Golf mk1 1.6 & Yugo 1.1 DMB

Golf mk1 1.6 & Yugo 1.1 DMB

Član
Cao ljudi evo nakon malih konsultacija sam odlucio da postavim ove slike.Naime radi se o Golfu I 1.6 naravno benzin:heart:.Sto se tice limarije sve je kupljeno u Velasu iako sam lim od rezervoara kupio u Vrhovac co.,a lak je drito iz Damjana na Tranzitu.Osim lakiranja i limarije sve je moj rad pa evo i neke slicice:




















A nakon toga dolazi naravno i muzika:

















Evo jos jedan mali update stigli distanci 4x100 20mm , pa evo par fotkica.Odlucio sam da idem na 4x100x4kom a ne 5x100 tj2x15 i 2x20 mm .pa evo slika

s tim da moram napomenuti da su me sva cetiri izasla 40KM (jer mi je radio prijatelj tako da ko hoce nije problem ali ce cena naravno biti malo veca ali ne zanemarivo),+ imam jos sarafe da nadjem tako da ako ima neko preporuku neka slobodno javi.


:punk::punk::punk::punk::punk:

Evo danas se malo radilo jer mi je ostalo koze od polica pa
da se razbije kisna monotonija :


Odlucio sam da odradim predpojacalo sa equ,a nasao sam i slike od cajgera sto sam radio pre nekih mesec dana.Cajgeri su ispali super samo mi je sat ostao zelen :ljut::ljut::ljut: iako sam izvadio onu je.... foliju, a sa osvetljenjem sam preprepreprepre zadovoljan jer sam to i htjeo.


Jedna extra stvar ko bude htjeo raditi na VW je to da iz sata izvadite malo kuciste sa zelenom folijom i ostranite foliju i prefarbajte kuciste sivim sprejom ili nikl folijom kao sto sam ja jer se dobije 200% bolje svetlo :p:p:p
A predpojacalo sam odradio tako da mi je bas preko cd-playera a srednji i visoki se stimaju preko ovog equ-a


malo ser radilo oko vanjske i dijelom utrasnje rasvjete tako da je garaza otvorena za sve komentare u vezi boje koje sam odabrao ,da li pase ...


.U subotu niklujem zmigavce pa sam mislio i unutra ubaciti bijele diodice kao pozicije ???????

Cisto iz radoznalosti sam probao sijalice koje sam kupio za kristalke kad dodju :no::no:da vidim ima li kakve razlike i stvarno se primjeti samo sto su ove sijalice malo vise bledje crveno tj vuce na pink:p, ali da svijetle bratac svijetle(sta se tek desava kad stisnem kocnicu-suncanice i 50 metara dalje od mene).
stare

nove


Evo danas se jos malo radilo jer sam dobio pozitivne kritike na dosad uradjenu rasvjetu.Nisam bio zadovoljan prijasnjim izgledom zmigavaca ,kuciste je bilo previse crno pa se nije videlo bas najbolje :ljut: ,pa sam poceo ispocetka.
Evo par slika a usput cu objasniti sve ako se neko htjedne upustiti u slican projekat:27:.Pa evo:
prvo sam sproveo kablove za napajanje sa pozicija na zmigavce ,DOBRO IZOLIRAO toplotnim bozirom, kako bih dobio pozicije u zmigavcima

Lagano izbusio rupe na kucistima,nakon toga sam rastavio zmigavac i dao masti na slobodu pa sam se igrao sa sprejem:p.


To je to za danas sutra ce biti ostatak slika dok se sve fino osusi i namontira .:mah::mah::mah::mah:

Evo juce sam namontirao zmigavce





Dobio sam bas ono sto sam ocekivao-Nista pretjerano a vidi se :eek:k::eek:k::eek:k::eek:k:
S tim da pleksiglas moram jos ispolirati i nabaviti 7 colors sijalice

.Jest da me iz...... ko Musa Jarca ali nema veze uspio sam i ispalo je extra.



Evo jedna po mraku extra svetli samo nisam dobro uslikao tresu se ruke od drva:p:p.
hvala jos jednom Zexu na pomoci oko obrade slika:eek:k::eek:k:
Nadam se da stopke stizu za 10-ak dana :hahaha::hahaha::hahaha:

malo se tragalo za dijelovima i odem na otpad kod kolege i kupim elektroniku od Vw mk2 1.8 GTI ; bombina razvodnik elektronika-Telefunken:bass: i kablove ,to mi je i Pilot preporucio ali nisam uspio nigdje naci ali evo danas nasao i to sa origigi Brembi kablovima.Jedino se nadam da me nece elektronika zezati ali uzeo sam jos par komada pa cu probati jer ne znam da li je ova bas od ovog razvodnika.

