Grijanje seat toledo 1993g

Grijanje seat toledo 1993g

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav!
Od skoro sam vlasnik seat toledo 1993g. sad kako je nastala zima ja se zmroh u autu nemam grijanja...neki dan mi procurila vodena pumpa i promjenim je kupin NOVU i kontam sace bit grijanje al nista ostaje mi termostat za zamjenim i da zalijepim spuzvu na glapne jer je sva otpala valjda ce tada biti grijanje i prestati puhati na sve strane ..sta vi mislite sta moze jos biti samo da kazem da nije mali hladnja ispravan je i ocisce
 
RE: Grijanje

ako puse mlak zrak tj. ni vruć ni hladan a temperatura motora je OK onda samo klapne i to je to a trebas provjerit mozda nije dobro ni ozracen da ne mjenjas džaba termostat rijesi ovo dvoje i ima da goris u autu ;)
 
Član
RE: Grijanje

ernadhusic je napisao(la):
ako puse mlak zrak tj. ni vruć ni hladan a temperatura motora je OK onda samo klapne i to je to a trebas provjerit mozda nije dobro ni ozracen da ne mjenjas džaba termostat rijesi ovo dvoje i ima da goris u autu ;)

pa to i jeste problem sto se temperatura ne dize ako znas kakva je tabla na toledu meni se pomakne kazaljka neka 2 mm al to nema veze voda je vruca i samo mi se jednom digla kazaljka do pola al opet je puhalo kao sto si rekao mlako ni vruce ni hladno i puse na sve strane kad okrenem na sajbu
 
RE: Grijanje

klapne su te oje usmjeravaju vazduh i njih uradi i bit ce OK a zamjeni i termostat jer je kod tebe 100% zasteko tj. osto otvoren i voda non-stop kruzi nemoze se ni zagrijat nikako a kad stoji u mjestu podigne temperaturu zbog toga sto se vozilo ne krece uopste
popravi to dvoje i mirna Bosna
 
Član
RE: Grijanje

M_iKy je napisao(la):
termostat promjeni i ima da se kuhas:cool:

to i trazim da se kuham kau u svom kadetu

ernadhusic je napisao(la):
klapne su te oje usmjeravaju vazduh i njih uradi i bit ce OK a zamjeni i termostat jer je kod tebe 100% zasteko tj. osto otvoren i voda non-stop kruzi nemoze se ni zagrijat nikako a kad stoji u mjestu podigne temperaturu zbog toga sto se vozilo ne krece uopste
popravi to dvoje i mirna Bosna

to znam i ja da je zastopao jer je bila voda u njemu kada sam ga kupio i nasuo permant i pumpa procurila pa je moguce da je i termostat ostao otvoren i zahrdjao a klapne spuzvica otpala ostao samo jedan mali komadic...cime da lijepim spuzvicu imam onu od laminata dali moze sintelan

da ne otvaram novu temu pitacu ovdje... rekao sam vec da sam skoro mjenjao vodenu pumpu i vidio sam da je na njoj termostat i sad beze gledam po googlu i ljudi govore da je na motoru termostat i imaju slike nije moguce da imaju 2 to mozda neki drugi motori a kod mene je 1.6 53 kw
 
RE: Grijanje

to bi trebao isti motor da je kao kod mk3,termostat ti je odma kod vodene,ispod servo pumpe.promjeni termostat,i odradi klapne,tu spuzvu mozes zalijepiti silikonom;) i kuhas se,a vani minus:icon_twisted:
 
Član
RE: Grijanje

Golf 1 TDI je napisao(la):
to bi trebao isti motor da je kao kod mk3,termostat ti je odma kod vodene,ispod servo pumpe.promjeni termostat,i odradi klapne,tu spuzvu mozes zalijepiti silikonom;) i kuhas se,a vani minus:icon_twisted:

pa i jeste motor isti kao mk3 i vidio sam termostat slike gledam na guglu neki kazu da nije dole nego na motoru menjao sam pumpu i vidio ga kontam nisam valjda puko pa da nezz da imaju dva sto 100% nije moguce da budu 2 termostata na jednom motoru... reci mi hoce li se silikon cuti u autu kad upalim grijanje il hladjenje mislim cim motor pocne radit logicno je da se treba brzo izracit i osusit
 
RE: Grijanje

kupi onaj za lijepljenje kamena on nema nikakvog mirisa ako kupis sanitarni ima da ti oči ispadnu od gadnog mirisa ;)
 
Član
RE: Grijanje

@ernad, ja ljepio sebi na dvojci sintelanom, nikakva mirisa nema, nista apsolutno se ne osjeca, ja sam to ljepio proljetos jedino ako se uspjelo dobro osusiti pa da je miris izbljedio :D ;)
 
Član
RE: Grijanje

VW Diego je napisao(la):
@ernad, ja ljepio sebi na dvojci sintelanom, nikakva mirisa nema, nista apsolutno se ne osjeca, ja sam to ljepio proljetos jedino ako se uspjelo dobro osusiti pa da je miris izbljedio :D ;)

ma necu ga ni ja vozati dog se skrz ne otopi snijeg jedino ako uskoro prodam kadeta pa cu onda njega izvuci da odem kupit gume jer su ljetne na njemu a izravice se
 
Član
RE: Grijanje

Golf 1 TDI je napisao(la):
ernadhusic je napisao(la):
kupi onaj za lijepljenje kamena on nema nikakvog mirisa ako kupis sanitarni ima da ti oči ispadnu od gadnog mirisa ;)

Potpis,evo kolega je lijepo rekao koji silikon ;):D

ma nezz ziv cime da lijepim imam taj sanitarni i silokon za spajanje limova i sintelan sad ne mogu da se odlucim i nebi da opet moram skidati tablu cijelu da ponovo radim
 
Član
RE: Grijanje

VW Diego je napisao(la):
@ernad, ja ljepio sebi na dvojci sintelanom, nikakva mirisa nema, nista apsolutno se ne osjeca, ja sam to ljepio proljetos jedino ako se uspjelo dobro osusiti pa da je miris izbljedio :D ;)

evo i ja sam danas lijepio spuzve sintelanom i nakon 4 sata otisao da vidim i nije suho jel sto je hladno vani il sintelan nevalja neka stoji do sutra ako ne osusi onda sanitarni silikon i lijepi
 
RE: Grijanje

nema smisla tebi davat savjete kad opet radis po svom a u stvari lijepi i keramičkim lijepilom šta nas briga
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top