Golf Mk2 Paljenje

Golf Mk2 Paljenje

Pozdrav..
Znam bilo milijon ovakvih tema na milijon foruma i sve procitao ali nijedna meni ne pomaze...


Naime,kupio zeni Golfa2 disel obicni prije jedno 15-tak dana da "se steli."
Sad za sad se prvo steli kako ga uopste upalit.:woot:
T.j. znaci prvo paljenje nikakvo. Verglam po deset minuta i vise ono sekunda mu fali da sastavi ali nista....i onda na kraju kad upali isto kao da nema goriva (a ima) mrtav. Drzim mu gas do kraja on ono radi na 1000 obrtaja i nemoze vise i ugasi se. I tako stalno. Dok vergla nazad crn dim smrdljivi nenormalno...ko zivo gorivo da baca,a sto je cudno anlaser vergla i ono ponekad ga "zalomi" Ali to je samo kod prvog paljena poslije o.k.
Otvorim nazad rezervar i pregledam plovak da nije zacepljeno ono sito,da li uopste dohvaca gorivo sve uredu.
Stavim mu nepovratni ventil- nista.
Zamjenim filter goriva- nista.
Zamjenim grijace-nista.
Zamjenim relej-nista.
Grijaci rade dobivaju struju.
Repariro anlaser zamjenio i piksnu u mjenjacu ali nije to opet kad je hladan kad verglam ponekad "zalomi" poslije nista.
Pomjerim mu malo bos pumpu nazad nista samo vise dimi.Juce je vratim i pomjerim malo naprijed i smanjim malo "dozu" gasa na onom sarafu da bi jutros smanjio dim ali opet nece da satavi.Odvrnem bezveze 4 grijac sav crn,cađav.
Poslije svi tih radnjih isto,samo sto sad prima gas nije vise ono ko da nema goriva.
Da napomenem on na guranje odma sastavi i normalno ide niti trza niti sta.Dimi normalno koliko bi i trebao.Crn dim.
Danas isao sa njim prije Iliđe prije kruznog kod onog dede sto popravlja bos pumpe. Ja mu sve objasnio kaze jedino da pregledamo dizne.Opet probali grijace dobri.Skinuli pregledali na onoj spravi dizne kaze malo "pisaju" treba zamjenit,neradi mu ona kazaljka na barometru pa neznam na koliko otvaraju (a plati mu za to ali haj..) Kaze prvo da njih zamjenim pa AKO isto bude da onda pregledam kompresiju.Znaci ako ih zamjenim nemora opet znacit da ce proradit vise...
Napominjem to samo kad prenoci kad se bas ohladi kad je hladno,a kad stoji par sati nornalno upali. Da znam da ce dizne rijesit odma bih ih zamjenio..ali svakako cu ih morat one su slijedece na tapeti neznam sta vise...Nije problem uradit zamjenit ali sve jedno po jedno ali opet nista nisam uradio opet isto.Neznam sta je problem konkretno. Izgleda problem je auto :)
Ako ko ima kakvu ideju za pomoc bio bi zahvalan. Ko da je sedmica,a ne dvica...
 
Povrh svega toga provjeri mase od struje na autu,dr stvar nek ti po planu neko izmjeri kompresiju bar to nije tesko,mozda ti nije filter goriva naljeven do kraja gorivom pa zeza znalo je se I to desavati,ako nista ne ide bek ti neko prebaci ispravnu bospupmpu pa probaj dali s njonm ide.ako ide repariraj svoju kod bosiste,nije bas dvica dizel space shuttle
 
Ma kontam nesta ako je do kompresije valjda bi nesta pokazalo ili da je mrtav da neide,plav dim...nesta...a vidio sam da mu je neko stavljao dodatnu masu na mjenjac, a filter goriva i njega zamjenio ali isto..To i ja kazem da je sedmica dosad bi rijesio sta je, a ne dvica golf.. Isao kod razlicitih majstora svi mi isto govore ono osnovno sto i ja i mi svi znamo t.j. grijaci,filter,dizne itd. ali niko konkretno da mi kaze otislo je to i to,to zamjeni a ja kako sam poceo nakraju cu pola auta zamjenit dok to ne rijesim...ako uopste rijesim...
Neznam moze li to zajebavat t.j. dizne sto malo "pisaju" pa se bas zbog toga to desaje???
Ovako rupa bez dna...mjenjaj ovo mjenjaj ono dok ne natrefis sta je...
 
