Golf IV 1.4 16v felge 17 ili 18?

Golf IV 1.4 16v felge 17 ili 18?

Član
e ovako u planu su mi felge 17" i imam potencijalne medjutim cijena je pojaka
ali naletio sam na 18ke solidne cijene,pa me zanima da li bi ovaj moj motorcic izdrzao to,kako bi se ponasao i sve to? I ima li neko iskustva sa 18kama koje pokrece 1.4?
Ovo je model tih 18ki

rial_nogaro_bstn_ci3_l.jpg


I evo kako izgledaju an autu

nogaro1.jpg


a ovakve su 17ke

IMG_3637.jpg


a one bi ovako (ovo su druge ali su slicne pa odprilike)

l1020828pq6.jpg
 
BHT Ovisnik
18-ke po meni ljepse,ali jadan ne bio gdje ces toliko na auto,ja se mislio na 200ks dal da stavim 17 umjesto 16:D dobre su i ove,gonjaj ti 17,nece ti se auto moc maknuti;)
 
Član
ja msm da za taj motor je 18" prevelko, a 17" i nekako :) al opet imaju drugi forumasi koji ce ti dati bolje odg...
 
Član
sto se tice 18" na taj motor, ne ide bas, ali mozes staviti, medjutim nije to to. Druga stvar sto se tice 18" skontaj koliko jedna guma kosta. ;)
17" sasvim solidno izgledaju, bolje ce se auto ponasati, nece ti "otpadati djelovi sasije" :D a i gume su jeftinije.
Ako gonis stajling neki, 18, ako ne, drzi se 17!
 
Član
CoL3 je napisao(la):
18-ke po meni ljepse,ali jadan ne bio gdje ces toliko na auto,ja se mislio na 200ks dal da stavim 17 umjesto 16:D dobre su i ove,gonjaj ti 17,nece ti se auto moc maknuti;)
i jedne i druge mi se svidjaju,a sta cu imam 16ke trenutno ali to mi je malo,najvjerovatnije cu 17,ma i ovako se vuce pa reko da ga umrtvim skroz :D



VV-Driver je napisao(la):
ja msm da za taj motor je 18" prevelko, a 17" i nekako :) al opet imaju drugi forumasi koji ce ti dati bolje odg...
i ja isto mislim,ali eto da pitam za misljenje onih koji su bolje upuceni :D


corradoM je napisao(la):
sto se tice 18" na taj motor, ne ide bas, ali mozes staviti, medjutim nije to to. Druga stvar sto se tice 18" skontaj koliko jedna guma kosta. ;)
17" sasvim solidno izgledaju, bolje ce se auto ponasati, nece ti "otpadati djelovi sasije" :D a i gume su jeftinije.
Ako gonis stajling neki, 18, ako ne, drzi se 17!
razmisljao sam o svemu tome,i cijena guma i sve,ali ove 18ke skoro duplo jeftinije od 17ki pa mi je zato sinula ta ideja,pa cisto da pitam ima li ko iskustva i sta drugi misle.



Eko10 je napisao(la):
stavi 17. sa 18 auto ce ti sporije vuc
zar moze sporije,i ovako nije za pohvalit' ali Boze moj sta je tu je :D
 
Legend
Ja sad hocu da kazem al et to si sve vec napisao... ;)

i jedne i druge su mu velike, zato kupi koje su ti draze...

A ja bi licno te prve (18ke) stavio, pa makar ga gurao po cesti, jer su :icon_eek:...
 
Za cetvorku nista ispod 18, pa nek prica ko sta hoce ;)
bar za one kojima je izgled bitan, mada nije samo to +
veliki plus je i drzanje ceste,, krivina ;) ja znam kad sam poslije 16 i 17 stavio
18" drugo auto, kao na sinama ;)
 
Član
Vozio 17" na trojci 1.8 monopoint 90ks, auto je jadno isao a kad sedne jos dvoje troje ko jugo 45. Da su bile 18" tacno bi morao prvom negde uzbrdo. Na cetvorci 1.4 od 75ks 18" ce biti smrt, kao da imas 5 ljudi u autu non stop.

Pitaj starog clana Nermin Suljagic ako je jos aktivan, on je vozio golfa na 18icama koliko se secam. A sto se felni tice meni su nekako druge lepse kad bi ga zakucao sa njima bio bi zlo!
 
Član
mitre bracala pusti 17ke i 18ke uzmi ti 15ke 7 i 8j ili sire zakucaj za zemlju i to je to gume nove skoro dzabe bice stabilan dovoljno a "vuci ce" nekako nece biti kao puz golac :) treba kapacitet motor da bih isao. najbolje ti je da odes i kupis sebi patike 52 br i pokusaj da trcis :D
 
Član
dellas je napisao(la):
Vozio 17" na trojci 1.8 monopoint 90ks, auto je jadno isao a kad sedne jos dvoje troje ko jugo 45. Da su bile 18" tacno bi morao prvom negde uzbrdo. Na cetvorci 1.4 od 75ks 18" ce biti smrt, kao da imas 5 ljudi u autu non stop.

Pitaj starog clana Nermin Suljagic ako je jos aktivan, on je vozio golfa na 18icama koliko se secam. A sto se felni tice meni su nekako druge lepse kad bi ga zakucao sa njima bio bi zlo!


ma i ovako ne ide,tako da mi svejedno :D
jel' i kod njega 1.4 bio?
i meni su 17ke vise po mom ukusu,klasicnije su,samo cijena 18ki dosta bolja,pa me to vuce na tu stranu.
 

IGY

Član
stavi ti 18 slobodno ako ti se vise svidzaju
meni su isto govorili gdje cu 16 na ibizu i njenih jadnijh 60 konja, i ja sam tako vozio 3 godine na 16' i isla je super, nije "trtkaci" pa da ganjas nesto da ne gubis na performansama ;)

big low slow :cool:
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
mitre bracala pusti 17ke i 18ke uzmi ti 15ke 7 i 8j ili sire zakucaj za zemlju i to je to gume nove skoro dzabe bice stabilan dovoljno a "vuci ce" nekako nece biti kao puz golac :) treba kapacitet motor da bih isao. najbolje ti je da odes i kupis sebi patike 52 br i pokusaj da trcis :D

Kakve 15" drug, 16" su minimala na onakvo auto ;) moj glas za 18"
 
Član
to auto svakako i ne ide... tako da ti je isto... ja bi 18" obavezno, prelijepo izgledaju ;)
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
mitre bracala pusti 17ke i 18ke uzmi ti 15ke 7 i 8j ili sire zakucaj za zemlju i to je to gume nove skoro dzabe bice stabilan dovoljno a "vuci ce" nekako nece biti kao puz golac :) treba kapacitet motor da bih isao. najbolje ti je da odes i kupis sebi patike 52 br i pokusaj da trcis :D
auu Todo pa nije polo 15 je premalo,razmisljao se i o nekim 16kama sa bruku Jota i opasni ET-om ali onda za to da se gume nadju kako treba tesko,pa sam zato za 17ke a ove 18ke nasao povoljno pa zato pomisljam na njih :D
 
Top