Golf 4 Brembo diskovi i disk plocice?

Golf 4 Brembo diskovi i disk plocice?

Član
ja sam mislio da se ovdje radi o upgredu čeljusti većeg diska i sve ostalo, koliko sam skontao ti sam hoćeš diskove i pakne iste veličine, ako te to veseli ok al mislim da previše ne dobijaš.
 
Član
Ako osjecas da gubis osjecaj na pedali nakon kocenja uzme druge pakne. Te tipa Brembo.. trw itd
Ako ti se pali ABS tokom agresivnog kocenja, a hoces da poboljsas kocenje. - Mozes furati istu marku diskova i pakni koje imas. - Trebaju ti bolje gume. Tako ces smanjiti distancu kocenja.
Sa performance paknama, koje su 0 bodova kada su hladne. Mozes skinuti par metara kocionog puta. - Ovo su agresivne pakne i potrositi ce ti disk puno brze.
Ako uzmes taj Brembo ili ATE neces se pokajati... Ipak su to ugledna imena. A za performance pakne imas marke kao EBC...
 
Član
90% aftermarket diskova se krivi, golf 4, oktavija 1 i ta platforma.. sto, nemam pojma, niko ne zna...mozda su poddimenzionirane, mozda vlasnici gledaju da ustede... zato sam napisao da su tu bitniji diskovi nego plocice
shura kupio diskove, platio 100KM par, eno ih krivi, skidao ih kod tokara, opet krivi...imaju i garanciju koja u praksi nista ne znaci, samo na papiru kad kupujes disk
 
Član
Pa iskrive se jer se pregriju. Treba procitati uputstvo koje dodje sa paknama. Tacnije treba li ih "spaliti" nakon instalacije
 
Član
Nakon predomisljanja ipak je odabir pao na Brembo, prijatelj na svom ima ih 2 god i u raznim situacijama su se pokazale tako da sam i ja uzeo.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Član
Ako hoces kvalitet diskova uzmi zimmermann sa keramickim plocicama i neces se pokajat
Ako te to cini srecnim kao sto neko prije rece uzmi te brembo i mozes svima pricat da imas brembo kocnice ali znaj da je to mozda 10% bolje od ovih manje poznatih imena.
S tim da zimmermann nije nepoznato ime.
 
Član
90% aftermarket diskova se krivi, golf 4, oktavija 1 i ta platforma.. sto, nemam pojma, niko ne zna...mozda su poddimenzionirane, mozda vlasnici gledaju da ustede... zato sam napisao da su tu bitniji diskovi nego plocice
shura kupio diskove, platio 100KM par, eno ih krivi, skidao ih kod tokara, opet krivi...imaju i garanciju koja u praksi nista ne znaci, samo na papiru kad kupujes disk
Bas mi je pricao momak, sto radi u autodijelovima sad I radio u asi, problemkod golf 4, seat leon toledo I octavia imaju problema s diskovima, kako on kaze stavili jaka klijesta, I koji god disk stavis uniste ga klijesta. Kaze kad su mjenjali u asi diskove garancija samo 7000 km na njih.
 
Stavio 10 feb 4 diska i 4 para plocica i cilindar zadnji desni, krive su vec trese kad kocim na 80km/h. Ima neko rjesenje pa bile to brembo ili sta vec. Znaci dacu 100 maraka vise samo da ne podizem auto svaka dva mjeseca a ako ne sredim diskove s*ebacu selene i jedan dio vuce drugi tako je to na ovjesu auta. Tako je kazu kod vw seat skoda programa B segmenta 2000/2008 god proizvodnje.
Znaci ima neko rjesenje ili nema?
 
Top