gti 16v

gti 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mislim da je pumpa za napajanje ista kod svih vw koji je imaju,ali nisam 100% siguran za 18 8v 90k.s da li je ista,a i zerr je imao eto slucaj da je neka slabija,ali zanam 100% da je i pumpa za napajanje i ainspric pumpa ista u 18 16v i u 18 8v 115ks i u 20 16v sto dolazi u pasatu 3,pa eto od cega ti pasu.

i upozorenje
nemoj sjucajno da bi pokusavao umjesto pumpe za napajanje ugraditi kakvu ainspric pumpu,razvaliti ce ti korito do one druge,jer ainspric pumpa ima mnogo jaci pritisaku odnosu na napajajucu,bukvalno ce korito eksplodirati,jer znam dosta slucajeva da su neki tako pokusavali ugraditi jos jednu ainspric pumpu ko fol da povecaju pritisak i snagu motora.:icon_mad :icon_eek:
Umrezavanje pumpi se radi na drugaciji nacin

pumpa za napajanje mora biti da snadbije lonce ainspric pumpe gorivom,tako da bi ova uvijek bila potopljena u benzinu.ukoliko pumpa za napajanje crkne,ainspric pumpa uspijeva povuci malu kolicinu goriva iz rezervara i omoguci rad eventualno na leru.Ali zato sto vise nije potopljena nemoze stvoriti odgovarajuci pritisak,motor trokira nema snage i gasi se,trza,kao sto je kod tebe slucaj.

isti slucaj ti je i kad oslabi pritisak ainspric pumpe,samo sto u ovom slucaju ima dovoljnu kolicinu goriva,odnosno potopljena je,zato sto je pumpa za napajanje snadbijeva gorivom,ali nemoze stvoriti odgovarajuci pritisak zato sto je pumapa oslabila,pa opet trokira,s tim da ovdje kad ga vozis ide polako do odprilike 4000 obrtaja a ako stisnes gas jace,trokira i nece da vuce,trza,kao kod tebe.

pa eto nadam se da sam bio malo vise jasniji i da cu ti biti od pomoci.
 
hmmm u mene je bio problem kad dadnem gas krene se gasiti auto i onda odjednom dobije vucu i onda opet kao popusti i krene trokirati sve su skidali i na kraju dosli da je elektronika zakazala na klapni gasa sto otvara zatvara zrak neznam da li ti to imas ali ja sam se nahoda pravo kod majstora dok nisu skontali sta je na onom leptiru dvije zice sa nekim senzorom i do toga mi je bilo
 
i ja sam imao isti problem
trza preko 3000 obrtaja i nece da ide nikako
sve sam zamijenio i filtere i svijece kad na kraju kablovi probijaju struju na motor
po;)zz
 
Član
code: KR je napisao(la):
mislim da je pumpa za napajanje ista kod svih vw koji je imaju,ali nisam 100% siguran za 18 8v 90k.s da li je ista,a i zerr je imao eto slucaj da je neka slabija,ali zanam 100% da je i pumpa za napajanje i ainspric pumpa ista u 18 16v i u 18 8v 115ks i u 20 16v sto dolazi u pasatu 3,pa eto od cega ti pasu.

i upozorenje
nemoj sjucajno da bi pokusavao umjesto pumpe za napajanje ugraditi kakvu ainspric pumpu,razvaliti ce ti korito do one druge,jer ainspric pumpa ima mnogo jaci pritisaku odnosu na napajajucu,bukvalno ce korito eksplodirati,jer znam dosta slucajeva da su neki tako pokusavali ugraditi jos jednu ainspric pumpu ko fol da povecaju pritisak i snagu motora.:icon_mad :icon_eek:
Umrezavanje pumpi se radi na drugaciji nacin

pumpa za napajanje mora biti da snadbije lonce ainspric pumpe gorivom,tako da bi ova uvijek bila potopljena u benzinu.ukoliko pumpa za napajanje crkne,ainspric pumpa uspijeva povuci malu kolicinu goriva iz rezervara i omoguci rad eventualno na leru.Ali zato sto vise nije potopljena nemoze stvoriti odgovarajuci pritisak,motor trokira nema snage i gasi se,trza,kao sto je kod tebe slucaj.

