Golf 4 120 max?

Golf 4 120 max?

Član
pioneer_09 da li golf kolege forumasa kada se iskljuci maf prebacuje u safemod i ogranicava bezinu na 120 pozz
 
Safe mod.
Kamaru tih stvari moze biti uzrok , ako hoces otkloniti kvar moras na dijagnostiku.
Maf , map/mat , zracni filter. Osteceno crijevo za dovod zraka
u turbo.
Ostecen vod od turba preko ic do motora.
Ic , n75 , turbina.
Zaprljanost katalizatora ako imas, egr-a ako nije blokiran.
Usisne grane i ic.
A ono u sta ja sumnjam je turbina.
Zaprljana varijabila i dolazi do prepunjavanja zato se i desava.
Ako ti turbina nebali nigdje ulje ocisti , ako je u ulju sva onda remont.
Zato na dijagnostiku kod nekog ko zna baratati s tim .
 
Član
kod mene isto bilo prije par dana, i kad ugasim i upalim auto ponovo onda radi normalno..i otiso sam na dijagnostiku pokazalo gresku na turbu i ocistio turbinu i otiso mi neki senzor bio i to su mi zamijenili i sad ide ko ludo :)
 
Član
Pozz dakle ovako, vozim golfa vuce sve normalno, ubacim ga u petu zakuca na 120 isto ko da ima limiter znaci gas do poda mrdnut nece dalje. Da li je do EGR ventila ili do turbine? u Pitanju je golf 4 TDI 4 Motion 66kw 2000god lp
Imao sam identičan problem sa istim motorom. U pitanju je bilo jedno vakuum crijevo. Popravak je bio besplatan. Moze biti svašta nešto, ali kreni od najjeftinije varijante. Mnogi će ti soliti pamet i pokusavati da ti na tom kvaru uzmu lovu, ali ne daj se, prvo crijeva, pa onda ostalo, jedno po jedno. Moze biti EGR, moze ventil turbine, moze biti protokomjer. Ako ne budu crijeva onda ti je moj savjet da nadjes neki auto otpad koji ima mehaničara, odeš i kažeš: "Imam taj i taj problem, vi imate rezervne polovne dijelove, ispitajte jedno po jedno da napamet džaba ne kupujem nove i bacam pare." Kad ustanove šta je, kupi dio i zamijeni.
 
Imao sam identičan problem sa istim motorom. U pitanju je bilo jedno vakuum crijevo. Popravak je bio besplatan. Moze biti svašta nešto, ali kreni od najjeftinije varijante. Mnogi će ti soliti pamet i pokusavati da ti na tom kvaru uzmu lovu, ali ne daj se, prvo crijeva, pa onda ostalo, jedno po jedno. Moze biti EGR, moze ventil turbine, moze biti protokomjer. Ako ne budu crijeva onda ti je moj savjet da nadjes neki auto otpad koji ima mehaničara, odeš i kažeš: "Imam taj i taj problem, vi imate rezervne polovne dijelove, ispitajte jedno po jedno da napamet džaba ne kupujem nove i bacam pare." Kad ustanove šta je, kupi dio i zamijeni.

Druze nije lako to ispitat tako kako ti mislis, auto se ponasa normalno dok nije u petoj. Ne mogu ja sad zamjenit crijevo pa na autoput, isplatnije mi je onda veliki servis uradit i gotovo.

A de mi reci gdje si mjenjao crijevo vakuma? Jel neki servis ili?
 
Član
Druze nije lako to ispitat tako kako ti mislis, auto se ponasa normalno dok nije u petoj. Ne mogu ja sad zamjenit crijevo pa na autoput, isplatnije mi je onda veliki servis uradit i gotovo.
Shvatam te, ne mislim ja ništa, ja znam kako je bilo kod mene
Druze nije lako to ispitat tako kako ti mislis, auto se ponasa normalno dok nije u petoj. Ne mogu ja sad zamjenit crijevo pa na autoput, isplatnije mi je onda veliki servis uradit i gotovo.

A de mi reci gdje si mjenjao crijevo vakuma? Jel neki servis ili?
Zamijenio ga kod auto električara, pošto dijagnostika nije pokazala nikakve nepravilnosti, krenuo je od crijeva, ispitivao crijeva jedno po jedno, pri upaljenom motoru kačio na crijeva nešto kao barometar i ustanovio da je jedno probijeno. Slučajno je imao komad drugog crijeva i zamijenio.
 
Član
Imao sam isti problem i na Passatu 5 i na Golfu sad, sve su ti napisali šta je bi moglo biti :D Skini očisti turbinu, ventile i obavezno provjeri sva crijeva jer ako i jedne trunke negdje vakum popusta zezat ce te. Senzor sa protok zraka i njega provjeri, meni ja na passatu do njega bio problem. Javi nam šta je bilo
 
Član
http://bhtuning.com/threads/golf-4-74-kw-2001.99474/

Isti problem imam , samo sto sam kupio takvo auto . Znaci do 120 leti a onda ugasi turbinu i ide u safe mode , pa moram gasit/palit auto da dodze opet . Ja sam skinuo egr i ocistio i nista nisam dobio tako da to ne trebas cistiti ( nije na odmet ) . Isao sam majstoru i rekao je da se treba ocistiti turbina ( 100 km ) i ako nude otisao neki ventil na turbini jos 150 km , kod mene je ispravan ventil . Znaci to ti je rjesenje problema , samo sto se ja nisam nakanio da odem ocistiti , vec idem na tu varijantu da ce se samo vremenom propuhati :D


Pozz
 
Član
bolje ocisti da se ne bi skroz ona zaprljala pa ces morati onda na reparaciju i da te kosta puno vise :) kako kazu bolje sprijeciti nego lijeciti :D
 
Pozz dakle ovako, vozim golfa vuce sve normalno, ubacim ga u petu zakuca na 120 isto ko da ima limiter znaci gas do poda mrdnut nece dalje. Da li je do EGR ventila ili do turbine? u Pitanju je golf 4 TDI 4 Motion 66kw 2000god lp
100% turbina imao isti slučaj kada sam imao seata leona 1.9 TDI.........imaš osjećaj isto da ti netko proguta gas neznam kako bi opisao isto da papučica gasa prođe kroz prazan prostor i auto maximalno islo 120km/h onda kod majstora zamijenio bio turbinu nikad se više nije desilo,..................Znači ili čišćenje ako je sve ispravno ostalo u njoj ili ako je shebana onda reparacija
 
Jooj kad kazu imao isti problem i bila vakum crijeva.
Hahaha. E pa "nece da bude" da si imao isti problem.
A ovaj sto ceka da mu se turbina ocisti sama od sebe samo nek ceka.
Ovaj sa 74 kw. :)
 
Top