Golf 4 moje ozvucenje vase misljenje

Golf 4 moje ozvucenje vase misljenje

Član
Evo da i ja izjasnim mišljenje. Od svega toga što je u gepeku najvrijednije je pojačalo i kablovi koje posjeduješ.

Evo malo specifikacija o njemu:
Sound Barrier XA 222
2 x 180 watts RMS at 4 ohms
1 x 550 watts RMS at 4 ohms (bridge)
Inputs - RCA / Hi inputs
Lowpass - 40-250 Hz
Hi Pass - 40-250 Hz
Bass Boost - 0-18 dB
Fuse - 4 x 25 amps
Outline dimensions 510/60/295 mm
Ono je dovoljno jako da ta 2 magnata lijepo gura ali problem je što oni nisu predviđeni za kvalitete nago više ćeš zraka čuti nego bassa sa njima. Kutija ti je ujedno ogromna jer si raširio u sredini i zauzimaš samo džabe prostora.

E sada da ne bi ispalo da samo kritikujem, što je ujedno i put ka boljem, jer bez kritike nema ni napretka evo malo i dobrog :D

Sve u svemu ozvučenje ti se dobro čuje u autu jer ima snage. Moj glavni savjet je pod hitno prodaj ta 2x magnata i kutiju pa kupi jedan Pioneer ili Alpine ili bilo koji drugi 12" kvalitetan woofer i napravi samo za njega kutiju. Pojačalo ti u bridge ima 500 Wrms što je definitivno dovoljno da sa tim jednim boljim wooferom i pravom kutijom drmaš auto jače nego sa ta 2 magnata. Ujedno ćeš uštediti na prostoru jer će ti biti manja kutija nego sadašnja. Sve u svemu za početka je dobro ali nemoj stati nego uvijek unapređuj u bolje ako može :D Pozz
 
Član
Da znas kao sto ne znas, kutija za sub se racuna po specifikacijama suba, to je onaj papir sto vi obicno bacite kad raspakirate sub, ako ste ikad nov kupovali...
Pa zato kaze za jedan sub od Alpine 400w rms-a potrebna je SP kutija 120L lupam po specifikacijama, OK
Ti napravis za jedan sub kutiju pa posle mjesec dana iskruzis jos jednu rupu i uvalis jos jedan sub, ne znajuci da si smanjio time litrazu kutije za 15-20L...
Haj sad ti meni objasni kako ce kutija dobro raditi sa jednim subom za koji je napravljena/izracunata i sa dva takva suba? po kojoj logici govoris covjeku da ce mu kutija dobro svirati za koji se kura* onda racuna kutija?
Jesi li pogledao njegove subove ikako??? pa oni ne mogu odsvirati 70hz kako treba a ne 40hz kako kazes da je tvoja kutija slozena, poredis Alpine i Magnata alooo gdje ti je mozak ba???
Lupas mali ko maksim po diviziji...
Nisam reko da će bit savršena za njegove subove, ali će bit bolja nego što trenutno ima, znam ja sve to što ti pričaš... shodno tome kakve ima subove sam i reko iskruži novu rupu i ćao... da ima bolje subove ne bih mu ovo sigurno napiso, jer nisam toliki neznalac... Kutija za većinu 12ki od nekih 200-600rms će biti 90% ista po litraži, najviše zavisno da li imaš snage, ako nemaš ićeš malo veću :)
 
Član
Nisam reko da će bit savršena za njegove subove, ali će bit bolja nego što trenutno ima, znam ja sve to što ti pričaš... shodno tome kakve ima subove sam i reko iskruži novu rupu i ćao... da ima bolje subove ne bih mu ovo sigurno napiso, jer nisam toliki neznalac... Kutija za većinu 12ki od nekih 200-600rms će biti 90% ista po litraži, najviše zavisno da li imaš snage, ako nemaš ićeš malo veću :)

Zlaja 30 km za onakvu kutiju ko u tebe to je dzaba.Mene je moja kutija izasla oko 60 70 km za dva pioneera,znas vec koja imam.
Sto se tice tih proracuna,sasvim je dovoljna ova kutija za te magnate njegove.
Pa nece on na db drag da mu treba proracunati sve u litru.Covjek treba jeftino kutiju...
Cini mi se da je tvoja kutija oko 110 120 litara sto je,s obzirom na magnate te njihovu kvalitetu,sasvim dovoljno.
 
Član
Nebitno, čovjeku treba kutija da mu liči na nešto u autu, jer njegova nije ni za konjskih kola :D Nije 120l, puno je to za bilo kakvu 12ku :D 67 litara je moja... I nije dovoljno za 2x12 ni blizu, ali ne ganja on maksimum iz njih, kad oni i ne mogu dat maksimum :p shodno tome kakvi su subove sam reko iskruži još jednu rupu... Tebi sam odma reko da ti treba 100ak litara kutija za 2x12...
 
