Golf 4 1.9 TDI 2002

Golf 4 1.9 TDI 2002

Član
E pozz,bio sam danas na servisu,što se tiče podrhtavanja na leru i slabe vuče rješili smo problem,pumpa goriva nije radila,nije gurala gorivo,zamjenili pumpu i sve filtere (mali servis).
Nema više vibracija i oscilacije obraja na leru,auto vuče kao ludo.
Što se tiče teškog volana,rekao sam da sam pumpu,vagu,remen,znači sve novo,ali opet ništa.Danas smo vidjeli da su šolje otišle,maistor predlaže da mjenjamo njih jer i šolje znaju uzrokovati teži volan,u svakom slučaju kaže letva neka nam je zadnja opcija.
Pa ću i to mjenjati pa ću da vidim šta će se desiti,svakako ih treba mjenjati
 
Član
Za lampice abs i esp kodirati ponovo senzor kuta volana,ako nepomogne onda zamijenuti taj senzor te ga pravilno kodirati,na pasatu 2004 je bilo isto pa sam kodiranje radio i ok posle,
 
Član
Za lampice abs i esp kodirati ponovo senzor kuta volana,ako nepomogne onda zamijenuti taj senzor te ga pravilno kodirati,na pasatu 2004 je bilo isto pa sam kodiranje radio i ok posle,
Zavisi kako to bude kako ja znam neke lampice se pale i gase pri paljenju auta zbog provjere njihovo ispravnosti. Naime ima lampica koje sluze da signalizuju kvar ili pokazuju da je nesto ukljuceno i ukoliko neka lampica pregori ona nece moci da ukaze na kvar ili nesto slicno. Zato su napravljene tako da pri paljenju "blicnu" kako bi se uocilo ukoliko neka nije ispravna i da bi se mogla ista zamijeniti. Npr. Meni nesto nije uredu sa ESP i ja sjednem u auto, dam kontakt ni jedna lampica mi ne pokazuje moguci kvar i ja ne znajuci to nastavim dalje. Dok ispravna lampica moze pokazati moguci kvar i onda znam da imam problema sa ESP. Mozda cetvorke nemaju ovakav nacin rada, ali to je kod vecine automobila...
 
Član
Šta mislite o zamjeni nosača motora,kolegi je otišao ljevi nosač,u pitanju takodje golf 4.Cuo sam da je to mač sa dvije oštrice,kupiš nov može bit tvrd.Opet sam čuo za neke OEM nosače (zna li ko cijenu)???.Interesuje me vaše mišljenje.Pozz
 
Top