Golf 3 Nokia problem

Matteo2711

Član
04.08.2017
31
24
8
25
Rijeka
Auto
Golf III; Golf III GTI TDI 20th Jahre Jubi
Evo ovako, imam komplet Nokiju u G3 i napravljeno je da može ići bilo koji HU da radi sa pojačalom sve bilo okej do neki dan.

- znači čuje se mali šum na zvučnicima ( bez obzira na jačinu zvuka, zvuk šuma ostaje iste glasnoće )
- na zadnjim desnim vratima, zvučnik u kvaki i veliki mi krče, ali kad ih spojim na lijeva vrata rade normalno
- kada se na radiju ( Pioneer ) pojača preko 27-28 jednostavno se pojačalo i radio ugase ( skužio sam da zvučnik zadnji desni kao da proradi kad se malo jače pojača )
- kad se radio ugasi svi zvučnici malo jače lupe ( bass )
- imam osjećaj, kad se muzika malo stiša, kao da pri određenim tonovima se stiša samo od sebe i onda se pojača, zvuči kao neki "fade"

Probao sam drugi HU, igrat se sa pojačalom, skinuo ga i pregledao, stavio drugi akumulator, provjerio masu.
Ima još kakvu ideju gdje bi još mogao pogledati?

Nebojsa_GTD

Član
17.03.2012
823
471
63
Bijeljina
Auto
Golf 2 GTI
vidi da ti se negde zice ne spajaju. Ja sam imao problem na corradu kad sam ubacio radio I vratio dasku sa zvucnicima kad pojacam preko 30 ugasi radio. Na kraju ispostavilo se kad otkacim zadnji levi zvucnik sve radi perfektno a na tim zvucnicima zadnjim sam imao one kao namotaje i primetim da na jednom namotaju je pukla stopica I cim pojacam preko 30 zvucnici povuku puno wati I ugasi radio zalemio stopicu spojio sve ponovo i radilo top. (zadnji zvucnici su bili 2x360w a radio bio 4x55)

Matteo2711

Član
04.08.2017
31
24
8
25
Rijeka
Auto
Golf III; Golf III GTI TDI 20th Jahre Jubi
Hvala ti na odgovoru, danas sam se ja zezao sa time i rješen problem :)

- mali šum je i dalje prisutan ali samo kad staviš zvučnik na uho, ovako se ne čuje pa sam to ostavio.
- krčenje zvučnika je zapravo bilo da je pojačalo od Nokije taj izlaz bio s*eban pa sam prebacio na drugi tj premostio i sada radi :)
- gašenje kazetara je bio uzrok akumulator ( iz prve sam mislio da je zbog jačine zvuka ali kasnije se gasio i kada staviš na 3 hah
- lupanje zvučnika sam uspio riješiti tako da sam uzeo ISO smeđi konektor i zalemio RCA izlaze i tako spojio.
- taj fade sam na kraju saznao da je to zapravo GALA da je to normalno, što znači da pri povećanju brzine se i radio pojačava sam, probao na Polu 9n2 isto radi tako da to nije problem zapravo :D