GRIJANJE problem

GRIJANJE problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Radi se o golfu 2 problem je sa grijanjem dakle kad se upali grijanje na prvoj brzini kad upalim ventilator grijanje radi skroz slabo kad upalim dugu i treću brzinu ventilatora počme hladan zrak kao da je ugašeno grijanje...Bio sam kod majstora izvadio mi je ventile na crijevima da ide direkt voda opet ništa klapne su uredu hladnjak nije procurio pomažite šta je problem niko nezna a ja se mrznem u autu....
 

IGY

Član
da ti nije mozda zacepljen mali hladnak u autu
provjeri to
ili termostat da nije rikno dize li temperaturu
 
Član
;)
IGY je napisao(la):
da ti nije mozda zacepljen mali hladnak u autu
provjeri to
ili termostat da nije rikno dize li temperaturu

provjeri jos crijeva prema malom hladnjaku da nisu presavijena.vid jesu li vruca crijeva na malom hladnjaku ako nisu onda ti je kvar na termostatu ako dolazi vruca voda, mjenjaj mali hladnjak( vjerovatno zacepljen pa nema dovoljno protok vode pa zato ti na kecu radi)
 
Početnik
ako su ti topla oba crijeva,i ono sto ulazi i drugo sto izlazi iz radijatora onda nije do njega...a normalno,prvo vidi jel otvara termostat,znaci i gornje i donje crijevo na hladnjaku treba biti toplo,otprilike kad ti temperatura bude blizu polovine...ako se budu zajedno grijala,i jedno i drugo onda je ostao otvoren termostat...
 
termostat sam mjenjo prije pola godine temperatura mi uvjek stoji na sredini kako i treba oba crijeva su vruća na ulazu u šasiju odnosno na hladnjak kako mogu znat dali je otišo termostat odnosno kad otvara kad zatvara
 
Početnik
Sve dok kazaljka ne dodje blizu polovice treba da ti bude toplo samo gornje crijevo..kad je temperatura skoro na pola termostat pomalo otvara i donje crijevo na hladnjaku se polako pocinje grijati..i kad se izjednace onda ti bude temp na pola,i tad ukljuci i ventilator... otprilike otvara kad je temp 87 ili 92 stepeni C..zavisi od termostata..
 
Član
dadao_style je napisao(la):
termostat sam mjenjo prije pola godine temperatura mi uvjek stoji na sredini kako i treba oba crijeva su vruća na ulazu u šasiju odnosno na hladnjak kako mogu znat dali je otišo termostat odnosno kad otvara kad zatvara

termostat izvadis i ubacis u posudu s vodom i pustis da prokuha. ako je ispravan opruga bih se trebala sabiti. vidi kakva su crijeva kad pode puhati hladno jesu li vruca oba ako jesu onda je uredu
 
Član
Meni to buraz zvuci kao da imas zraka u sistemu. Mozda ne puno, mozda zracni dzepovi samo, termostat ti funckionise ok ako ti je temp na sredini ovih hladnih dana, ako su ti oba crijeva koja vode na mali hladnjak (u kabinu ona) topla, znaci da voda protice kroz njega. Ono radi cega mislim na zrak u sistemu, imao sam slicnu pojavu, hoce na maloj brzini , kad ubrzam vent. on rashladi mali hladnjak i nema efekta, kad sam odzracio sistem sve proferceralo...
 
Član
dadao_style je napisao(la):
sutra ću pogledat još jednom crijeva kakve znakove daju nadam se da ću naći rješenje hvala svima

ako ima zraka crvena lampica bih se palila ponekad od tep. to je znak neki kad ima zraka
 
kako se točno po propisu ozračava sistem da bude ok da ne ostane zraka

motor je 1.3 novije proizvodnje nije onaj stari model motora
 
Član
anes golf je napisao(la):
dadao_style je napisao(la):
sutra ću pogledat još jednom crijeva kakve znakove daju nadam se da ću naći rješenje hvala svima

ako ima zraka crvena lampica bih se palila ponekad od tep. to je znak neki kad ima zraka

Ne mora znaciti , i crvena lampica dobiva signal od istog termodavaca koji pogoni i kazaljku, lampica samo sluzi da ti privuce paznju na tablu. Hladno je ovih dana, i lakse je ohladiti motor nego ljeti, zato je moguce da sve fercera sada oke, a da je vruce mozda ne bi.
 
Član
dadao_style je napisao(la):
kako se točno po propisu ozračava sistem da bude ok da ne ostane zraka

3 puta da odradi ventilator na hladnjaku a drzis otvoren cep od posude i treba da stalno ide voda kroz povratno crijevo ako ima zraka ono slabo ide(trza)to je neka mjera.
 
Početnik
ma rijetkost ti je zrak na ovim motorima,osim ako ti nije dihtung glave otisao... a moguce je da ti slabo kruzi voda kroz mali hladnjaki /radijator, pa kad tek ukljucis malo ima toplog vazduha i onda hladan opet..
 
Član
Sto se ozracivanja tice ne moras cekati ventilator tri puta skines cep od posude sa rashladnom tekucinom i das mali kas na 1500 obrtaja i gledas da li se voda vraca kroz povrat cekaj tako da bude bez prekida 30-ak sekundi i onda zavrni cep ,sto se tice crijeva gornjeg i donjeg ,donje bi se crijevo trebalo grijati kada se kazaljka od temperature pocne dizati i provjeri jos u autu klapnu (leptir) koji preko sajle prebacuje toplo-hladno.
Provjeri cep od reshladne tekucine da nije zacepljen da li lupka kad ga muckas pored uha onda je ispravan ,ako ne onda se zacepio promjeni ga, moze ti ostavljati zrak u sistemu i puhati crijeva
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top