Golf IV TDI

Golf IV TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bok svima, stari kupuje auto, golf IV tdi od oko 8500€, godište nije bitno i to me ne zanima, zanima me da ne tražim po netu danima, razlika između tdi-ja od 90ks dakle obični, i tdi-ja isto običnog, ali novijeg od 102-3ks, čuo sam od frenda da razlika ima veze sa ubrizgavanjem, al on i nije tolko pouzdan, pa bi mi netko od vas mogao objasnit razliku između ta 2 motora, dakle oba najslabiji TDI, samo je ovaj jači noviji, i još jedna stvar me jebe, ovi golfovi čini mi se 2002 i dalji, imaju drukčija vrata iznutra, neke gumbe... šta ti dodatni gumbi rade, jel ima još nekakve razlike među godištima i jel bitna uopće? i da još kod onih motora, jel ovaj jači više troši? i tko vozi tdi-je molim da mi napiše potrošnju, i jel se puno kvari, šta se kvari?.. takve stvari

edit: u obzir dolazi i audi a4, al onaj do 2001, sa istim motorima, i ak znate max brzina od tih modela-tdi (taj dio mene zanima, ne starog hehe)
 
Član
e drug imamo slicne planovee i ja isto zelim A4 2001 godiste ili golf 4 tdi al od 130 do 150 konja ona malo zivlja,,,,..il a3 isto sranje samo drugo pakovanje,,,,pa cuj 19.tdi 130 konja ide max brzinu ima nevjerovatni 250 kmh vecina mi nece vjerovat al vozio sam se fakat u audiju 2001 godiste 130 konja i zakuca 250 kmh.,.,.sto je bas do bola i stvarno auta vucuu i iduu 100 kmh nabvija za neki 7.5 sekundii mislim meni nevjerovatna ta auta...a potrosnja max 7 liatara da ga ubijas hehe... kolko sam ja informisan o potrosnjii,,,
 
Član
hehe dobri planovi, "crveni" tdi, al mene i starog više zanimaju ovi, premda sam novi vozač 102ks max
 
Član
Audi RS je napisao(la):
e drug imamo slicne planovee i ja isto zelim A4 2001 godiste ili golf 4 tdi al od 130 do 150 konja ona malo zivlja,,,,..il a3 isto sranje samo drugo pakovanje,,,,pa cuj 19.tdi 130 konja ide max brzinu ima nevjerovatni 250 kmh vecina mi nece vjerovat al vozio sam se fakat u audiju 2001 godiste 130 konja i zakuca 250 kmh.,.,.sto je bas do bola i stvarno auta vucuu i iduu 100 kmh nabvija za neki 7.5 sekundii mislim meni nevjerovatna ta auta...a potrosnja max 7 liatara da ga ubijas hehe... kolko sam ja informisan o potrosnjii,,,

druz mislim da malo pretjerujes... audi a3 2.0 tdi 140 ks + chip tuning sto je nekih 170 ks novi ovaj 2005 godina ja i brat auto put on vozi i jedvaaaa 240 nece da predje nema sanse a nema sta mu nismo raidli zvake ovo ono i jos mu temperatura pocela skakat stoga... puno je 250 za 1.9 ;) ;);)jedva
 
Član
nemema potrebe da lazem da nejde 250 kmh jebigaa... koji ce mi vrag da lazm ili izmisljam pa odi buraz na Yuotube i ukucaj 19.tdi i vidjjet ces sam da ti ja nista nepametujem :)
 

edo

Član
ma samo obični TDI od 90KS ili SDI...jače ti ne treba...a potrošnja extra stvar
 
Član
ajmo ljudi, kolko nas tu ima a nitko nema tdi četvorku?? jel zna netko POUZDANO 100% koja je razlika između ta 2 TDI-a (90 i 103ks oba najslabiji tdi), jel uopće bitna razlika itd..
 
Član
hehe quattro, taj dio znam i sam, al kaj to znači, jel troši više, jel pouzdaniji, to je neka elektronika, pa jel se kvari? takve stvari
 
Član
imam ja TDI cetvorku...(crveno I)=110ks...
ako da ganjas po gradu da mu se turbina stalno pali dobro suče goriva...
poprilično...
a na otvorenom kako god vozio ne trosi puno...
kvarova nema...bas nekih ekstra...
neki dan mjenjao indikator ulja (10km)
jediino je jebeno ak ga slupas i napravis stetu 22000kn=5500km :D
 
Član
hvala na odgovoru, bar zbog dijela o kvarovima, iako mi potrošnja ne pomaže puno, crveno I, injection, ubrizgavanje drukčije jel? (ili jednostavno ubrizgava više :)) dakle potrošnja drukčija od ova 2 motora, btw nadam se da ovo zadnje nije iz iskustva ;)
 
Član
razlika izmedju verzije 90 i 110KS je u turbini
a ovi drugi motori su PD i imaju drugacije ubrzgavanje u odnosu na 90 i 110KS

ja sma imao 110KS u passatu
jako dobar i stedljiv motor
na otvorenom trosio po 4.5-5l
po gradu 7-8l normalne voznje
mogao je povuci solidno, a odrzavanje bilo bas jeftino ...

ali slupao ga :(
 
Član
imao sam golfa tdi 90 ks,imao je pofinu snagu ali sad imam razliku sad vozim 2.0 benzin sa 120ks i velika je razlika u snazi ali i u potrosnji sa tdi-jem izlasio sam na minimalno 8 litara jer hoce on potrositi i 9 i 10 litara kad ga gazis jer ipak je on razlika od prijasnjih 1.6 dizile golfa 2 itd oni nisu imali ni 50-60 konja,a taj tdi noviji sa 103ks ima nekakokvo drugacije ubrizgavanje a sto se tice potrosnje mozda nije neka razlika od onog sa 90 mozda pola litra ili litar vise sasvim neprimjetno,eto to sto ja znam...SDI ne dolazi u obzir imaju manu na mjenjacu,osiguracima,i jos nekakvih more mana....evo mog golfa 4 bivseg heheh
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top