Golf 4 sjedišta pranje

Golf 4 sjedišta pranje

Član
Ovako dok je ostalo ovih ljetnih dana moram oprati sjedišta koja su leš zbog predhodnog vlasnika.
Sad da vas pitam kakav je postupak vađenja prednjih sjedišta i hoće li biti problem sa greškama na bord kompu kad ih vratim?
Smijem li sjedišta posipati vodom?
 
Član
Skines kleme sa aku i onda otkopcas struju za airbag. Nemas potrebe da poljevas vodom. To se uzme tekucina za pranje i cetka i krpa u ruke i udri! Onda usisas ako imas vodeni usisivac i ponovis postupak sa tekucinom. I ostavis da se susi.
 
Kleme nemoras skidat samo izvadi kljuc dok budes radio i nemoj ga ubacivat u bravu ili palit dok radis kad sve ustekas vratis bit ce ok.Sto se tice vadenja s prednje strane imas metalni kljun na sredini sica skines taj saraf i sa strana gdje su vidilicevmoras skinuti plastike sa vodilica da moze sic izaci kad sve skines samo guraj nazad do kraja i uzace iz vodilica
 
Član
Zadnja sam licno skidao i rastavljao, nije tesko uopste i onda ih operes ali ti rucno jer ako ih ubacis u masinu moze da zica zagrebe gumu od vrata ves masine i eto ti belaja :D samo deterdzent, neka cetka ne previse gruba i par puta isperes a moze i malo omeksivaca da dodas pa ti onda mirise auto ;)
 
Član
Kad je vec tema dignuta
U Zenici na samouslužnoj praoni ima onaj usisivač sa hemijskim čišćenjem... Izbacuje pjenu i odmah usisava...
Sjedišta u korsi bila užas... Oprao sve za 3KM... bukvalno nova...Tapacirunge, prednja i zadnja za tu cifru... Još na proljeće trebam opet ponovit i oprat pod auta dobro i ostavit da se osuši... Na praoni mi tražili 60KM za pranje... Isto uradio za 3KM i prezadovoljan sam... Bez vađenja i ostalih zezancija...
 
Član
Reci mi kako se ponasaju tapacirunzi na vratima nakon pranje.

Nisam primjetio razliku, da se nesto odlijepilo i sl., doduse kod mene je vecina plastika, mozda je trecina platno.. nebo se nisam usudio s tim dirat...da se ne odlijepi... sa vrata je skinulo svu onu masnocu gdje ruku naslonim na tapacirung...
 
Član
Kad je vec tema dignuta
U Zenici na samouslužnoj praoni ima onaj usisivač sa hemijskim čišćenjem... Izbacuje pjenu i odmah usisava...
Sjedišta u korsi bila užas... Oprao sve za 3KM... bukvalno nova...Tapacirunge, prednja i zadnja za tu cifru... Još na proljeće trebam opet ponovit i oprat pod auta dobro i ostavit da se osuši... Na praoni mi tražili 60KM za pranje... Isto uradio za 3KM i prezadovoljan sam... Bez vađenja i ostalih zezancija...
I ja ovo planiram da uradim ali na ljeto kad bude veoma toplo, sve fino da usisam tim "usisivacem" vjerovatno je to dubinsko ako se ne varam i onda da sve ostavim da se fino osusi, cak sam cuo od drustva da mirise prijatno...
 
Član
I ja ovo planiram da uradim ali na ljeto kad bude veoma toplo, sve fino da usisam tim "usisivacem" vjerovatno je to dubinsko ako se ne varam i onda da sve ostavim da se fino osusi, cak sam cuo od drustva da mirise prijatno...

Sta znam, nije bilo nekog narocitog mirisa, malo kao deterdzent i to je to... zavisi od sampona... ne prodire duboko u sjedista jer odmah usisava tako da se osusi za sat vremena max, kad je bas toplo... bilo negdje oko 10 stepeni kad sam ja prao, predvece oprao-do ujutro suho sve
 
Član
Sta znam, nije bilo nekog narocitog mirisa, malo kao deterdzent i to je to... zavisi od sampona... ne prodire duboko u sjedista jer odmah usisava tako da se osusi za sat vremena max, kad je bas toplo... bilo negdje oko 10 stepeni kad sam ja prao, predvece oprao-do ujutro suho sve
Hvala na savjetu, cekam onda bar tih 10 stepeni pa idem na pranje...pozdrav ;)
 
evo ja sam danas kupio u Lidlu neki sprej s pjenom za ciscenje siceva,pa cu probati sutra da vidim valja li ako bude valjalo izbacim vam sliku
 
Top