Grijanje sjedišta!

Grijanje sjedišta!

Update :icon_biggrin:

Vozacevo sjediste:

Nasao sam u sjedistu tanku zicu u prekidu i spoijo. Onaj par zica(u dzeku koji ide u sjediste) sto je bio u prekidu sada je u spoju sa malim otporom. Sada bolje grije na jedinici, ali na vecim podioku kao i ranije "trokira relej" :D

Znaci kontakti koji daju mali otpor su grijaci(po dva para u svakom sjedistu) i kao takvi su ispravni. A kontakti (treci par zica) koji ima otpor oko 5k Ohm je nesto drugo..eh sad sta bi moglo biti:icon_question:
 
trizex je napisao(la):
Senzor temperature u sjedistu.

To ljudino:cool:

Eh sad kako mogu biti siguran da je ispravan:icon_question:

Ako su senzori ispravni onda samo moze biti relej neispravan.

Mada postoji mogucnost i potenciometri ali mislim da su oni ok.
 
Legend
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Liga je napisao(la):
A jel ti to testiras dok sjedis na sjedistu ili????

Ne razumijem :icon_question:

Dok sjedim na sjedistu testiram da li se zagrijava sjediste i nista drugo ne mogu testiratim dok sjedim na sjedistu.

Nemoj misliti da te nesto zezam, mislio sam u sklopu teme na to sto si naveo...
pratim temu i sam razmisljam sta bi moglo da bude, jer sam sebi sastavljao iste...
Da li sjedis na sjedistu dok testiras pozicije na prekidacu, (ne znam jel to uopce bitno)
jer mislim da se neka razlika ne moze primjetiti (toliko) ako se ne sjedne na isto... ;)
 
Liga je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Liga je napisao(la):
A jel ti to testiras dok sjedis na sjedistu ili????

Ne razumijem :icon_question:

Dok sjedim na sjedistu testiram da li se zagrijava sjediste i nista drugo ne mogu testiratim dok sjedim na sjedistu.

Nemoj misliti da te nesto zezam, mislio sam u sklopu teme na to sto si naveo...
pratim temu i sam razmisljam sta bi moglo da bude, jer sam sebi sastavljao iste...
Da li sjedis na sjedistu dok testiras pozicije na prekidacu, (ne znam jel to uopce bitno)
jer mislim da se neka razlika ne moze primjetiti (toliko) ako se ne sjedne na isto... ;)

Ne mislim da me zezas, nego jednostavno nisam razumio pitanje:icon_smile:

Pa na vozacevom sjedistu je bila jedna zica grijaca prekinuta i tada je malo grijalo (jedva da se primijeti), dok sada nakon sto sam tu zicu spoijo grije pravo. Ovo sve vazi kada je potenciometar na podioku 1.
 
Grijaci u sicevima su dobri. Izgleda da su potenciometri losi, otpor potenciometra varira pa zato relej "poludi" jer ne dobiva konstantnu struju.
 
ja isto imam problema sa grijacem sica (tacnije lijevi sic neradi)) nekad se desi da radi normalno,,nekad toliko grije da imam osjecaj da sjedim na šporetu a nekad negrije nikako....sad sta je u pitanj nznm..gledao sam i osigurace i potenciometar i kablove i dzekove...sve moguce,,al opet ista stvar..ako neko ima kakav koristan savjet slobodno nek kaze da provjerim i to..unapred hvala
 
Top