gti 16v

gti 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh drustvoimam jedan problem,za mene je veliki pa bih zamolio ako moze neko da mi da savjet???
Zamjenio sam filter goriva i procepio propusne sarafe na ajnspric pupmpi,jer sam primjetio da je filter star,a i propusni sarafi koji s na obje strane filtera su ostarili i zahrdjali su ja sam ih procistio ismirglao fino i sve je u redu,
kr glava je nastelovana i sa njom je sve u redu,kablovi svjecica,svjecice,kapa paljenja i finger je zamjenjen fakat e stedim na njemu, ali sad imam problem neznam jeli se neko sretao sa tim i da mi da tacno sta bi moglo biti auto trokira i nema snage ali samo u toku voznje kad dam gas auto zatrokira i on pomalo vuce ali bas trokira,a u mjestu kad stojim nista dam gas nista sasvim nista....:icon_sad::icon_sad:
pomozite miiiii!!!!!!
 
Član
Zerr je napisao(la):
slabo je to nastimano

mislim da kr glava i nije slabo nastimana,jer sma je stelovao kod mehe kosarica,ko zna za njega,covjek je mehlem za te stvari.....

gaga je napisao(la):
jesi provjerio pritisak goriva?

nisam tek sam danas postavio ajnspric pumpu i novi filter goriva,ja sam to auto kupio nedavno,i svjecice su bile skroz zapusile i otisao sam uzeti nove ali nisu imale po toplotnoj vrijednosti orginalne,bile su neke lijeve,ja sma ih samo stavio onako dok ne stigno orginalne,bosch ali opet nije to to toplotna vrijednost igra ulogu moze li biti do njih???
ali kontao sam da odem pogledati da nije slab pritisak goriva...
Ali opet nebi radio kako treba ni na leru...
 
Član
kad ti se to pocelo desavati jel kad si zamijenio filter ili prije jesili ga okreno kako treba vidi jednom mi je covijek dosao skinem mu filter goriva a u nutra se odvalio i kad da gas onaj papir mu zacepi dotok jel ti ko stelovo palenje al nemore vako moras prvo provjeriti milion stavari zna biti filter zraka da je visociji da nemoze da ona klapna radi svoje moras krenut redom svijece kapa finger palenje pritisak goriva itd.....
i ako ti je meho mehlem treo bi znati onda sta je
 
Član
Zerr je napisao(la):
kad ti se to pocelo desavati jel kad si zamijenio filter ili prije jesili ga okreno kako treba vidi jednom mi je covijek dosao skinem mu filter goriva a u nutra se odvalio i kad da gas onaj papir mu zacepi dotok jel ti ko stelovo palenje al nemore vako moras prvo provjeriti milion stavari zna biti filter zraka da je visociji da nemoze da ona klapna radi svoje moras krenut redom svijece kapa finger palenje pritisak goriva itd.....
i ako ti je meho mehlem treo bi znati onda sta je
on je trokirao i prije mjenjanja filtera,ali je prije mjenjanja filtera i trokirao kad ga palim,ali sad pali bez ikakvih problema ali samo trokira kad ga vozim.ali ja mislim da se nemoze filter okrenuti naopako jer je na jednoj strani filtera saraf 14,a na drugoj 12....Meho mi je stelovao kr glavu ali nije ajnspric pumpu tako da nisam njega ni pitao za to u ponedeljak cu na poslu otici cu i vidjeti sta je....

gaga je napisao(la):
i trokrake stavi;)

u ponedeljak
 
Član
upravu si ali ima filtera na selnu i na saraf
al vidi sa mehom ako ti ne napravi javi se pa cemo vidjet da ti to moj fadil vidi ako budes stio
:icon_confused:
 
Član
Zerr je napisao(la):
upravu si ali ima filtera na selnu i na saraf
al vidi sa mehom ako ti ne napravi javi se pa cemo vidjet da ti to moj fadil vidi ako budes stio
:icon_confused:

Kod mene su sarafi na filteru,i oba sarafa su propusnarupe kroz njih i dolazi crijevo od goriva na njih,na jednoj strani od ajnspric pumpe a na drugoj strani prema motoru,ali sad me zainteresovalo jer je na siroj strani(saraf 14)dovod od pumpe na filter,A na uzoj(saraf 12)prema motoru...pa mi malo cudno zar nebi trebalo malo vise goriva ici prema motoru,ali opet isto je to koliko udje u filter toliko ce i izaci....Javim se sutra kad vidim sa njim...on ima i dijagnostiku pa cemo vidjeti moze li se skopcati.....(cisto sumnjam da ima prikljucke)
 
Član
evo ovako druze prvo krenimo od jednostavnijih a jeftinijih stvari,(pod uslovom da je paljenje na motoru uredno podeseno)ali cini mi se da jest jer kazes da pali i da koja cijev dovoda goriva nije nagnijecena.
-Prvo provjeri pumpu za napajanje(ona ti je u rezervaru na plovku)skini je zajedno sa plovkom,potopi u benzin,a bolje u naftu da nebi bacio iskru pa izgorio ko indira gandi,onda spoji zicama na akomulator i ako baca gorivo,znaci ako dize gorivo iz posude uredna je.(ali pazi zna se desavati da ta pumpa nekad radi a nekad zakuje,u tom slucaju kad radi mora ti se vracati sve u normalu,a kad ponovo zakuje da zeza)

-Znaci ako ta pumpa radi a trokira uvijek i ne vraca se nikad u normalu,vrati tu pumpu nazad,mijenjaj pumpu visokog pritiska(ainspric pumpu),ona radi ali je izgubila pritisak i nemoze vise da napaja sa dovoljnom kolicinom goriva,tako da kad ti stisnes papucicu gasa, on otvori zrak ali nema dovoljne kolicine goriva pa trokira.

ne cackaj dalje,rastelovati ces ga gore.U slucaju da nije ovo,bar znas da ti je sistem napajanja uredan i onda trazi dalje,
ali 99% je to, jedna ili druga pumpa

javi da znamo sta je ako napravis
 
Član
vidi ti kod nekih ima punpa i pred pumpa provjeri obje jedna u rezervaru druga vani izvadi kao sto ti code kaze vidi obje jel rade ako rade ok al opet moras provjeriti kako rade jer je neki dan dolazio covo sa istim problemom jer mu je to neko vec pravio kad smo zvadili pumpu iz rezervara i vidili uopste neodgovara u papirima i nedaje dovoljno pritiska a svi kazu ma more to kad je kupujes
code ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top