Grijaci u sjedistima ?!? 3.strana slika zica

Grijaci u sjedistima ?!? 3.strana slika zica

Član
Ovako, uzimam sjedista najvjerovatnije, inace su od Mondea, ali su kozna i iste boje kao moj enterijer...e sad, imaju dugmice, za pomjeranje i imaju grijace... Kako to povezati, cime, i moze li uopste, da radi u mom autu? :)
 
Član
RE: Grijaci u sjedistima ?!?

kod tih sjedista je modul ispod sjedista koliko sam ja upoznat, ti bi trebao samo dovesti struju na modul i to je to. vidim da nece niko da ti komentarise pa eto da ja
samo je pitanje odakle ces dovuci +, minus mozes nakaciti na sasiju ispod sjedista
 
Član
RE: Grijaci u sjedistima ?!?

ArminM je napisao(la):
kod tih sjedista je modul ispod sjedista koliko sam ja upoznat, ti bi trebao samo dovesti struju na modul i to je to. vidim da nece niko da ti komentarise pa eto da ja
samo je pitanje odakle ces dovuci +, minus mozes nakaciti na sasiju ispod sjedista

Tako nekako je u većini slučajeva da sjedišta imaju svoj "modul" za sve te funkcije ili operacije koje mogu da obavljaju... kod nekih je ispod sjedišta i treba ti samo struja na njega i to je to... kod nekih ipak nije, negdje drugo je smješten taj modul... i trebaju ti 2 prekidača, instaliraš ih negdje u konzolu da pališ grijače na njih... mislim da su u pitanju potenciometri jer skoro svi imaju 3-4-5 modula grijanja, tj. toplote :D mogu od bilo kojeg auta, svi obavljaju istu funkciju...
 
Član
RE: Grijaci u sjedistima ?!?

ova sjedista imaju neke zice, vire ispod sjedista :D znam da im je sve na dugme, a prekidac za grijanje je takodje na njima, znaci Antrax, cim je prekidac na njima, trebalo bi biti da je i modul ispod sjedista?
 
Član
RE: Grijaci u sjedistima ?!?

ako je i prekidac na njima onda je sve upakovano u sjediste, trebalo bi modul oziviti strujom i mozes da probas, to cak mozes da probas na ispravljac, bez da stavljas u auto, te zice sto vire dole su samo struja, osim ako modul nije pocupan, a ja mislim da nije
 
Član
RE: Grijaci u sjedistima ?!?

jbg, svakako sam odlucio uzeti ih :) za vikend ih trebam uzeti, pa ako mognem to sve osposobiti, bice cool :icon_biggrin:

evo slika: vidi se na vozacevom sjedistu sa prednje strane prekidac, e slike su bile u velikoj rezoluciji i vidi se da je prekidac za grijac



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Grijaci u sjedistima ?!?

mogu, glavno da nije problem :)
Ma ja njih svakako uzimam, bas mi se uklapaju u enterijer... :)
 
Član
RE: Grijaci u sjedistima ?!?

Poslikaj nam samo zice ispod sjedista i koliko ih je, lako cemo skontati za dalje ;)
 
Član
RE: Grijaci u sjedistima ?!?

Skoro sam razvaljivao unutrašnjost na ovakvom Mondeu, mislim, sjedišta su bila ovakva i ovo dugme je služilo za regulisanje vidine sjedišta. Ima li elektronsko podešavanje visine ili je ručno? Jesu sjedišta iz Ghia ili Ghia+ paketa opreme?
 
Član
RE: Grijaci u sjedistima ?!?

trizex je napisao(la):
Poslikaj nam samo zice ispod sjedista i koliko ih je, lako cemo skontati za dalje ;)

pa za vikend sjedista prelaze u moje vlasnistvo, do tad slika nema :) sad cu da iskopam neke prekidace slike ako uspijem

OggyBoy je napisao(la):
Skoro sam razvaljivao unutrašnjost na ovakvom Mondeu, mislim, sjedišta su bila ovakva i ovo dugme je služilo za regulisanje vidine sjedišta. Ima li elektronsko podešavanje visine ili je ručno? Jesu sjedišta iz Ghia ili Ghia+ paketa opreme?

ma nemam pojma koji je, znam da je mondeo i da je karavan :D



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: Grijaci u sjedistima ?!?

U coupea idu, a kadice neke trazim, ili jednu za race car civica :icon_biggrin:
 
RE: Grijaci u sjedistima ?!?

Na slici, taj prekidac je za ukljucvanje grijanja, a taj lijevo sto fali je za sputanje/dizanje sjedista ;)

edit : vidim suvozacevo je sjediste na slici, tako da ne vazi spustanje/dizanje na tome :D
 
Top