Golf 5 problem kod Kocnica

Golf 5 problem kod Kocnica

Član
Ovako,imam problem sa kocnicama na automobilu Glof 5 2004g 1.9 TDI!
Prilikom naglog kocenja primjetio sam da mi zadnje kocnice hvataju prije prednji,najvise se osjeti prilikom agresivnijeg kocenja u krivini auto se blago krene zanosit ali ga abs/esp odmah popravi isto se desava na pravocrtnom kocenju ako je cesta nageta u ljevu/desnu stranu.
Jel netko vec imao ovakav problem?
Samo da naglasim da su na autu dobre i prednje i zadnje plocice i diskovi!
 
Pa moraju prije blokirat prednjih jer se auto slegne naprijed a digne nazad a nebi smjele blokirat moro bi tu abs da radi posao tj.da udara a ne da blokiraju tockovi
 
Član
Ernade nije da bas sad zablokiraji nego kao da zanosi pri jacem kocenju. supura radena u Blazuju. e sad neznam imal to veze sa gumama. naprijed su sava S3 2016g nazaf Firestone 2009g. zimske gume!?
 
Član
Auto je tek uvezeno i na autu su dosle zadnje kocnice nove. Diskovi plocice ukljucujuci i kljesta!?
Netko mi je govorio da bi trebalo napravit/popravit silu kocenja. gdje to uradit,kako se to radi???
 
Ajd ti sefe zarotiraj gume,predbje nazad a zadnje naprjed I provjeri,pritisak u gumama ti moze iste simptome radit a I potrosene I stare gume,gumama od 7 godina nije mjesto na autu...
 
Član
Da ti nisu otisla klijesta. Zadnje celjzsti su cest problem. Ja sam na Octaviji reparirao. Provjeri, mozda ti jedna strana ne koci...
 
Član
Kod mene na petici ista stvar.ono osjeti se kao da ga zanosi pri kocenju jacem u manjoj krivini.kad sam stavljao zimske gume vidio sam da su mi zadnje disk plocice vise potrosene na desnoj u odnosu na lijevu stranu.a stavio sam nove diskove i d.plocice.pa mozda je to razlog a lijeva tocak mi slabo skroz koci kad je u pitanju rucna

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 
Kod auta s esp-om je normalno da nijedna plocica nije isto potrosena,pogotovo kod jace voznje... to nema veze s celjustima,prvo gume vidi,pa idi dalje... od najjednostavnijeg k naj goroj soluciji...
 
Kod mene na petici ista stvar.ono osjeti se kao da ga zanosi pri kocenju jacem u manjoj krivini.kad sam stavljao zimske gume vidio sam da su mi zadnje disk plocice vise potrosene na desnoj u odnosu na lijevu stranu.a stavio sam nove diskove i d.plocice.pa mozda je to razlog a lijeva tocak mi slabo skroz koci kad je u pitanju rucna

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Cilindar ti nevalja jer ti rucna ne vraca najbolje Uvijek nakon potezanja ostane ti blago zategnuta i brze potrosi plocice a i sama boja diska kad uporedis nije ista
Probaj s jednom oprugom od kisobrana ubacis je na sajlu rucne da bolje vraca al to ti je samo preventivno rijesenje a mozda i trajno ;)
 
Član
Kod mene na petici ista stvar.ono osjeti se kao da ga zanosi pri kocenju jacem u manjoj krivini.kad sam stavljao zimske gume vidio sam da su mi zadnje disk plocice vise potrosene na desnoj u odnosu na lijevu stranu.a stavio sam nove diskove i d.plocice.pa mozda je to razlog a lijeva tocak mi slabo skroz koci kad je u pitanju rucna

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

pa kod celjusti sa jednim klipom uvijek ce jedna strana biti malo visse potrosena. Jer jedna pakna ko klipa klize, dok druga je nepomicna
 
Top