Grijanje u golfu 2

Grijanje u golfu 2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Molim vas za pomoc!Kada upalim grijanje u autu pocne mi hladan zdrak da puse i tek nakon duzeg duzeg vremena pocne da grije!Imali li resenje molim vas za pomoc!Unaprijed hvala!:icon_confused:
 
Legend
vladom je napisao(la):
Molim vas za pomoc!Kada upalim grijanje u autu pocne mi hladan zdrak da puse i tek nakon duzeg duzeg vremena pocne da grije!Imali li resenje molim vas za pomoc!Unaprijed hvala!:icon_confused:

hm..
kada ti se auto zagrije do radne temperature, onda kada na prekidacu za regulaciju temperature prebacis na desnu stranu (gdje je crvena oznaka-toplo) trebao bi da grije topal zrak naravno..

ne moze ti odmah grijati kad je hladno auto ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
vladom je napisao(la):
Molim vas za pomoc!Kada upalim grijanje u autu pocne mi hladan zdrak da puse i tek nakon duzeg duzeg vremena pocne da grije!Imali li resenje molim vas za pomoc!Unaprijed hvala!:icon_confused:

hm..
kada ti se auto zagrije do radne temperature, onda kada na prekidacu za regulaciju temperature prebacis na desnu stranu (gdje je crvena oznaka-toplo) trebao bi da grije topal zrak naravno..

ne moze ti odmah grijati kad je hladno auto ;)

znam sve to ali mu baas dugo treba da se zagrije cini mi se previse

Treba mu bas dugo cini mise previse!
 
Član
vladom je napisao(la):
Molim vas za pomoc!Kada upalim grijanje u autu pocne mi hladan zdrak da puse i tek nakon duzeg duzeg vremena pocne da grije!Imali li resenje molim vas za pomoc!Unaprijed hvala!:icon_confused:

koje auto koji motor???
Moguce da ti termostat nevalja,tj da je ostao otvoren i da mu treba dosta duze da se ugrije. Najbolje je otidji majstoru neka ti provjeri termostat.
 
Član
Zimi svakom autu treba malo vise, tj "malo puno" vise, jos pogotovo dvici. :icon_smile:
Ostavis ga uvijek da "odradi" svoje, pa onda vozi. ;)
 
Član
Kako je jedan kolega vec rekao da je vrlo moguce do termostata, iako nemoj ocekivati da ce se zagrijati u roku 5 minuta pa da ti bude toplo po ovakom vremenu..
Jos nesto, auto se nebi smjelo grijati na mjestu vec u voznji sa laganim gasom nista iznad 3000rpm da bi postigao radnu temperaturu i da bi se mjenjac "ulje u mjenjacu" ugrijao zajedno sa motorom. Jos nesto bitno, diesel motori pogotovo ovi noTurbo i slabiji se cak ni nemogu ugrijati na radnu temperaturu rado u leru, vec samo u voznji.
 
Član
m50b25 je napisao(la):
Kako je jedan kolega vec rekao da je vrlo moguce do termostata, iako nemoj ocekivati da ce se zagrijati u roku 5 minuta pa da ti bude toplo po ovakom vremenu..
Jos nesto, auto se nebi smjelo grijati na mjestu vec u voznji sa laganim gasom nista iznad 3000rpm da bi postigao radnu temperaturu i da bi se mjenjac "ulje u mjenjacu" ugrijao zajedno sa motorom. Jos nesto bitno, diesel motori pogotovo ovi noTurbo i slabiji se cak ni nemogu ugrijati na radnu temperaturu rado u leru, vec samo u voznji.

Upravo tako,auta se griju u voznji a ne u mjestu,jer u mjestu zagrijavate samo unutrasnje komponente motora,dok se u voznji sve jednako grije od prenosa mjenjaca motora itd. Cim auto hoce da primi gas treba voziti (u slucaju starijih auta) kod novijih pricekati plafon minutu i voziti ali samo lagano!
 
Član
Burazeru fino otidji u peny kupi 1m2 stiropola to ti je 0.75kf
Odvrni masku i nabaci stiropol ispred hladnjaka vrati masku i ima brate da prziiii :icon_mad: al nemoj zaboraviti kad prodje zima skinuti stiropol pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top