Golf 5 2.0 tdi, vasa misljenja.

Golf 5 2.0 tdi, vasa misljenja.

Član
bas sam citao na drugom forumu komentar nekog mehanicara,kaze da je 2.0 katastrofa od motora.a 1.9 je ok. Na 2.0 rikava zamajac,kosta oko 2000km, i dizne crkaju,ne citiram 1 od 100,nego 90 od 100,a svaka kosta 1000km. I sve to na oko 150.000km, pa ko ima u rezervi 4-5.000km moze i kupiti.
 
Član
Burazer je uzeo sad Alteu 2.0 8v tdi, pa cu vam bas preneti iskustva. Uzeo je zato sto auto ima pravih 100 000km i zna osobu koja je vozila auto od kad je kupljen nov, i jer je full oprema, fabricki xenoni, 17-ice, sportska sedista, parking senzori, grejaci sedista itd itd, a u igri mu je bila i jedna 1.9 sa 110 000km koja je gola kao pistolj za nesto malo manje para. On ce prelaziti 10 000 godisnje, mozda i manje, pa po mojoj logici ne bi trebao imati problema, videcemo...
 
Član
dellas je napisao(la):
Burazer je uzeo sad Alteu 2.0 8v tdi, pa cu vam bas preneti iskustva. Uzeo je zato sto auto ima pravih 100 000km i zna osobu koja je vozila auto od kad je kupljen nov, i jer je full oprema, fabricki xenoni, 17-ice, sportska sedista, parking senzori, grejaci sedista itd itd, a u igri mu je bila i jedna 1.9 sa 110 000km koja je gola kao pistolj za nesto malo manje para. On ce prelaziti 10 000 godisnje, mozda i manje, pa po mojoj logici ne bi trebao imati problema, videcemo...

jedan covjek u travniku, moj kolega sa faksa isto ima alteu sa tim 2.0 motorom, oko konjaze ti ne znam tacno
dovukao je iz njemacke, masno je platio, ali isto tako ima opreme pun djavo
eto kod njega je mislim druga godina, ne vjerujem da je na njoj mehanicar ikad ista radio osim redovnog servisa. Bas smo pricali jedan dan na faksu, i kaze lik da je full zadovoljan autom
ne znam sad tacno koja je slicnost ta dva motora, nisam nesto ni trudio se da skontam
ali on kaze da je prezadovoljan, njemu je vecinom gradska voznja po travniku, ali ide redovno i vani, prelazi poprilicno kilometara
 
Član
Ovo je ona stara tema koja je malo modifikovana bila jel de?:icon_smile: Ja sam imao Golfa 5 1.9 TDI ,auto imalo udes,ja ga prodao...Bio prezadovoljan sa njim,i evo opet možda ako naletim na dobrog uzeo bih ga.Bilo je nekog razmišljanja oko GT-a ali siemens dizne i odustao.

1.9 TDI u odnosu na 2.0 TDI po mom mišljenju je bolji:
-jer ''bolje vuče'' u nižim obrtajima(pogotovo ako je remapiran jer 8 ventilski motor bolje vuče u nižim obrtajima nego 16-ventilski, da sad ne bi bilo glupih podpitanja)
-manje troši
-manje se kvari
-jeftiniji za održavanje u smislu servisa
-i na kraju što je najbitnije dobrim remapom snaga se haman izravna sa 2.0 TDI,bez obzira da li 2.0 TDI bio remapiran ili ne...
 
MTR je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
colibri je napisao(la):
kod mene rodjak ima golfa V 2.0 TDI nikad nije imao nikakvih problema sto se toga tice samo sto mu je turbina vrisnula

:lol: Koje kante od motora,dobri stari motori u kecima i dujama po 30 godina i jos drndaju.


da i ja podebljam :D


Ma sta podebljavas bolan :lol:, pa to je vec normala da se turbine mijenjaju, ko nama ulje, njih pitaju hoce li usput i turbinu uz ulje da zamijene :lol:
 
Početnik
to su sad ovi u VW uveli pod redovni servis,remen pumpa spaner ulje filteri i turbina:D
 
Član
Zaboravio si dodati i dizne :) 2.0 tdi je los totalno i treba zaobilaziti u sirokom luku :) benzinca i rahat :) i jeftiniji za odrzavanje duplo.
 
Top