Član
Ma kontam nesta ako je do kompresije valjda bi nesta pokazalo ili da je mrtav da neide,plav dim...nesta...a vidio sam da mu je neko stavljao dodatnu masu na mjenjac, a filter goriva i njega zamjenio ali isto..To i ja kazem da je sedmica dosad bi rijesio sta je, a ne dvica golf.. Isao kod razlicitih majstora svi mi isto govore ono osnovno sto i ja i mi svi znamo t.j. grijaci,filter,dizne itd. ali niko konkretno da mi kaze otislo je to i to,to zamjeni a ja kako sam poceo nakraju cu pola auta zamjenit dok to ne rijesim...ako uopste rijesim...
Neznam moze li to zajebavat t.j. dizne sto malo "pisaju" pa se bas zbog toga to desaje???
Ovako rupa bez dna...mjenjaj ovo mjenjaj ono dok ne natrefis sta je...

Da ne dajes pare bezveze vidi na nekom otpadu koji ti je blizu da ti da dizne da probas , ako bude do njih platis , ako ne vratis .
Probaj prvo paljenje palit na "infuziju" pa vidi jel bolje .
 
Da ne dajes pare bezveze vidi na nekom otpadu koji ti je blizu da ti da dizne da probas , ako bude do njih platis , ako ne vratis .
Probaj prvo paljenje palit na "infuziju" pa vidi jel bolje .

Haj to jos nisam probao na infuziju ali i to cu probat neznam vise sta drugo. Ma da znam da su sigurno dizne zamjenio bi ih a ako nisu bezveze cu bacit pare,a nista...Moram vidjet sto kazes "nabavit" gdje dizne pa probat mada ko ce to dat na otpadu...niko danas vise nista neda....
 
Eeee,pokusaj naci od liqui moly cistac injektora,ide u gorivo,I znam iz iskustva da nece skodit,I pokusaj malo propuhat staru kantu :) mozda je jednostavno zagusen od loze I voznje do 60 max,izvedi dedu na autoput I predji 50 ak kilometara lak se ce disat garant
 
Gumice na bosch pumpi. I meni se na mercu isto desavalo, promjenio gumice i pali normalno. Ja izmjenjao sve od dizni grijaca filtera pa cak i rezervoar vadio da isperem. Kad na kraju kvar od 30 KM
 
maha, palio ti na guranje? sa propisalom boshpumpom?
Ne znam kako se tacno gumice zovu ali dodju sa gornje strane bosch pumpe, nije na njoj nista curilo ili kapilo ali majstor kaze da je tu bio valjda povrat sta li, ne razumijem se ja u to, tako da povuce zrak i vrati gorivo u rezervoar i auto mora verglati dok ponovo ne povuce gorivo iz rezervoara do motora..Nije palio na guranje jer automatik je a i ko ce mrcinu od 2 tone gurati haha
 
Član
Ne znam kako se tacno gumice zovu ali dodju sa gornje strane bosch pumpe, nije na njoj nista curilo ili kapilo ali majstor kaze da je tu bio valjda povrat sta li, ne razumijem se ja u to, tako da povuce zrak i vrati gorivo u rezervoar i auto mora verglati dok ponovo ne povuce gorivo iz rezervoara do motora..Nije palio na guranje jer automatik je a i ko ce mrcinu od 2 tone gurati haha
nije do toga ako je stavio nepovratni ventil, palio bi...
 
Eeee,pokusaj naci od liqui moly cistac injektora,ide u gorivo,I znam iz iskustva da nece skodit,I pokusaj malo propuhat staru kantu :) mozda je jednostavno zagusen od loze I voznje do 60 max,izvedi dedu na autoput I predji 50 ak kilometara lak se ce disat garant

Ko da si znao da sam to juce uradio...kupim juce onu flasicu onde pise fol na cjeli rezervar ja saspem na 20-tak litara i malo ga dero i danas malo ali nista...ali vidjet cu jos..
 
Član
stotinu ti infuzija nemas komporsije
ne pricam na pamet iste probleme sam imo, daj ovo daj ono majstor ovaj majstor onaj.
a i da nisam u pravu izmjeri je da znas da nije ona da je mozes precrtat
 
Nemogu bit pametan vise...znaci jutros opet nece ali " otisnem ga niz lijehe" odma sastavi. Kad vergla,vergla 3,4 pa ga ono nekako zalomi pa opet nastavi verglat pa ga opet nekad zalomi..a skidao anlaser sve promjenio a to se desaje.. Kad ga na guranje upalim nek radi minutu poslije normalno na kljuc upali...
 
Top