Golf 4 - opruge

Golf 4 - opruge

Član
Hvala na odgovorima, nasao sam neke pa cu ih vjerovatno i kupiti. Samo jos da pitam, onako cisto informativno, koja je cijena ugradnje opruga :wacky:
 
Član
normalno da postaje tvrđe auto, isto ko kad staviš niži profil gume pa više osjetiš neravnine. za to auto ima izbora i za opruge i kompletan ovjes i gewinde, na kw-u se i ne gubi toliko " udobnost". Ostali proizvođači često znaju biti ko kamen tvrdi, koliko para toliko muzike
Izvinjavam se sto upadam u temu...

Ima li razlike u udobnosti izmedju
205/55 R16 i
215/65 R16?
 
Član
Da li su ovo sve 4 opruge iste ? Malo me buni to sto na jednoj pise h&r na ostalim nigdje, a i boja se nekako razlikuje mozda je pitanje glupo i sl, al posto se ne razumijem u ovo, trazim misljenje nekoga ko zna oko ovoga.
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-01-20-18-48-55.jpeg
    Screenshot_2016-01-20-18-48-55.jpeg
    101,4 KB · Pregleda: 24
Član
Izvinjavam se sto upadam u temu...

Ima li razlike u udobnosti izmedju
205/55 R16 i
215/65 R16?
normalno da ima, što je guma tanja, to je i tvrđa... neki 40 profil ne možeš nikako prstom udubiti, a ove 65 savijaš ko ništa... ali ova druga dimenzija je više za neke suvove, nisam nikad na autu vidio :)
 
Član
Znači sto veći profil to je auto udobnije...?
Ako ti je vaznija udobnost, moja preporuka 15" felge i gume 195/65, mislim tako je i fabrika u vecini slucajeva propisala, na 16" felge obicno idu 205/55 gume, to je malo tvrdje ali je i dalje dosta udobno za razliku npr. od 225/45 guma koje obicno idu na 17" felge i koje su najneudobnije od ove tri sto sam nabrojao
 
Član
Nemaju ni sve gume jednako tvrd bok bez obzira sto su istih dimenzija. Iz nekog licnog iskustva, kad je profil preko 110mm (kad se preracuna, npr 205/55, profil je 112.75mm) nema neke velike dobiti na udobnosti ali pocinje osetnije da gubi u osecaju stabilnosti i krece plivanje. Takodje manji profil od 90mm postaje previse neudoban a i performanse su upitne (preterano nizak profil ima previse tvrd bok koji ne dozvoljava dovoljno gumi da se deformise pa ima problem da odrzi stalan maksimalan kontakt sa kolovozom usled dinamickog nagiba tocka). Vise sam primetio razlike kad je profil slican ali ako je guma sira ili veceg precnika, onda se dobije na udobnosti.
 
Član
Imam vec 16ke felge.
E fino stavis 205/55 gume i miran, nema tu neke mudrolije, a te sto si naveo, 215/65, kad bi prislonio pored ovih 205/55, ove prve bi bile vece za oko 5cm, cim je veci tocak odma je vece opterecenje motora i svega ostalog, otvoris fino poklopac rezervoara ili dje vec pisu one propisane fabricke dimenzije guma slobodno stavi koju hoces sa tog spiska
 
Član
205 55 16 je pristojna dimenzija, koristim je zimi, ljeti 225 40 18 ljeti i dosta je niža, što se osjeti na neravninama, ali nije strašno. Zid gume je 2.5cm niži u odnosu na 16". Zato kada motaš u krivini, mnogo direktnije, oštrije, jer se guma manje " uvija" prilikom djelovanja bočnih sila na nju. Meni vrijedi što je malo tvrđe, mnogo se auto ljepše vozi. Naravno da je to dosta lošije i razlika je daleko veća kada staviš loše gume, koje su stare, ćelave, izašle iz balansa, kada stavite nove gume to je druga priča...
 
Član
I na kraju, na golfa nabacene opruge zute, na fabricke amortizere. Nije spusten previse, mjera neka. Nema pepanja, ljuljanja i sl.
 
Top