Kupljena je vakum pumpa i rotor i sad cekam
Malo polirao lule dok se susio lak
Imajos slika ali ne radi mi image shack.
 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos

Evo nakon dugog i dubokoumnog kontanja i razmisljanjan dodjem do zakljucka da imam idealan pocetak ovog malog loga na haubi koji samo pravi znalci znaju sta je :srednjak:,a sta me navelo na to neznam ludilo u glavi i visak nekoih delova od restauracije pa evo danas stigla i hauba znam da nije u najboljem stanju ali sta ja mogu:djavo::djavo::p:




naravno od prekosutra krece uzgoj niske rdje i raslinja.
Esad nisam siguran da li sam dobro odabrao ali videcemo na prvom staylingu sledece sezone ako Bog da pod zsaastavama Crankshafta-nadam se da se Ljuboje nece ljutiti:p.
I kao sto rekoh prva je pala hauba a sad pak tregeri i jos neke sminkice kao sto je prednja ralica od GTI-a to sam dogovorio sa Dvicom i stope sa Ljubojom ali otom potom pa cemo da vidimo .
I naravno ako neko ima VISAK DELOVA ZA KECA JA SAM UVEK ZAINTERESOVAN i naravno



:plazi: TREBA MI KOFER AKO NE NADJEM KOD BABE:punk:

Imam nekih idejica kao npr razrezati haubu i izbusiti rupe napraviti na njoj kao neke savove,tablicu iskositi i jednu stranu zavezati spagom,itd
Tako da od danas otvaramo novu bocu ulja sto se tice ovog auta:eek:k:.
Neznam sta da kazem ljudi tucite predloge i savete jer sam u ovoj vrsti staylinga unovacen pre iss ima od danas.

Evo sad sam iz radione hauba gotova unutarnji dio je mat crni i ima sive perle po sebi:p a vanjstina se ligu sutra samo je kopca propala u p***** mat*** tako da mi TREBA KOPCA HAUBE :yess:


A hauba jos nije bila suha pa zato ima ove pjege
 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos

Auto danas slupano prednjeg kraja ni u prici osto kod komse ,udarila starog neka zena drito protjerala motor do drugog blatobrana tako da ovaj projekat je zavrsen bice popravljen sigurno ali ja vise necu da mimam nista sa njim tako da je to to ljubav trajala 10 godina i puce veza slike nesmem ni kaciti jer i mene srce boli koliko ruzno izgleda tako da na ljeto se moze cekati nesto druga tako da od ovog vise nema nista .hvala svima na recima hvale za Golfa drugi projekat cu probati odraditi jos bolje ali otom potom.
 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos

kao sto znate 22 januara me otrese zena pa prosudite sami ja sam mislio da je gotov ali kad sam poskidao guzvane stvari dobijo 1200 KM odstete i nije toliko lose a majstor kaze ma nije problem samo poteraj otisla je hauba ,blatobran i vezni sam nabavio iako su poskupjeli 20% od zadnjeg kupovanja i otisao mi je kos to ce majstor izvuci na mjeru pa sjeci i po punktu bariti tako da se nece ni poznati:


Sto je najvaznije stub vrata nije diran

Plastike unutra su u kurcu ali sam pokrpio sve(poliester majka)


pa sam se onda pre 7-8 dana uhvatio posla i krenuo po prvi zvanicni put raditi sa poliesterom

prvo topio plastiku pa onda poliester da bude vanjska veza jaca



E onda fino rasarafo motor i polako djelja prvo usis izduv i glava:

i danas je stigla od Cudica joj 130KM mama

evo i doticnog mene guro ruke gdje mu ne treba a Srdjan dosao u beloj trenerci joj jes moglo biti havarije

motor ociscen i spremljen za lakiranje pa kad smontiram karike i klipove ide lakirenzi -da mi ne pada prasina po motoru :)

Onda sam se uhvatio mjenjaca i dobro dobro ga se naguljacio ne vidi se bas na slici ima nekog odsjaja crnog ali se sljast i ludilo

a onda jedan od ljepsih delova za rad nakon 2 dana smirglanja-Lakiranje

Danas nabacene karike

kupljena lamela zbog mnogobrojnih eventa ove godine :)

I naravno po meni najljepsi dio koji neda gledati u sebe usis
 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos

Sad sam iz radione klipovi stavljeni motor prelakiran ,glava se sutra jos jednom polira i montira se, a sutra puno posla polira se vodena pumpa alternator,usis i jos neke sitne delice a sad odoh na najljepse mesto na svetu-KREVET
 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos

evo danas se malo radilo skinu sam alternator pa ga malo sljasno alu sam ispolirao a srednji dio i remenicu u tamno sivo:

crevo od glave do hladnjaka

crevo od malog hladnjaka do bloka

kuciste alternatora

i stigao jedan mali paket :tooth::wallbashdc1::wallbashdc1::wallbashdc1:
 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos

Danas bio kod majstora sve je zavrsio prebacio je auto kod lakirera ja prezadovoljan ,dansa se malo j... sa nosacima motora nedaj Boze nikom te patnje jedva sam stavio gume u nosac

elektonika je spremna danas sam pokopcao sve kablove


RUSTING IN PROCESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos

Srce je zakucalo promenilo se mnogo toga cena na papiru kad sam sve sumirao je izasla okruglo 1956KM







 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos






i jedna najsladja da zines jaukati:no::no::ljut::ljut::grin:

 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos

Evo veceras sam se usmrdio ko krpa u benzinu ,spremao sam haubu za 25.04 Gradiska




jedna ha jel te iz zajabancije


 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos






napokon sam upoznao Ljuboja I Pukia extra likovi a Dally bate znaci extra golf cestitam na nagradi.


