Golf 5 2.0 tdi, vasa misljenja.

Golf 5 2.0 tdi, vasa misljenja.

Član
Jel neko ima il je imo peticu sa ovim motorom?

haver mi uzeo mk5 1.9 tdi i pri mom upitu zasto nije 2.0 on rece da su im mjenjaci katastrofa, da se kvare, bla bla... znal' neko nesto vise?. ja ne vjeruejm u ovo.
 
Član
BUMP

Da je tema otvorena u offtopic-u do sad bi bilo 10 odgovora, ali posto je otvorena u pravom podforumu niko nista.
Na sta se svodi ovaj forum, da serete po vazdan i spamate ili da zaista pomognete i nesto korisno pisete?
 
Početnik
da spamamo :D

a ne ozb drug mi ima golfa V 2.0 tdi 103 kw sa 220000 km i pokazau mu se extra jedino sto ga taj plutajuci zamajac malo zeza ali to im je standardna boljka,a po pricama i to tom motoru je standardna boljka preveliko torsenje ulja crkavanja dizni i td nez ja sve,,ugl sto se mene tice i nije toliko los motor i golf V mi se sveukupno svidja ;)
 
ja koliko znam prva prva serija golfa 5 2.0 je imala manu sa glavama motora pucale su a za mjenjac nisam cuo i jos su imali neke sitnice na motru.a za 1.9 je prva serija je imala manu sa zamajcom i diskovima prednjim od kocnica posle su sve to kao poboljsali
 
Član
http://www.bhtuning.com/1-9-ili-2-0-tdi-t-4362.html

http://www.bhtuning.com/1-9-vs-2-0-tdi-t-41262.html
;)
 

MTR

Član
Damire koja mu je godina ta petica i koliko kilovata ?

2,0 jest imao problema u prve dvije godine , znao je na prvih 10000 km popit po 2-3 litre ulja , problem rijesen nakon toga , mjenjaci nisu imali problema samo je problem bio u vozacima , nenaviknuti na jak moment motora u nizim obrtajima su mahinalno saltali u vece brzine i znas kako ide ono : moje ba auto u 5-oj vuce uzbrdo , ne ne i ne , bez obzira na jak moment opet ti trebaju obrtaji u motoru da ne stetis mjenjacu , lameli , korpi , e sad zamisli cijeli taj sklop kako se pati po gradu u 5-oj na 1200-1500 obrtaja
 
Legend
e cuj mjenjaci..
nedavno sam pricao sa taxom koji je presao cca 200 000 sa 2.0 tdijem, problem je turbina kao i kod svakog modernog dizela, i dizne, one znaju zezati na ovim motorima najvise, svaka dizna navodno da ima svoj kompjuter, i tu se nesto shebe, ali ima neki covjek u srbiji koji radi reparaciju, cini mi se oko 300€ po dizni..

uglavnom, covjek prezadovoljan kako ga slusa auto..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
e cuj mjenjaci..
nedavno sam pricao sa taxom koji je presao cca 200 000 sa 2.0 tdijem, problem je turbina kao i kod svakog modernog dizela, i dizne, one znaju zezati na ovim motorima najvise, svaka dizna navodno da ima svoj kompjuter, i tu se nesto shebe, ali ima neki covjek u srbiji koji radi reparaciju, cini mi se oko 300€ po dizni..

uglavnom, covjek prezadovoljan kako ga slusa auto..
Problem je gorivo koje na Balkanu nevalja k.rcu a svaki moderni dizel je preosjetljiv na lose gorivo.
 
Član
2.0 vecinom trosi ulje ko blentav, znam nekoliko primjeraka koji potrose i do 2l od zamjene do zamjene
moze biti i do ulja,kvalitet je los, al svejedno je puno

te dizne su cudna stvar, crkavaju samo tako, malo losije gorivo i ode u *****
 
Član
kod mene rodjak ima golfa V 2.0 TDI nikad nije imao nikakvih problema sto se toga tice samo sto mu je turbina vrisnula
 
Član
colibri je napisao(la):
kod mene rodjak ima golfa V 2.0 TDI nikad nije imao nikakvih problema sto se toga tice samo sto mu je turbina vrisnula

:lol: Koje kante od motora,dobri stari motori u kecima i dujama po 30 godina i jos drndaju.
 
Top