Golf V 1.4 FSI trokira hladan

Golf V 1.4 FSI trokira hladan

Imam problem sa Golf V 1.4 FSI.
Naime,jucer sam ga upalio i odmah pri paljenju cuo se kao dizelas..to je trajalo dvije kratko oko 2 sekunde,zatim su poceli poceli da skacu oko 700 obrtaja i culo se kao da kaslje.
Kasnije kad se zagrije sbe normalno pali i vuce nikalvih problema nema.
Jel se neko susretao s tim problemom?
Hvala i LP
 
Član
Nisam iskusan oko benzinaca al to mi lici na nesto vezano sa gorivom,najbolje bi bila dijagnostika i ocitavanje svih parametara :)
 
Nisam iskusan oko benzinaca al to mi lici na nesto vezano sa gorivom,najbolje bi bila dijagnostika i ocitavanje svih parametara :)
Odvezao sam ga u servus i majstor mi je ocistio klapnu gasa i sutradan ga upalim ne trza ali sad kad god upalim ako je hladan radi na oko 1100 obrtaja.
I ako je iskopcam ponovo pa je ukopcam jel bi se moglo nesto zafrkat posto ja slabo znam oko toga tj. strah me da sta ne pokvarim..
 
Pozdrav.......ako si zamjenio klapnu gasa i kazes radi na vise obrtaja vjerovatno nisi provjeravao lambdu sondu.To ti je 5 žilna sonda,6 žica na ulazu, 5 na izlazu, wideband imas rađene u dvije verzije ntk i Bosch mada pretezno budu sa Bosch konektorom 7057.....:):):)
 
Pozdrav.......ako si zamjenio klapnu gasa i kazes radi na vise obrtaja vjerovatno nisi provjeravao lambdu sondu.To ti je 5 žilna sonda,6 žica na ulazu, 5 na izlazu, wideband imas rađene u dvije verzije ntk i Bosch mada pretezno budu sa Bosch konektorom 7057.....:):):)
Sondu sam kupio novu boschovu (250 KM) i opet mi se stalno pali check engine i prijavljuje nju a klapnu sam cistio kod majstora i dirao je onaj leptir pa bi mozda to mogao biti uzrok
 
Top