isti slucaj ti je i kad oslabi pritisak ainspric pumpe,samo sto u ovom slucaju ima dovoljnu kolicinu goriva,odnosno potopljena je,zato sto je pumpa za napajanje snadbijeva gorivom,ali nemoze stvoriti odgovarajuci pritisak zato sto je pumapa oslabila,pa opet trokira,s tim da ovdje kad ga vozis ide polako do odprilike 4000 obrtaja a ako stisnes gas jace,trokira i nece da vuce,trza,kao kod tebe.

pa eto nadam se da sam bio malo vise jasniji i da cu ti biti od pomoci.
eh prijatelju evo mene sa novim informacijama,na poslu sam provjerio,obje pumpe,rade kako treba,ali ajnspric pumpu nisam mogao izmjeriti koliki je pritisak,ali ustanovio sam nesto novo zacepljen mi je auspuh,zadnji i srednji lonac,izlazi vazduh napolje u normalnim uslovima rada,ali kada se nabije pritisak u izduvnom sistemu,nemoze sve da izbije napolje tako da pocnu gasovi da ostaju i zato ga dusi,i nema snage...
ustanovio sam da je lambda sonda pri kraju,malo sam je uspio probuditi na osciloskopu,ali sljedeca zima kad dodje morace se mjenjati,javim vam sta ce biti kad skinem fabricke lonce jer ih planirami tako i tako skinuti,i stavii sportski zadnji lonac i zavrsiti sto se tice izduva....
 
hy...ja imam (vw 3)gti 2.0 16v i isto mi trokira...na 3t okretaja počne mi zacukavati,,,sve živo probala ali ništa...i halo davač i sve...kable...
 
Član
code: KR je napisao(la):
mislim da je pumpa za napajanje ista kod svih vw koji je imaju,ali nisam 100% siguran za 18 8v 90k.s da li je ista,a i zerr je imao eto slucaj da je neka slabija,ali zanam 100% da je i pumpa za napajanje i ainspric pumpa ista u 18 16v i u 18 8v 115ks i u 20 16v sto dolazi u pasatu 3,pa eto od cega ti pasu.

i upozorenje
nemoj sjucajno da bi pokusavao umjesto pumpe za napajanje ugraditi kakvu ainspric pumpu,razvaliti ce ti korito do one druge,jer ainspric pumpa ima mnogo jaci pritisaku odnosu na napajajucu,bukvalno ce korito eksplodirati,jer znam dosta slucajeva da su neki tako pokusavali ugraditi jos jednu ainspric pumpu ko fol da povecaju pritisak i snagu motora.:icon_mad :icon_eek:
Umrezavanje pumpi se radi na drugaciji nacin

pumpa za napajanje mora biti da snadbije lonce ainspric pumpe gorivom,tako da bi ova uvijek bila potopljena u benzinu.ukoliko pumpa za napajanje crkne,ainspric pumpa uspijeva povuci malu kolicinu goriva iz rezervara i omoguci rad eventualno na leru.Ali zato sto vise nije potopljena nemoze stvoriti odgovarajuci pritisak,motor trokira nema snage i gasi se,trza,kao sto je kod tebe slucaj.

isti slucaj ti je i kad oslabi pritisak ainspric pumpe,samo sto u ovom slucaju ima dovoljnu kolicinu goriva,odnosno potopljena je,zato sto je pumpa za napajanje snadbijeva gorivom,ali nemoze stvoriti odgovarajuci pritisak zato sto je pumapa oslabila,pa opet trokira,s tim da ovdje kad ga vozis ide polako do odprilike 4000 obrtaja a ako stisnes gas jace,trokira i nece da vuce,trza,kao kod tebe.

