Golf IV 1.4 16v felge 17 ili 18?

Golf IV 1.4 16v felge 17 ili 18?

Član
sub3r je napisao(la):
to auto svakako i ne ide... tako da ti je isto... ja bi 18" obavezno, prelijepo izgledaju ;)
eo rekao ti je kolega a i ja da kazem
posto to auto na 16kama ionako ne ide,za njega je 14ka taman.
eh,kad si ga vec ubio ubi ga do kraja sa 18kama i kuliraj.
a sto se tice ovo sto ti kazu da ce ti otici nesto na autu trap i to,nece nista,ja vozim na 19kama 5 godina,160 hiljada presao,mjenjao 1x sponu neku i kugla i lezaj i to je to.
a one 18ke su ljepse bar meni nego 17ke.
pozz
 
Član
ove prve su odlicne jos da ti bi naci 17" meni je to mjena na mk4,,ali ako hoces radi izgleda i kuliranja onda sto ne i 18"..ali kad vec uzimas uzmi nesto sto ce se tebi svidjeti i sto ce da stoji tvom ljubimcu nebitno da li je 17 il 18...;)
 
Član
ali uzmi u obzir i cijene 18ki ... ja sam se nafuro na leona da stavim 18ke i ima ih po dobrim cijenama ...
al sta sutra ?
 
Član
leon1p je napisao(la):
ali uzmi u obzir i cijene 18ki ... ja sam se nafuro na leona da stavim 18ke i ima ih po dobrim cijenama ...
al sta sutra ?

dobro sve dok ne dodje vrijeme kada treba gume nove uzeti,a onda se samo za glavu uhvatit' :D

soffa je napisao(la):
ove prve su odlicne jos da ti bi naci 17" meni je to mjena na mk4,,ali ako hoces radi izgleda i kuliranja onda sto ne i 18"..ali kad vec uzimas uzmi nesto sto ce se tebi svidjeti i sto ce da stoji tvom ljubimcu nebitno da li je 17 il 18...;)

odlucio sam se za 17" sad samo pitanje koje cu,ima vremena do ljeta valjda ce se naci nesto,ove sto sam postavio su po mom ukusu,koliko toliko,samo cijena mi je malo problem,a ponajvise jer su daleko od mene,pa ih i taj trosak poskupljuje :D
 
Član
Na piku imaš 5x112 raspona ko blata i misli da ćeš lahko naći lijepe felge ;) pazi na širinu i ET, a i novih nankang guma, cijene su bile oko 130KM/komad na akciji
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Na piku imaš 5x112 raspona ko blata i misli da ćeš lahko naći lijepe felge ;) pazi na širinu i ET, a i novih nankang guma, cijene su bile oko 130KM/komad na akciji

Djecak kolko vidim nisi bas dobro upucen kod golfa je raspon 5x100...;)
 
Član
sve ti je to u pet deka, ako stavis fabricku dimenziju 225 45 R17 ili 225 40 R18 ista ti je sirina gume, tako da sto se tice potrosnje i otpora isto ti dodje, jedino je 18ka neudobnija, a da bolje izgleda izgleda, taj motor svakako ne ide nesto, ja bi 18ke stavio...
meni su na petici tdi 105 18ke i nema neke razlike u ubrzanjima i potrosnji u odnosu na 16ke...
 
Član
Niko da da malo bolji odgovor,mozez ti staviti 17´a da bude gore i teze po auto nego 18´..Da stavis 235/45/17 gume bilo biti kao 18´.Dok za 18´uzems 215/40 ili/45 gume i rahat,opet zavisi od same tezine felga,nisam siguran ali mogu biti iste jotaze 17 i 18,mada sumnjam u ove tvoje sigurno su sire ove 18´,ja na autu golf2 vozim 16´ljeti ali su 7jota i sa gumama 195/45/16 to je isto kao da vozim na 15´7J i gumama 195/55/15 ako sam nesto pogrijesio neka me neko ispravi..;)
Mozda malo razlike u tezini :icon_biggrin:
 
Član
onaj osjecaj kada se vozas na 16"-17", na starsnoj bestiji od 60tak ponija, lastovic prdi nazad, ides uzbrdo, jos natovaren, ljudi gledaju sta to "leti, dere se", kad ono, izlazis polako, normala,... neprocjenivo :D zato ti svejedno, stavi najvece i kuliraj...
 
Legend
Ma kao sto sam vec napisao... on je mrtav i na 16kama, tako da mu ne igra veliku ulogu koje ce za montira... ;)
Liga je napisao(la):
Ja sad hocu da kazem al et to si sve vec napisao... ;)
i jedne i druge su mu velike, zato kupi koje su ti draze... 
A ja bi licno te prve (18ke) stavio, pa makar ga gurao po cesti, jer su :icon_eek:... 
mitarMK4 je napisao(la):
nogaro1.jpg

Mislim stvaaaarno... :icon_eek:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Na piku imaš 5x112 raspona ko blata i misli da ćeš lahko naći lijepe felge ;) pazi na širinu i ET, a i novih nankang guma, cijene su bile oko 130KM/komad na akciji
5x100 je na golfu :D
 
Top