golf II 91'-

golf II 91'-

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozz! i pitanje.. Golf 1.6 d
tinja mi lampica akumulatora ( već odavno). Ugasi se ponekad na jako velikom gasu..Alternator daje oko 14V.Rastavljao sam ga i mjerio diode (OK)..Mijenjao sam i reglere ( polovne)..Skinem klemu + akumulatora auto i dalje radi i svjetla gore.. Nisam ga nikad nadopunjavao (Osim jednom kad nije upalio na - 18) Uglavnom ga žena vozi pa mi i nesmeta (rekao sam joj da tako i treba:lol:)al bio bi red popravit ...ako nije velik problem može savjet.
Unaprijed zafaljivam
 
I meni je tinjala lampica od akumulatora davno nekad....Ne sjecam se kako sam popravio ali ne mora znaciti da je akumulator, pregledaj malo instalaciju, ocisti kleme itd...Svjetla ti rade jer alternator daje struju!;)

Da! Zaboravio sam ti reci..Mozda je i tzv. "regler" u pitanju! Nalazi se na alternatoru sa zadnje strane pricvrscen sa dva krstasta vijka...Pokusaj ga skinuti i pogledaj cetkice!...Nije tesko da se promjeni!
 
Član
evo dobro ti vinctor rece,to je regler,prijatelju tako je meni bilo jednom,nisam se osvrtao puno,jervsam kao i ti sve provjerio i nisam nista nasao,a poslije toga odem da sipam goriva,stanem na pumpi,kako sam ugasio auto nisam vise ni upalio,naravno dok nisam zamijenio regler,eto meni licno se to desilo,mozda kod tebe i nije;)
 
Hehe! U mene je napon od 14V pokazivao a bio je otisao regler! Valjda znas da on ima funkciju da ukljucuje i iskljucuje struju iz alternatora koja puni aku...Tako da ima tu puno opcija i ja ne lupam nego govorim iz licnog iskustva! :icon_smile:
 
Član
akumulator neznam koliko je star (kod mene je 2 god.) a reglere sam mijenjao 2 kom.(polovni su bili ..) instalaciju sam malo gledao i natezao al ništa novog.. ( samo jednom sam nadopunjavao akumulator nedavno na -18 nije htio upalit)
jel može bit do instrument table ..neznam ???(auto je prešao 457 000 km)
 
Član
ma moze bit svasta,ako imas kakvu instrument tablu spoji pa ces vidjet,moze se svasta desit,ipak je to staro,ne moze se sa sigurnoscu nista reci;)
 
kod mene se to desilop prije mjesec dana isto tako stalno gori lampica od aku tinja pali gasi itd kad malo jači gas i veća brzina ugasi se čim na semafor u ler opet pali i tako stalno...Otišo kod elektičara kaže regler 100 % promjenuli regler opet isto...pa mi je rastavio atelnator i kvar su bile oni krugovi tj poločice u atelnatoru gdje se nasljanja regler tj četkice reglera dzaba što je nov regler kad ne ostvaruje kontakt sa pločicama u atlnatoru to smo promjenuli sada sve ok punjenje provvjereno sve po ps.komplet reparacija atelnatora kad je već rastavljo da mi uradi me izašla 50 km u to su uključen regler četkice ti krugovi itd tako da znaš da ti je regler ili te četkice nema treće
 
Član
izvadi je i nece vise svjetiti;), brate moj otidji kod elektricara nek ti vidi i budi miran, ako neznas oko elektronika neigraj se i nepravi nista sam jer ces na kraju veci problem napraviti. Nisam ti puno pomogao, ali ti je ovo savjet jer je dosta auto koja su se zapalila iz cista mira, jer ljudi voli da prckaju oko elektronike, a neznaju oko toga nista.
 
Brum Brum je napisao(la):
izvadi je i nece vise svjetiti;), brate moj otidji kod elektricara nek ti vidi i budi miran, ako neznas oko elektronika neigraj se i nepravi nista sam jer ces na kraju veci problem napraviti. Nisam ti puno pomogao, ali ti je ovo savjet jer je dosta auto koja su se zapalila iz cista mira, jer ljudi voli da prckaju oko elektronike, a neznaju oko toga nista.

;););)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top