Gorivo

Gorivo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Skoro mi je lik u Visokom stelovao karb. super auto radilo,mala potrosnja i nije mi niko poslje njega dirao,jel moguce da se samo nekako rastelovalo?
 
Član
Pa nadam se da je samo karburator,da nije sta ozbiljnije ;) sutra ce ona majstoru! jesil mozda trazio ono trizex?
 
Član
trizex je napisao(la):
Mozda ti riknuo termostat pa ti auto stalno pod saugom.

A kakve veze ima termostat sa saugom?:lol:



Usput korisno je znati kakvo ubizgavanje konkretni motor ima....potrosnja zavisi od podesenosti karburatora ali ima i drugih uzroka:
-zapusen filter zraka, zapusen filter goriva(ako ima),istrosene svjecice, to su neke osnove koje se inače i mijenjaju sa vremena na vrijeme..onda se ide dalje, štimanje smjese na karburatoru itd...
 
Član
Cek, sad nes razmisljam, ja sam mislio da je kod njega monopoint kao i kod mene kad sam ovo pisao, moj saug je preko motorica, kak ce on drugacije znati da je motor ugrijan?
 
Član
Kenno je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Mozda ti riknuo termostat pa ti auto stalno pod saugom.

A kakve veze ima termostat sa saugom?:lol:



Usput korisno je znati kakvo ubizgavanje konkretni motor ima....potrosnja zavisi od podesenosti karburatora ali ima i drugih uzroka:
-zapusen filter zraka, zapusen filter goriva(ako ima),istrosene svjecice, to su neke osnove koje se inače i mijenjaju sa vremena na vrijeme..onda se ide dalje, štimanje smjese na karburatoru itd...

Ja sumnjam na karburator i ako nije bas puno vremena proslo od proslog stimanja,nekih mozda 7-8 mjeseci neznam tacno i super ja auto radilo,filter zraka je dobar,filter goriva nema,svjecice,hmm mjenjao sam prije nekih godinu dana!
 
Član
Koliko si presao za godinu dana? Kakva je situacija sa ostatkom "paljenja"-kablovi, kapa, ruka?
A naravno provjeri sam ili odvuci nekome da ti pogleda i karburator, mozda mu je samo potrebno ciscenje sredstvom za ciscenje karburatora-abro je najbolje.
@trizex
nema veze termostat sa saugom, ali saug ima veze sa samom temperaturom rashladne tekućine...i kod nekih karburatorskih modela postoji automatski saug koji radi na osnovu temperature rashladne tekućine...
 
Član
Kenno je napisao(la):
@trizex
nema veze termostat sa saugom, ali saug ima veze sa samom temperaturom rashladne tekućine...i kod nekih karburatorskih modela postoji automatski saug koji radi na osnovu temperature rashladne tekućine...

Pa vidis da sam u pravu, samo sam indirektno to iznio. Kod mene je ostao full otvoren, i auto mi skoro pa nikad nije na radnoj temp, danas je jednom dostigao jer sam stojao na suncu u guzvi 10ak min :) a kad sam izjavio za njega nisam znao da nije monopoint kao kod mene
 
Član
joj sto pametujete , ofiras cojka ,cojk u pravu . a ja imam djipa suzuki sj410 900kubika 40 ks 80 ide max . a trosi 15- 18 l a sve promjenio
 
Član
Stavi mu onda 1.6 diesel, to je rjesenje za sve probleme. Nemas se sta praviti pametan...
 
Član
Isao sam majstoru,kaze da su mi platinska dugmad izgorila i da usput i svjecice kupim!Toliko od njega!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top