pa eto nadam se da sam bio malo vise jasniji i da cu ti biti od pomoci.

nije pupma ista kod svih vw vozila,sad za gti 8v i 16 v nisam siguran,ali znam da obicni 1.8 90 ks nije ista kao kod ovih ostalih jer je precnik pumpe rezlicit ima uska i siroka,izgleda ipak da je do pumpe,pored onog sto je bio zacepljen auspuh,ici cu na kontrolu pritiska pa javiim sta je bilo...nije kvar otklonjen jos...:icon_sad::icon_sad::icon_sad:
 
Član
prvo ti rijesi auspuh ako ti ima na auspuhu katalizator vidi jel on zacepljen desavalo mi se to par puta da ga gusi da samo radi das gas on jadnik oce da umre ;)
 
Član
Zerr je napisao(la):
prvo ti rijesi auspuh ako ti ima na auspuhu katalizator vidi jel on zacepljen desavalo mi se to par puta da ga gusi da samo radi das gas on jadnik oce da umre ;)

i ja mislim isto,u subotu idem u kiseljak da rijesim auspuh,jbg plata u petak,nemam katalizatora skinut je vec,ali imam srednji i zadnji lonac, oba su zacepljena i srednji malo pusta vazduh susti....otisao do vraga....
u subotu abd idem skinuti sve i postaviti novi lonac samo cu ostaviti nazad ide "sportski" pa vam javim tacno jeli do njega bilo daj boze da jeste...
usput poceli su radovi na autu...na pomolu su 17" felge jelenov rog...bice u projektima...
 
Član
slazem se,prvo ti uradi auspuh,bilo to ili ne bilo do njega,tebi je njega zamijeniti,a obavezno stavi slike auta sa felgama da vidimo kako su mu sjele.
 
Član
evo mene konacno sa rjesenjem za trokiranje auta,
Stigla plata i idemo u potragu za razvodnikom i krenem ja od sarajeva pa na dalje,stigao sve otpade do kiseljaka nigdje nema razvodnika od 1.8 16v jer samo na njega ide.
Sjetim se ja Dade iz mostara i nazovem ga kaze ima jedan ili 2 i tako ja nazovem jednog prijatelja koji se zove Djemo Husika kojeg pozdravljam velika,covjek je dosao do sarajeva i donio mi razvodnik paljenja,montirano na auto,auto se nemoze poznati nema vise trokiranja,prije nije mogao ici 180 sad ide 200 bez problema ispitano vec...Eto rijesenja moje misterije...Jos auspuh da rijesim ali fakat ima vecih i precih stvari tako da sad nisam u mogucnosti oko toga...Pozz veliki...


moze lock jer je problem otklonjen..hvala
 

sUx

Član
keno_87 je napisao(la):
evo mene konacno sa rjesenjem za trokiranje auta,
Stigla plata i idemo u potragu za razvodnikom i krenem ja od sarajeva pa na dalje,stigao sve otpade do kiseljaka nigdje nema razvodnika od 1.8 16v jer samo na njega ide.
Sjetim se ja Dade iz mostara i nazovem ga kaze ima jedan ili 2 i tako ja nazovem jednog prijatelja koji se zove Djemo Husika kojeg pozdravljam velika,covjek je dosao do sarajeva i donio mi razvodnik paljenja,montirano na auto,auto se nemoze poznati nema vise trokiranja,prije nije mogao ici 180 sad ide 200 bez problema ispitano vec...Eto rijesenja moje misterije...Jos auspuh da rijesim ali fakat ima vecih i precih stvari tako da sad nisam u mogucnosti oko toga...Pozz veliki...


moze lock jer je problem otklonjen..hvala

USTIMA LI GA HASO LAV HOHOHOHOHO

;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top