Dva suba nebi smjela bit u kutiji s jednom komorom stvaraju pritisak u kutiji koi remeti rad membrane jednog od subova onda jedan neravnomjerno radi ili previse poskakuje nemoze se izostrit.Napravi ovakvu kutiju
images

kolika je sirina izmedju solji kod golfa otprilike malo nize od zadnjeg sjedala i bar 35 do 40 cm naprjed i vidjet ces razliku problem je s ovim sto stvori velike vibracije na autu
 
Član
hahahahahaha "KOI", "izostravanje" drivera, i mjera je "sirina izmedju solji od golfa" !!!!!!!!
A sta ti mislis danijele da se njemu naprvi neki push n pull pa da se to iskontrolise kako treba?!?!?!
I samo da znas momce neizostrenost rada drivera ce ti sigurno poremetiti rad dizni na TDI motoru pri cirka 80+hz
 
hahahahahaha "KOI", "izostravanje" drivera, i mjera je "sirina izmedju solji od golfa" !!!!!!!!
A sta ti mislis danijele da se njemu naprvi neki push n pull pa da se to iskontrolise kako treba?!?!?!
I samo da znas momce neizostrenost rada drivera ce ti sigurno poremetiti rad dizni na TDI motoru pri cirka 80+hz
ko prica o izostravanju drivera procitaj opet pisao sam o tome kako nemozes izostrit,mislio sam na pojacalu,subovi rade neravnomjerno nemoze se izostrit (ujednacit rad oba suba).Znam dobro kako se izracunavaju mjere samo sam momku rekao prosto mjere neke standardne kutije da ima solidan zvuk nece sigurno na DB drag da nesto sad ovdje mudrujemo_Ovo je neka standardna kutija isprobana na X subova i radi solidno.
 
Član
Ma ja manje je mudrolije sq vazda bio.
A ko izjednaci dva drivera identičnih karakteristika.
 
Član
Ljudi hvala na savjetima a kutija ce doci nekad kako treba sa jednom alpinom i ovim pojacalom i kablovima meni je i ovo prejako necu ja ici na takmicenja. ato na dasci pozadi hahaha iskreno druze kod mene puna garaza takvih zvucnika ja to ne bih sebi dzaba stavio samo upropastit dasku :D ako ikada budem pravio kutiju bit ce ovakva. sta mislite o ovim kutija i naravno sa boljim zvucnicima magnat bih bio bolji malo nego u ovim mojim kutijama ali i dalje je magnat hahah :D nista bez alpina :D2x10at36hz_zps6268fa6c.jpg
 
Član
E


Hehehehehe..bas sam gledao neku noc...umirao sam od smijeha...
Dobro meni covjek kaze nisam se susretao sa takvom snagom ;)[/QUOTE

Iskreno ja ovakve zvucnike sutam po garazi svaki dan a nisam rekao da se nisi susretao sa ovakvom snagom nego sa ovim pojacalom pojacalo goni alpine bez problema a na bridgovanju dere
 
Član
Evo da i ja izjasnim mišljenje. Od svega toga što je u gepeku najvrijednije je pojačalo i kablovi koje posjeduješ.

Evo malo specifikacija o njemu:

Ono je dovoljno jako da ta 2 magnata lijepo gura ali problem je što oni nisu predviđeni za kvalitete nago više ćeš zraka čuti nego bassa sa njima. Kutija ti je ujedno ogromna jer si raširio u sredini i zauzimaš samo džabe prostora.

E sada da ne bi ispalo da samo kritikujem, što je ujedno i put ka boljem, jer bez kritike nema ni napretka evo malo i dobrog :D

Sve u svemu ozvučenje ti se dobro čuje u autu jer ima snage. Moj glavni savjet je pod hitno prodaj ta 2x magnata i kutiju pa kupi jedan Pioneer ili Alpine ili bilo koji drugi 12" kvalitetan woofer i napravi samo za njega kutiju. Pojačalo ti u bridge ima 500 Wrms što je definitivno dovoljno da sa tim jednim boljim wooferom i pravom kutijom drmaš auto jače nego sa ta 2 magnata. Ujedno ćeš uštediti na prostoru jer će ti biti manja kutija nego sadašnja. Sve u svemu za početka je dobro ali nemoj stati nego uvijek unapređuj u bolje ako može :D Pozz

Druze hvala na savjetu bit ce unapredenja kad bude para za sad moze proci :D pozz
 
Član
Ljudi jel samo ja vidim da su ovo dvije kutije i na njima sa gornje strane DASKA, ili mi se cini? Znaci dvije kutije, ne jedna, a daska je ko "postolje" za pojacalo.


druze zatvorene dvije male kutija samo zadnje strane idu pod 45 stepeni pa se ne vide a gornja daska jeste samo za pojacalo ona nema veze sa kutijama :D
 
Top