 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos

Juce i anas se puno sarafalo da se vidi trenutno stanje auta i mogu reci da sam i vise nego zadovoljan nema hrdje nigdje znaci nema varenja osim vec planiranih ojacanja :djavo::djavo: tj. trebat cu promjeniti samo haubu blatobrane branike i jos neke sitnice i auto je vec dogovoreno sa burazerom za lakiranje ustupio mi je komoru :ljubav::ljubav: znaci bice sexa i boja je vec odabrana od Golfa V metalik crvena sa malo primjes perle. Za sada samo razgledam cene skija ,stopki ,kadica...i za sada se vise nista ne dira sad sam u projektu pravljenja jos jedne garaze tako da ce ove sitnice se prikupljati preko zime a na prolece ludilo ulavnom nabavljene su stopke od keca pa smo juce gledali kalup bice prepravke dosta ali nista ne resivo :cool:
zasada jedino sto saam nabavio a ujedno i prvo su opruge od cofia to ce ga spustiti jedno 4-6 cm zavisi od amorta

--VELIKO HVALA NICK-U SA FORUMA --na ustupljenim stopama


Uglavnom mogu reci da me napatio pravo dobro a unutra sam nasao jedno 50-ak plombica za satove za struju znaci bilo je blata nevidjeno kako su bile otvorene zadnje sajbe







i onda nakon celog danja ribanja napokon rezultati unutra ko nov jbt mulde citave na gredi nema packe mislim da je extra auto samo i nije toliko redovno odrzavan pa izgleda onako ofucano okolo ,zasad je mat :p
jedino sto nisam sad htjeo dirati je izolacija na podu i u gepeku ispucala je ali sad nemam vremena za to tako da ce morati pricekati




i onda je moralo pasti malo sminke nisam imao srca vratiti ovo u ovakvom stanju



i jos jedna za kraj :cool::cool:
 
Član
RE: Golf mk1 1.6 benzinjos

evo nisam se odavno javio bilo je dosta malih updata :lol:
Sad ga ima


sad ga nema





:laughing2dw::laughing2dw::laughing2dw:

sledece iznenadjenje ce biti ugodno ali sad odo raditi malo da dodjem sebi sledece sedmice update:mah::mah:

Evo isao am malo u nabavku da pripremam za ojacavanje kosa cekam ljepse vreme znaci kupljena je diht masa za varove i 2k temeljna ,crvena za neke delove i metalik za menjac


malo se i motor radio nista znacajno nema se vremena poceo je faks tako da navece koliko stignem odradim a i pare su namjenjene za ATS-ice koje bi trebale uskoro uploviti u radnju :p:p

Evo uspio sam uhvatiti malko slobodnog vremena u nedelju pa sam zovnuo burazera da mi ojaca sasiju i baci varove na par mjesta
znaci zgulio sam prosli nosac akumulatora i ogulio zastitu koja ide ispod rezervnog tocka jer ce sad tu ici akumulator na nosac od Fiata Tipa




uskvoro ce biti nastavak radova trebam polijepiti krep traku i navuci diht masu i prebrusiti se vodobrusnim da se spremi komletan kos za lakiranje ali opet vrijeme j... ma... svoju







:f1::f1:
 
Član
Evo radilo se u medjuvremenu dosta stvari ali nisam nista kacio




Evo radilo se malo nekom liku iz Broda sam radio farove na Bori amerikaneru tako da sam se sa njim preklopio za tablu od Astre znaci pocelo je znaci sve sam dobio u kompletu cak je otkinuo i nosace table sa astre imam i airbag:)




a ovo je dokaz da se ne mogu odvojiti od keca nikako -zimski setap
od ovoga

i ovoga


do ovoga

iiiii :) heheh






Evo bio sam danas jope u nabavci nabavio sam sajbu, blatobran i novo nebo malo jeste prljavo ali nije mi se dalo brisati jer sam se smrzo ko pi.. dok sam skinuo ovo sve



Evo ovih para dana se radilo na autu pomalo kaoliko su mi obaveze dozvoljavale ,ugrubo sam zavrsio blatobrane i haubu.
Blatobran sam morao dodatno doradjivati jer NT i ST blatoran nisu isti drugacija je rupa za zmigavac.Zgulio sam iznutra onu zastitu iispeglao onaj jedan bio je malo uljupljen.


Hauba je dosta dobra ali ima na jednom mjestu udubljenje kao da je nekome ispao kljuc 19 natikac :D.
Sledece je da to malo prekitujem gdje treba i da bacim zastitu a sad cekam da mi dodje burazer skinuti prednju i zadnju sajbu.
[url=http://www.dodaj.rs/?1L/xv/44P6K00U/dsc02719.jpg]
[/url]


 
Top