Golf 5 problem kod Kocnica

Golf 5 problem kod Kocnica

Član
Cilindar ti nevalja jer ti rucna ne vraca najbolje Uvijek nakon potezanja ostane ti blago zategnuta i brze potrosi plocice a i sama boja diska kad uporedis nije ista
Probaj s jednom oprugom od kisobrana ubacis je na sajlu rucne da bolje vraca al to ti je samo preventivno rijesenje a mozda i trajno ;)
Moguce je jer ono zajedno su komplet diskovi i disk plocice promjenjene napred nazad i gledam zadnja desna bas se potrosila dosta.jos malo i.moram je.mjenjati.mogu ce ne vrati dobro pa mi zato kad naglo tj jace stisnem malo zanese ili pak lijeva ne valja jer skroz slabo koci a rucnoj


Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 
Član
Moguce je jer ono zajedno su komplet diskovi i disk plocice promjenjene napred nazad i gledam zadnja desna bas se potrosila dosta.jos malo i.moram je.mjenjati.mogu ce ne vrati dobro pa mi zato kad naglo tj jace stisnem malo zanese ili pak lijeva ne valja jer skroz slabo koci a rucnoj


Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
pregledaj klijesta na toj strani gdje su plocice vise poderane moguce da ona ne vracaju.kod petice je to mana zapekne rucna ili cilindar i nevraca dovoljno.
 
Član
pregedaj kocini to mora sljakat da valja...nema tu koci ne koci...diskove, kljesta, plocice, cilindre i ABS..ja to odvucem majstoru i hajmo..ti s prljaj ja pricam...i na kraju ostavim sad duze ali sam 100% siguran da smo napravili pravi poso.
 
Član
Pa
Mislim da se nismo bas najbolje sporazumjeli
Pa nema tu ništa nerazumljivo , pločica sa kontra strane klipa nije fiksna , samo se pomjera komplet sa klještima , jer koliko god klip sa jedne strane pritišće pločice , tolikom silom i privlači kompletna klješta koja stoje na klizačima i pomična su , pa ako je sve ispravno pločice se troše ravnomjerno.
Da je sve fiksno na strani kontra od klipa onde ne bi ni trebala biti pločica...
 
Član
Pa

Pa nema tu ništa nerazumljivo , pločica sa kontra strane klipa nije fiksna , samo se pomjera komplet sa klještima , jer koliko god klip sa jedne strane pritišće pločice , tolikom silom i privlači kompletna klješta koja stoje na klizačima i pomična su , pa ako je sve ispravno pločice se troše ravnomjerno.
Da je sve fiksno na strani kontra od klipa onde ne bi ni trebala biti pločica...

Jasta radi, nek disk struze. Nikada se pakne kod jednocilindricne eljusti nece trositi kao kod dvoklipne.
Jer ipak sa jedne strane imas klip koji gura paknu a sa druge ne. Sile ne mogu biti jednake nikako. Naravno ako je jedna strana bas potrosena, a druga ne postoji problem kao stoo tti kazes.
 
Član
Prijatelju,

To što se auto zanosi tj. zadnji kraj, u krivini pri žestokom kočenju je sasvim normalna stvar, ipak je to stvar fizike i inercije. To se dešava manje više na svim autima.
Probaj ti na pravcu zakočiti i pratiti da li će se prvo zadnji točkovi blokirati.
Doduše i zadnje gume su ti pokritične mogao bih da ih promijeniš.
 
Top