo, da ne napominjem povećanu potrošnju i čađenje (što predstavlja kao blamažu):lol:



e to je too..meni je samo nastavio momak to crijevo.nisam kupovao novoo..i platio 30km..20 za pregled i 10 za ruke..i auto ide ko zmaj..samo nek to pregleda..:icon_smile:
 
Član
pa probaj tako na 80 90 koliko moze i uradi tako jer moguce je da ti se na lopaticama turbine nakupilo cadji pa joj otezava vrtenje a samim time i auto gubi snagu

;)
 
Član
ja ti mogu pomoci ako hoces dodi kod fadila da ti skinemo turbinu i da je ocistimo i nastelujemo i sa kompjuterom nastelujemo i da vidimo koliko puni a moze bit i luft mase meser
061 271-021 elvir
 
Član
koji grad brate
i javi na PM koliko bi otprilike izasao taj doktorski zahvat jer i ovako se rodjak krpi od sviju teski dani dosli;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top