Golf 5, kvar. Procjena stete?

Golf 5, kvar. Procjena stete?

MTR

Član
e sad dolaze bitne stvari , moja preporuka ti je da kazes majstoru da uradi slijedece :

prije postavljanja turbine se uradi par preventivnih zahvata da ne bi doslo do ponovnih problema :

dovodne i odvodne cijevi od ulja za turbinu skinuti i propuhat / ocistit dobro
usisno crijevo zraka skinuti i ocistiti temeljno
kuciste zracnog filtera doooobro ocistiti
skinuti iberlauf i njega ocistiti
skinuti sva crijeva od IC-a i IC razmontirati i dobro ocistiti
Pregledati MAF ( unutrasnji mjerni dio ) na nema nakupina prljavstine
i sad glavno:
skinuti i ocistiti EGR koliko je moguce i pregledati sva vakuum crijeva da nemaju napuknuca
skinuti karter i obaviti vizuelni pregled letecih lezajeva da nisu povukli i po potrebi ih preventivno zamijenuti , postaviti novi dihtung kartera i sve fino smontirati
nasuti jeftinije ulje i voziti oko 1000 km lagano
nakon 1000 km , sipa se novo ulje ( kvalitetnije ) , novi filter ulja , novi zracni filter.

i sad ce ti a i ostalima ovo sto cu napisat zvucati smijesno ali je tako :
NAJCESCI RAZLOG OTKAZIVANJA TURBA JE NESTRUCNOST PRI ZAMJENI ZRACNOG FILTERA .
Sve sto uspije proci kroz filter ( a prodje toga dosta ) se skupi dole u dnu kutije ili u usisnom crijevu , sve to sto je ostalo nakon stavljanja novog protocnijeg filtera zajedno sa strujom zraka udara u lopatice turbine , nakon 3-4 zamjene turbina je cao cao .
 
Član
Znas kako je s majstorima MTR, dzaba pricati, covjek se samo zasmije i radi po svome.. Kaze ne sekiraj se, nije tvoja briga i to je to.. Za filtere znam sigurno da ce promijeniti odmah i da ce nasuti Castrol ulje, sto se zracnog tice, kod mene je K&N a on se valjda ne mjenja..

Planirao sam eventualno da nakon njegovog rada auto otjeram u ovlasteni, isprintam to sto si ti napisao i uz moje prisustvo pustim da obave pregled i eventualno ociste ako nesto ne bude dobro ocisceno.

Mogu li dobiti neki savjet oko voznje, posto je turbo novi predpostavljam da ne smijem ispocetka tjerati u visoke obrtaje i naglo dodavati gas..
 
Član
turbo se ne razrađuje...znaci vozi normalno, brzo, kako god pozelis


i sad pamet u glavu, ne bostaj hladnog, zagrijanog stisni tu i tamo, zavrti,nije od secera
 
Član
Evo mene s losim vijestima :(

Danas me zvao majstor, veli auto gotovo sve super.. Jedva cekao cijeli dan da ga pokupim. Otisao, kaze testirao ga on sinoc i danas, auto leti, sve extra radi. Ja sjeo u auto, krenuo, ne vuce nikako, max obrtaji 3,000 i do 90 kmh, preko nece. Vozio sam neka 3 km na pravcu i upali mi se na bordu greska, slab pritisak turbine. I et : (

Auto je ostalo kod majstora, najgore sto sam 450 eur za turbinu morao dati unaprijed.. Ne zna sta je, vidjet cemo sutra, popizdio sam. Dosta mi je i auta i svega, ili nesto nije dobro napravio ili i nova turbina ne valja. Ako bude do nje trazit cu 450 eur nazad i vozit u ovlasteni, a oni ako sjebu njih mogu oderati tuzbama..

Uglavnom, nikad vise TURBO i nikad vise od 8,9 000 nedam za auto.
 
Član
ne smijes se razocarat,mozda je obicna glupost,mozda nesto nije dobro napravio.Nemoj sada da klones,kada si skoro rijesio problem. Bit ce to sve dobro;)
 
Član
zastekala krilca u turbini
ili maf il ventil

moze bit 100 stvari, inace ne volim ostavit majstoru auto da se on ide vozit s njim i isprobavat ga
 
Član
Kakve su sanse da je katalizator sjeban jer je ipak u njemu veci dio ulja koji je turbina rasula, a on se ne moze ocistiti vec jedino da ispari ulje nakon predjenjih 30-tak kilometara ?
 
Član
Otisla i nova turbina nazad, izgleda ne valja neki ventil na njoj.. Nakon predjenih 500 metara :)

E koje sam ja srece, ccc...
 

DLS

Početnik
MrShadow je napisao(la):
Otisla i nova turbina nazad, izgleda ne valja neki ventil na njoj.. Nakon predjenih 500 metara :)

E koje sam ja srece, ccc...

:lol::lol::lol:;) jebat je ,dosce druga kosto velis
 
Član
Ma jbat ga ako ovako budu odlazile, covjek se ne smije sad zaputit na duze relacije i da vjeruje autu da ga nece ostaviti u kvaru.. Mada, ovo je ocigledno fabricki lose ustimano nesto, samo sto je kod mene srec 0 bodova pa se potrefilo da bas meni dodje takva..
 
Član
ma doci ce nova turbina. Vec sam pisao u tvojoj temi da je jedan moj drug,mehanicar skoro radio turbo na petici. Dosla zena iz Italije i crko joj turbo. Kupili su turbinu u Doboju,1500km. Montirali je i sve 5. Otisla petica jednom u italiju,i evo vidim juce da je ponovo tu. Voza se bez problema. I tebi kad dodje tvoja bit ce sve ok,samo polako;);)
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Ma jbat ga ako ovako budu odlazile, covjek se ne smije sad zaputit na duze relacije i da vjeruje autu da ga nece ostaviti u kvaru.. Mada, ovo je ocigledno fabricki lose ustimano nesto, samo sto je kod mene srec 0 bodova pa se potrefilo da bas meni dodje takva..

Druze ja u Riku bolan kupovo dijelove iskesiro 850 KM i sve se sjebalo u roku mjesec dana,rem.radilice,roleri,spaner sa amortizerom,smeće živo nabavljaju iz Turske a nema nikakve garancije,ja odsad vjerujem samo u inostranstvo.Ma jebo nas sve kad smo mraka.
 
Član
Jebat cu ja onog idiota koji naplacuje 450 eur za turbinu ako se jos jednom pokvari. 7 dana sam bez auta, ja mislim da bi mi lakse bilo da mi je neko hljeb uzeo :) ... Samo kad ga se docepam ispravnog, sutra abd ... :)
 
Top