Grijanje u golfu 2

Grijanje u golfu 2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
JUiCe je napisao(la):
Burazeru fino otidji u peny kupi 1m2 stiropola to ti je 0.75kf
Odvrni masku i nabaci stiropol ispred hladnjaka vrati masku i ima brate da prziiii :icon_mad: al nemoj zaboraviti kad prodje zima skinuti stiropol pozz

Ne vidim smajlice pa sam zbunjen :icon_confused:
 
Tako ti je i kod mene, u ovim zimskim uslovima, ja mislim da je to i normalno, jer motor se mora ugrijati prvo, pa da podje vruc zrak da puse kroz ventilaciju...
 
nije kameno doba da stavlja stiropol i nevozi stojadina već golfa 2 to je smješno radit grijanje ako radi mora da grije ako neradi negrije i nikkav mu stiropol nemože pomoć
 
Član
Ubaci ti care sporet na drva ko oni iz Top liste nadrealista ako si gledao tu epizodu...
Oni su govorili da grije dobro koliko se sjecam...:lol:
 
Član
prijatelju,ja sam ubacio karton ispred hladnjaka da ne duva hladan vazduh direktno u njega...meni efekta ima...
ali zato kada ugrije ako zaboravis na karton...crvena se pali... :lol:
 
Član
ljuboje je napisao(la):
prijatelju,ja sam ubacio karton ispred hladnjaka da ne duva hladan vazduh direktno u njega...meni efekta ima...
ali zato kada ugrije ako zaboravis na karton...crvena se pali... :lol:

Bilo ko ko zna ista o autima skontace da to sto imas stiropor ili karton ispred hladnjaka nece pomoci da se auto brze agrije,hoce pomoci da se ne hladi puno ako vozis po otvorenom putu ali mala je to razlika.
Termostat ne pusta vodu u hladnjak sve dok se ona ne ugrije dovoljno,sto znaci da tek kad se auto ugrije i voda se ugrije i pocne grijanje da grije onda voda ide prema hladnjaku i tek onda je stiti stirpopor da se brzo ne ohladi.
Po meni cista glupost!
 
Član
ja sam bas neki dan promjenio mali hladnjak i sad super puse, *ebo klimu, ne mozes izdrzat u njemu :D :D
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
ljuboje je napisao(la):
prijatelju,ja sam ubacio karton ispred hladnjaka da ne duva hladan vazduh direktno u njega...meni efekta ima...
ali zato kada ugrije ako zaboravis na karton...crvena se pali... :lol:

Bilo ko ko zna ista o autima skontace da to sto imas stiropor ili karton ispred hladnjaka nece pomoci da se auto brze agrije,hoce pomoci da se ne hladi puno ako vozis po otvorenom putu ali mala je to razlika.
Termostat ne pusta vodu u hladnjak sve dok se ona ne ugrije dovoljno,sto znaci da tek kad se auto ugrije i voda se ugrije i pocne grijanje da grije onda voda ide prema hladnjaku i tek onda je stiti stirpopor da se brzo ne ohladi.
Po meni cista glupost!
ja se licno ne razumijem puno oko mehanike,ali sam tako cuo i ja uradio...
bez toga mi ne moze da dodje do radne temperature(a bez radne nema ni pravog grijanja)...
doduse meni je vazno na otvorenom da dobro grije(posto malo cesce putujem)...
 
Član
Vjerovatno je do termostata,i ja sam kuburio isto..
Ustvari,koliko uopste je po tebi to dugo ?
Ako se ugrije na radnu temperaturu a ne grije i dalje onda je do termostata,e jedino sad ako je tebi dugo to cekanje da dodje na temperaturu :icon_smile:
 
Član
Schumi je napisao(la):
Vjerovatno je do termostata,i ja sam kuburio isto..
Ustvari,koliko uopste je po tebi to dugo ?
Ako se ugrije na radnu temperaturu a ne grije i dalje onda je do termostata,e jedino sad ako je tebi dugo to cekanje da dodje na temperaturu :icon_smile:
kada se ugrije onda grije ko lud.ali valja dostici radnu temperaturu...
 
Ma kakav termostat pusti te price kraju, imao sam slicnu situaciju na svojoj staroj dvojci, termostat sve je ok bilo ali nikako da skontam sta vise zeza, pazi sad: Ispod table moras skinuti one plastike dolje i doci nekako do klapni koje prebacuju toplo hladno kad ti povuces rucicu. E na tim klapnama imas malu tanku spuzvicu koja se saspe vremenom ili se potrga. Te klapne su izbusene imaju male krugove na sebi preko kojeg se nalijepe te spuzvice i tako blokiraju hladan zrak da ne prolazi. Kad kupujes mali hladnjak te spuzvice dodju uz njega samo sto to niko nemjenja. Eto nadam se da sam od pomoci!;)
 
Član
vladom je napisao(la):
pa cekam sigurno 10 min i nekad i vise,nekada mu se popne radna temperatura a nekad ne!!!

Ovo meni lici na neku lozionu, cuj covjek ceka 10min da se popenje radna temperatura...
Meni koliko je poznato da se bas za 10 minuta rada auta tempreatura dize na radnu temperaturu, s toga ne vidim problem....
Ne moze odma puhat toplo, potrebno je da se voda u sistemu ugrije i tek tada pocinje da kruzi i da puse toplo a to traje bas 10-15 min. bar na ovim temperaturama kakve su sad...
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
vladom je napisao(la):
pa cekam sigurno 10 min i nekad i vise,nekada mu se popne radna temperatura a nekad ne!!!

Ovo meni lici na neku lozionu, cuj covjek ceka 10min da se popenje radna temperatura...
Meni koliko je poznato da se bas za 10 minuta rada auta tempreatura dize na radnu temperaturu, s toga ne vidim problem....
Ne moze odma puhat toplo, potrebno je da se voda u sistemu ugrije i tek tada pocinje da kruzi i da puse toplo a to traje bas 10-15 min. bar na ovim temperaturama kakve su sad...

Ljeti na +35 se neka auta nemogu ugrijati na radnu temperaturu za 10min a,pogotovo zimi na -10.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top