Golf mk2 1.8 GT new

Golf mk2 1.8 GT new

Član
tako bi i trebalo da bude da ne moze primaci ali imam jos nekih planova samo necu nista da pricam dok ne uradim i potvrdim slikama.
 
po ovom klipu brate 9s i to je to i to je sasvim realno, a nije ni lose ;) al ipak valja jos posla uradit da se to spusti na 8s, sekundu skinut na ubraznju valja kesirat jos finu svotu novcanica ;)



doduse racunat cemo dodatni teret curu, pa eto bez nje ja mislis da mozes racunat nekih 0,2s brze :cool:
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
po ovom klipu brate 9s i to je to i to je sasvim realno, a nije ni lose ;) al ipak valja jos posla uradit da se to spusti na 8s, sekundu skinut na ubraznju valja kesirat jos finu svotu novcanica ;)



doduse racunat cemo dodatni teret curu, pa eto bez nje ja mislis da mozes racunat nekih 0,2s brze :cool:



Malo olaksanja auta i budzenja i eto ga sve u svemu kada se osvrnemo na to kako je isao pre jedno godinu dana komentar je sad leti :lol: , jest da sam ulozio fino para u motor koji nema nekog potencijala ali na SR-u ne mogu ucestvovati radi slobodnog vremena da bi ubacivao neke sad motore i fazone , a ovo mi dodje bas zanimljivo od nicega napravis nesto e to je za mene uspjeh a ne, daj abf i ja sam faca imam 150 KS pod haubom e pa stani malo rodjace .

Uglavnom zatamnio sam zadnja stakla sad izgleda zajebano skroz, znaci sutra ga spustam i onda pravim braa mislim da na sve ovo do sada ce i to leci bolesno pa cu da se pozabavim unutrasnjosti itd itd nadamo se boljem :123:

bucky_mb@yahoo je napisao(la):
ide kao 8v digi:cool:

A bio sam u planu da namontiram digi i dalje imam slozen celi sistem u garazi :lol:
 
Darko_GT je napisao(la):
Mjerio sam nekim GPS MPH mjeracom od 0-60 mph tako je pisalo a po ovom klipu sa trenutnim teretom u autu kako sam ja vidio ide 9 s posto nisam krenuo od prve sekunde ali da sam ga pre presaltao u 3 izvukao bi do 100 malo ranije (mada bi trebao neki profi mjerac za to ) ali sam pustio do blokade da ne kazete da je FAKE ali sve u svemu za "90 KS" :cool: jos kada dodje izduvni sistem vidjet cmeo te 16v naravno u stock izvedbi :D

Jedino da turbinu stavis mozes se mjeriti sa 16v golfom...
Ne budite djeca golf ti ima 90KS i mislis da je brzi od 16v golfa...bez uvrede ali smijesno
 
Član
Nisam rekao da sam brzi, nego da imam jos prepravki kojih cu da uradim pa cu da vidim te 16 v , kada bi uspio toliko podici brojno stanje konja na ovom motoru vjeruj da niko nebi bio sretniji od mene .

Po vasoj slobodnoj procjeni na osnovu trenutnih podataka koliko sam mogao dobiti KS sa svim ovim prepravkama koje sam uradio ???
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Darko_GT je napisao(la):
Mjerio sam nekim GPS MPH mjeracom od 0-60 mph tako je pisalo a po ovom klipu sa trenutnim teretom u autu kako sam ja vidio ide 9 s posto nisam krenuo od prve sekunde ali da sam ga pre presaltao u 3 izvukao bi do 100 malo ranije (mada bi trebao neki profi mjerac za to ) ali sam pustio do blokade da ne kazete da je FAKE ali sve u svemu za "90 KS" :cool: jos kada dodje izduvni sistem vidjet cmeo te 16v naravno u stock izvedbi :D

Jedino da turbinu stavis mozes se mjeriti sa 16v golfom...
Ne budite djeca golf ti ima 90KS i mislis da je brzi od 16v golfa...bez uvrede ali smijesno
Digifant je definite sporiji
http://www.zeperfs.com/fiche711-vw-golf-ii-gti.htm

Neznam,mislim da ovo cudo sad ima oko 130 ks.Evo PL 16v ide oko9,2 s
http://www.zeperfs.com/fiche743-vw-golf-ii-gti-16.htm

10ks vise i ni pola sec brze.
http://www.zeperfs.com/fiche536-vw-golf-ii-gti-16.htm
 
Član
Odusevljen sam :cool: btw evo pre par minuta i to kupio ga za sitne pare posto su ovde naduvane cifre bile 50 KM pa gore ja sam ga platio 20 KM i momak garantuje za njega



Uploaded with ImageShack.us

Kada bi mogao da vrti do 8 ::lol:
 
Član
Darko_GT je napisao(la):
Odusevljen sam :cool: btw evo pre par minuta i to kupio ga za sitne pare posto su ovde naduvane cifre bile 50 KM pa gore ja sam ga platio 20 KM i momak garantuje za njega


Kada bi mogao da vrti do 8 ::lol:
Isti ko moj :icon_biggrin: btw javi kako se vrti u mene digifant puca blokadu na 6700 rpm.Dalje nemere.
 
Član
Kod mene je podesena blokada na fingeru 6300 rmp mozda kad bi malo otezao teg na fingeru mogao bi na 6500 ali jbg bzv da kidam motor i ovako ga zavrcem stalno :lol:
 
Nek si imao 90 ks i par ovih sitnica nek du dali 15ak KS i to je upitno...mozes jos izvuci 10ak KS na ispuhu i usisu i to sa pravim stvarima (supersprint grane i slicno) I to je sve opet imas 115 ks nedovoljno za 16v...
Ubiti sve su to naglabanja slozi motor izmjeri na valjcima i probaj na 402 pa nam pokazi te brojke...
 
Član
ako je sada brzi od GSI-a koji ima 115 ks i laksi je od golfa znaci da ima vise od 115 ks , ako sam brzio od gti mk3 8v znaci to je jos jedan dokaz da ima vise od 115 ks pa neka ima i 117 ali ima vise , a ako dovoljan zahvat nije staviti radilicu sa vecim hodom, promjeniti bregastu, zrusiti glavu , polirati usis i ventile, stavitir laksi zamajac, itd. onda ne zna sta bi po tvom bilo veci zahvat u tunungu ???

A biti ce ovaj motor jos brzi , samo polako ....
 
Početnik
Zavisi ko je vozio tog GSi-ja jer 2.0 8V u kadetima je jaka zvijerka,i pitanje je u kakvom je stanju taj auto..Dalje radilica sa vecim hodom,kako mislis vecim hodom,jer se to moze razmatrati na 2 nacina..to ostalo sto si uradio je itekako popravilo performanse,msm da je tu najveca kocnica kraburator,bilo kakav da je tesko da moze sta extremno dat..Sredi ispuh i usis,nabali neki bolji karb ili jos pbolje 2 stavi,i onda ces sigurno moci sa 16-kama bit ravnopravan ako nista..Ali opet znas i sam razliku izmedju carba i EFI-ja i koje su prednosti koje mane..;)
 
Top