Golf 4 moje ozvucenje vase misljenje

Golf 4 moje ozvucenje vase misljenje

Član
Pozdrav raja zanima me sta vi mislite o mom ozvucenju.
Ubacio sam 2 zvucnika magnat 12" po 300w. pojacalo sound barrier 2x800w i kablovi 30mm2 sa osiguracem 100A ostali zvucnici u vratima i pozadi su originalni, kutije sam davno pravio pa sam ih sad ubacio da ne pravim druge a znam da treba jedna veca za dva zvucnika. Po meni pojacalo moze jos dosta vise zvucnici nisu nesto jaki i ne daju mi puno efekta i ako je dosta jako i ne smijem vise pojacati od 20 a moze ici do 50. Kada pojacam do 20 retrovizori vibriraju tako da se na njih nista ne vidi.

Svaki prijedlog i savjet mi je dobro dosao a i ponuda oko kutija takode :) evo slika da vidite kako to izgleda :) POZZ
1891576_675879785804017_594611714_o.jpg
 
Član
jesu li ove kutije oupšte zatvorene? Ako je na 20 toliko, ti misliš da će na 40 bit doplo jače? :p Može se ovo bolje napraviti... uzmi sebi pioneer tsw 307, jeftin, dobar ;)

Ako hoćeš imam ja kutiju od mdf-a ( medijapana) 18mm, rađena je po proračunu i dobra je za većinu 12", imo sam unutra 250-500 i 750w rms-a i sve su dobro svirale. Imaš tu sliku http://www.pik.ba/artikal/11292438/alpine-swr-1222d-type-r-sa-kutijom/

Naravno da su zatvorene samo su male i idu pod uglov obadvije strane :) bilo bih jace ali ne bi se razumilo sta pjeva ;) a dobar je to zvucnik samo sledece sto kupujem su alpine jer mislim da su predobre za svoje dimenzije i za cijenu daju nenormalne efekte. koja je cijena te kutije ? poz
 
Član
Drug kablove imas solidne,bassovi isto u dobroj kutiji mogu fino raditi,pojacalo nije nesto ali dobro,moze pogurati te bassove.
Sad obavezno kutija druga,ovo bas i ne izgleda lijepo,bez zamjerke.
Vidi sa zlajom ili imas na forumu lika ady koji radi extra kutije.
I sto se tice pioneera nadjes 2 307,i vjeruj da ce na pravo pojacalo retrovizor otpadati;)
Jeftini su stvarno,a snage i kvalitete imas napretek.
 
Član
jesu li ove kutije oupšte zatvorene? Ako je na 20 toliko, ti misliš da će na 40 bit doplo jače? :p Može se ovo bolje napraviti... uzmi sebi pioneer tsw 307, jeftin, dobar ;)
Naravno da su zatvorene samo su male i idu pod uglov obadvije strane :) bilo bih jace ali ne bi se razumilo sta pjeva ;) a dobar je to zvucnik samo sledece sto kupujem su alpine jer mislim da su predobre za svoje dimenzije i za cijenu daju nenormalne efekte. koja je cijena te kutije ? poz
Ma mora se proračunat koliko treba litara za koji zvučnik... Kutija je 30KM ( toliko sam platio ljepilo i etison samo) nećemo računat mdf i stručni nacrt za kutiju u cijenu :D
 
Član
Drug kablove imas solidne,bassovi isto u dobroj kutiji mogu fino raditi,pojacalo nije nesto ali dobro,moze pogurati te bassove.
Sad obavezno kutija druga,ovo bas i ne izgleda lijepo,bez zamjerke.
Vidi sa zlajom ili imas na forumu lika ady koji radi extra kutije.
I sto se tice pioneera nadjes 2 307,i vjeruj da ce na pravo pojacalo retrovizor otpadati;)
Jeftini su stvarno,a snage i kvalitete imas napretek.


Hvala druze na savjetu :) a izgleda to dosta ljepse uzivo a pojacalo je stvarno jako mozda se nisi dosada susretao s ovakvim. a kutija ce doci uskoro a zvucnici mogu jos ovu sezonu :) i razmislit cu o tim zvucnicima :)
pozzz
 
Član
Ne vjerujem, kutija za jedan sub po proracunu a moze za dva kad iskruzis rupu hahahaha ludilo!!!
 
Član
Ne vjerujem, kutija za jedan sub po proracunu a moze za dva kad iskruzis rupu hahahaha ludilo!!!
Opet će ova moja kutija bit bolja nego neka što će on sam da napravi... Jedino ako mu ti ne misliš nacrtat (proračunat) bolju i dat mu da sebi složi.

A ti Samire, uzmi sebi neki bolji sub i u ovoj moj kutiji će ti ekstra svirat, neki 307/306 ili neki xplod (bićeš zadovoljan) ako već nećeš puno keša da daš...

http://www.pik.ba/artikal/10038906/alpine-bass/
 
Poslednja izmena:
Član
Da znas kao sto ne znas, kutija za sub se racuna po specifikacijama suba, to je onaj papir sto vi obicno bacite kad raspakirate sub, ako ste ikad nov kupovali...
Pa zato kaze za jedan sub od Alpine 400w rms-a potrebna je SP kutija 120L lupam po specifikacijama, OK
Ti napravis za jedan sub kutiju pa posle mjesec dana iskruzis jos jednu rupu i uvalis jos jedan sub, ne znajuci da si smanjio time litrazu kutije za 15-20L...
Haj sad ti meni objasni kako ce kutija dobro raditi sa jednim subom za koji je napravljena/izracunata i sa dva takva suba? po kojoj logici govoris covjeku da ce mu kutija dobro svirati za koji se kura* onda racuna kutija?
Jesi li pogledao njegove subove ikako??? pa oni ne mogu odsvirati 70hz kako treba a ne 40hz kako kazes da je tvoja kutija slozena, poredis Alpine i Magnata alooo gdje ti je mozak ba???
Lupas mali ko maksim po diviziji...
 
Član
Član
E
To pojačalo koliko je jako mogu još 2 takva woofera i na policu ove zvučnike spojiti
http://www.pik.ba/artikal/9418886/zvucnici-za-auto/ čovjek kaže da su nenormalno jaki, vadili su šajbe s njima, samo je mana sto nećeš moci do 20 pojačavat nego samo do 15, a retrovizore silikonom obavezno zalijepi, to svi rade kad ubace muziku da ne otpadnu

Hehehehehe..bas sam gledao neku noc...umirao sam od smijeha...
Dobro meni covjek kaze nisam se susretao sa takvom snagom ;)
 
Top