gubljenje snage

gubljenje snage

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovako da krenem redom, rodjaku na golfu IV 1.9tdi 74kw se krenulo desavati sljedece: ide uz brdo ono sve fino krene auto ide i odjednom auto izgubi snagu ono ide ali ni upola kako je prije, isto tako na autoputu dodje do 90km/h i auto igubi snagu i maximalno ide 120-130, a zna se desavat i ovako negdje kad krene npr. hoce da prestigne neko auto slozi mu gascinu i odjednom auto izgubi svoji snagu, i jos da nadovezem kad izgubi snagu stane on ugasi auto i sve se vrati u normalu krene opet i kad dodje do odredjene brzine il obrtaja u nekoj brzini neam pojma auto izgubi snagu.. STA BI MOGAO BITI KVAR? TURBINA ILI JE NESTO DESETO???
 
Član
Auto ide u SAFE MODE. Pretezno zbog registriranog prevelikog tlaka (vise nego je dopusteno), razlog visokom tlaku moze biti začađena turbina, N75 ventil (regulira rad krilcima), crijeva od turbine do usisa...
 
Član
GOLFVR6 je napisao(la):
Auto ide u SAFE MODE. Pretezno zbog registriranog prevelikog tlaka (vise nego je dopusteno), razlog visokom tlaku moze biti začađena turbina, N75 ventil (regulira rad krilcima), crijeva od turbine do usisa...

ok, a gdje ima dobar servis da to pogleda sve i da napravi po mogucnosti;) i koliko bi markica izaslo jer je tesko vrijeme doslo;)
 
Član
Odgovor na to ti ne bi znao. Raspitaj se u svom kraju. Najbolje ovlasteni a OVLASTENI SERVIS=MNOOOOOGO NOVCA
 
Član
Moze ti biti senzor protoka zraka, no nadaj se da nije to, jer je nov oko 500 KM.

No auto ima bas takve simptome kad ode...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Moze ti biti senzor protoka zraka, no nadaj se da nije to, jer je nov oko 500 KM.

No auto ima bas takve simptome kad ode...

Da je MAF senzor onda bi stalno bio u SAFE MODE-u a ovako se to desi samo pod opterecenjem...
 
Početnik
napisao ti je golfvr6 sve i to jeste auto ide stalno u safe mod i turbina ispusta pritisak prije nego sto bi trebala jer se pojavljuje preveliki pritisak.
isto sam radio na svome auto,sa dijagnostikom se vozio auto 2 sata i iskljucivao jedan po jedan problem,onda je skinuta turbina ociscena i vracena na auto,sad ide vise nego dobro tdi motor 66 kw,cijena ti je negdje oko 350 KM ako se nije sta promjenilo u medjuvremenu.
ako ti sta znaci mogu ti poslati broj od servisa gdje sam ja to radio.
 
Član
4D56 je napisao(la):
napisao ti je golfvr6 sve i to jeste auto ide stalno u safe mod i turbina ispusta pritisak prije nego sto bi trebala jer se pojavljuje preveliki pritisak.
isto sam radio na svome auto,sa dijagnostikom se vozio auto 2 sata i iskljucivao jedan po jedan problem,onda je skinuta turbina ociscena i vracena na auto,sad ide vise nego dobro tdi motor 66 kw,cijena ti je negdje oko 350 KM ako se nije sta promjenilo u medjuvremenu.
ako ti sta znaci mogu ti poslati broj od servisa gdje sam ja to radio.

ajd posalji na PM pa cu ja rodjaku prenijet pa da ga nazove i da pita;) koji grad?;)
 
imao ja taj belajjjj...
i rjesio ga..neka cjevcica bila pukla..mislim cijevcica protoka zraka ili crijev koja vodi do turbine..to pregledajjj..isti sam problem imaoo..
nije maf senzor 100%,ntreba turbinu cistiti 100%
 
rado bi pomogao,al to je malo motor drugaci od moga jer ima ECU.ja sam imao isti problem sto si napisao,al ispostavilo se da mi je zrak na crjeva od goriva uvlacilo.
 
Član
ma to je mana bas kod cetvorke imam ja tri druga svi imaju isti problem odjednom ne radi turbina on ga ugasi i upali auto normala cim ga pocne malo cijepat prestane. Njemu su govorili da je senzor turbine al niko ne zna uradit
 
Član
arminnn je napisao(la):
ma to je mana bas kod cetvorke imam ja tri druga svi imaju isti problem odjednom ne radi turbina on ga ugasi i upali auto normala cim ga pocne malo cijepat prestane. Njemu su govorili da je senzor turbine al niko ne zna uradit
Sve vam je rekao "GOLFVR6".
Ako su ti sigurni da je crkao, nek zamjene. Ovako izgleda. 5 min posao:
[attachment=12119]

Inace, prvo pregledat da li su crijeva zdrava, tj da nisu prsla odpustena i sl:
[attachment=12120]
 
Član
a da probas navuci ga u 4-toj na 120 , 130 km/h i onda ga vratis u 3 bez stiskanja gasa znaci motorom da zakocis i tako par puta
da vidis jel pomaze ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top