Change background image

Golf 3 Nokia problem

Rasprava u 'Headuniti' pokrenuta od Matteo2711, 18. Listopad 2018..

1. Matteo2711

Matteo2711 Član

Pridružen(a):
    4. Kolovoz 2017.
    Poruka:
    16
    Lajkova:
    14
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Auto:
    Golf III; Golf III GTI TDI 20th Jahre Jubi
    Facebook PIK Garaza Privatna Poruka
    Evo ovako, imam komplet Nokiju u G3 i napravljeno je da može ići bilo koji HU da radi sa pojačalom sve bilo okej do neki dan.

- znači čuje se mali šum na zvučnicima ( bez obzira na jačinu zvuka, zvuk šuma ostaje iste glasnoće )
    - na zadnjim desnim vratima, zvučnik u kvaki i veliki mi krče, ali kad ih spojim na lijeva vrata rade normalno
    - kada se na radiju ( Pioneer ) pojača preko 27-28 jednostavno se pojačalo i radio ugase ( skužio sam da zvučnik zadnji desni kao da proradi kad se malo jače pojača )
    - kad se radio ugasi svi zvučnici malo jače lupe ( bass )
    - imam osjećaj, kad se muzika malo stiša, kao da pri određenim tonovima se stiša samo od sebe i onda se pojača, zvuči kao neki "fade"

Probao sam drugi HU, igrat se sa pojačalom, skinuo ga i pregledao, stavio drugi akumulator, provjerio masu.
    Ima još kakvu ideju gdje bi još mogao pogledati?

2. Nebojsa_GTD

Nebojsa_GTD Član

Pridružen(a):
    17. Ožujak 2012.
    Poruka:
    806
    Lajkova:
    443
    Grad:
    Bijeljina
    Auto:
    Golf 2 GTI
    vidi da ti se negde zice ne spajaju. Ja sam imao problem na corradu kad sam ubacio radio I vratio dasku sa zvucnicima kad pojacam preko 30 ugasi radio. Na kraju ispostavilo se kad otkacim zadnji levi zvucnik sve radi perfektno a na tim zvucnicima zadnjim sam imao one kao namotaje i primetim da na jednom namotaju je pukla stopica I cim pojacam preko 30 zvucnici povuku puno wati I ugasi radio zalemio stopicu spojio sve ponovo i radilo top. (zadnji zvucnici su bili 2x360w a radio bio 4x55)

3. Matteo2711

Matteo2711 Član

Pridružen(a):
    4. Kolovoz 2017.
    Poruka:
    16
    Lajkova:
    14
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Rijeka
    Auto:
    Golf III; Golf III GTI TDI 20th Jahre Jubi
    Hvala ti na odgovoru, danas sam se ja zezao sa time i rješen problem :)

- mali šum je i dalje prisutan ali samo kad staviš zvučnik na uho, ovako se ne čuje pa sam to ostavio.
    - krčenje zvučnika je zapravo bilo da je pojačalo od Nokije taj izlaz bio s*eban pa sam prebacio na drugi tj premostio i sada radi :)
    - gašenje kazetara je bio uzrok akumulator ( iz prve sam mislio da je zbog jačine zvuka ali kasnije se gasio i kada staviš na 3 hah
    - lupanje zvučnika sam uspio riješiti tako da sam uzeo ISO smeđi konektor i zalemio RCA izlaze i tako spojio.
    - taj fade sam na kraju saznao da je to zapravo GALA da je to normalno, što znači da pri povećanju brzine se i radio pojačava sam, probao na Polu 9n2 isto radi tako da to nije problem zapravo :D

Podijelite ovu stranicu