Golf 3 grijanje + plin ??

Golf 3 grijanje + plin ??

Član
ma ja cu pokusati pa sta god bude,jbg valjda necu sta zeznuti,najvise me strah da sta ne zeznem i da ne puknu sajle gdje se prebaciva grijanje,na sajbu,noge itd,ako gdje zapnem javim se da mi pomognete.u svakom slucaju hvala na pomoci,bar znam da je do klapni sto posto......
 
sajle i klapne ne moras ni vaditi samo uzmes namazes silikona nekog jakog nemoj onog sanitarnog on smrdi i postavis komad eko koze ili bilo cega sto imas i to je to dok sve sklopis silikon osusi i gotovo ja sam koristo onaj za lijepljenje kamena nema nikakvog mirisa a taj silikon kosta 6 KM ;)
 
ernadhusic je napisao(la):
sajle i klapne ne moras ni vaditi samo uzmes namazes silikona nekog jakog nemoj onog sanitarnog on smrdi i postavis komad eko koze ili bilo cega sto imas i to je to dok sve sklopis silikon osusi i gotovo ja sam koristo onaj za lijepljenje kamena nema nikakvog mirisa a taj silikon kosta 6 KM ;)

potpis,moze i ovako,bravo druze.
ako budes oprezan,moces skinut,a da neostetis nista,a ovaj dio sto ces skidat,na njemu nema nikakvi sajli ili slicno,a odma si kod klapni cim njega skines.sretno,ako zapne pitaj ;)


[/quote]nevjerujem ti, ni kod najstarijeg auta, ni kod najvece krsine, vrela voda ne ide stalno kroz mali hladnjak..pocev od prvog golfa koji je proizveden.
I ako si i vidio neki golf bez toga, to samo znaci da ga je neki baltazar uklonio
[/quote]

evo suki slike,kao sto sam i obecao,ako drugi kazu da ima,onda je kod mene cackano
9ll8j5.jpg
 
Član
hafaR_ABF je napisao(la):
isti problem i kod mene dok nisam plin ugradio grijalo ko ludo a sad skroz slabo:lol::lol:



i ja vozim kadeta naplin grijanje boli glava skuhat se a u toledu ga nemam nikako nije to do plina i kopcanja malog hladnjaka na isparivac
 
Član
evo nakon godine dana konacno sam uradio grijanje na golfu,u pitanju su bile klapne kao sto je vecina clanova kazala....od 9 "rupa" samo dvije su bile kako treba,ostalo sve suplje.....sad grijanje radi kao ludo,grije ko lud hehehe
PS uradio sam te klapne bez skidanja instrument table.
moze lock.
 
Član
evo nakon godine dana konacno sam uradio grijanje na golfu,u pitanju su bile klapne kao sto je vecina clanova kazala....od 9 "rupa" samo dvije su bile kako treba,ostalo sve suplje.....sad grijanje radi kao ludo,grije ko lud hehehe
PS uradio sam te klapne bez skidanja instrument table.
moze lock.
Mogao si malo napisati kako uraditi da se ne skida instrument tabla. Dobro bi bilo i da imaš koju sliku. I čime si ih radio?
 
Član
jbg brate bilo hladno pravo,pa nisam stigao da slikam,samo se sikine na desnoj strani onaj vrag plastika,i polako otkacis one sajle sto prebacivas grijanje,a radio sam onaj filc bijeli sto ide ispod laminata,to mi djeluje nekako najbolje,uglavnom sad nakon 5 minuta rada motora krene grijati,za razliku od ranije kad krenem relacija sarajevo-travnik tek se ugrije dok dodje do travnika bukvalno :)
 
Član
Znači kod suvozača, ispod pretinca? Kakvo je stanje sa prostorom, može li se fino uraditi?
 
Član
Znači kod suvozača, ispod pretinca? Kakvo je stanje sa prostorom, može li se fino uraditi?
ma da kod suvozaca,ispod airbaga ako ga imas,skines onu plastiku do onog lima,i onda lagano poskidas one sajle sto prebacivas,sto se tice prostora nije bas zgodno ali uglavnom mozes ruku zavuci i odraditi,nas dvojica smo radili i za tri sata sve bilo gotovo,bolje nego da skidas komplet inst tablu.uglavnom sad imam grijanje boli glava,ne trebam ga paliti na tricu :)
 
Član
drug instrument tabla ti je vezana s dva sarafa,vani pod haubom kod brisaca,a kutija grijanja ti je isto vezana s dva sarafa pod haubom,kod turbine,i vamo blize filteru,skriveni ispod one zastite od toplote.ako mislis sve skidat.da bi odradio klapne detaljno,moras skinut tablu svu,da bi izvadio i rastavio kutiju grijanja.
ja sam sebi radio ovako,da neskidam tablu,skinuo onaj dio oko mjenjaca one plastike,i srednji dio konzole,prkidace.imas dva plasticna sarafica odvrnes,i malo silom izvadis plasticnu blendu(odnosno dio kutije grijanja) iz zljeba.
vec ti je onda dostupno jednom rukom da dodes,do klapni,malo nezgodno i tesko,ali jbga.ja sam koristio onu sivu traku ljepljivu,sto ima neke koncice u sebi,sirine 5 cm.uglavnom je puno jaka,i slici gumi materijal.
to sam zaljepio u dva sloja,vazno da zatvoris one rupe na klapnama.posto znam da ta traka kad sunce ugrije na nju stegne tako jako,da joj nemozes nista.tak da je isto i kad vruce grijanje prolazi,ta je traka sljepila za klapne.i ja sad imam vruce,a ne toplo grijanje,i to nakon kilometra.
ko nevjeruje,nek dode,da se uvjeri.sve je do klapni druze,i na kraju opet vratis onaj dio kutije i zasarafas.eto tako sam ja sebi napravio grijanje,odnosno popravio klapne,bez skidanja instrument table.pozz valjda sam od pomoci;)
Pozdrav! Hvala puno na objasnjenju! Isti problem sa klapnama grijanja,pa se valja pozabaviti tim problemom. Bio sam u prodavnici auto dijelova i po specifikaciji za moj golf 3 je termostat koji otvara na 84 °C,crijeva su mi topla na velikom hladnjaku,na malom oba crijeva przi i ono sto je preostalo su klapne. Lik od kojeg sam kupio auto s.ebo je prekidace grijanja i otkacile su se sajlice sa zakacki prekidaca. Ako moze neko da uslika gdje koja sajlica se treba zakaciti bio bi neizmjerno zahvalan. Jos jednom hvala!
 
Top