Golf 3 grijanje + plin ??

Golf 3 grijanje + plin ??

Član
i kod mene je problem grijanje kabine u trici, oba crijeva sto idu na mali hladnjak budu vruca, hladnjak nije zacepljen, ostaje mi opcija da vidim sta je s klapnom koja razdvaja toplo/hladno
 
Član
s1ck je napisao(la):
i kod mene je problem grijanje kabine u trici, oba crijeva sto idu na mali hladnjak budu vruca, hladnjak nije zacepljen, ostaje mi opcija da vidim sta je s klapnom koja razdvaja toplo/hladno

jel i kod tebe plin?ja nisam gledao crijeva,pa cu ovih dana to provjeriti,od termostata,pa do zamjene mjesta crijevima,valjda nece nist biti :)
 
Član
marshal je napisao(la):
tdi mene samo strah da nesto ne zeznem oko isparivaca

mirso ja uvijek palim i vozim na plinu,ugradjeno je tako da se ne plali sam na benzin pa da sam prebaci na plin

leonardo ajd pokusat cu i s termostatom pa cu vidjeti

mene samo zanima kad vozim auto npr autoputem,nikad tem nece preci 80 samo prelazo 80 kad stoji u mjestu,ipak na toj tem bi trebao da grije poprilicno

Tebi je onda il klapna ili zaprljan mali hladnjak pa ne moze zrak da cirkulira kako treba.
 
Član
TDi Power je napisao(la):
marshal je napisao(la):
tdi mene samo strah da nesto ne zeznem oko isparivaca

mirso ja uvijek palim i vozim na plinu,ugradjeno je tako da se ne plali sam na benzin pa da sam prebaci na plin

leonardo ajd pokusat cu i s termostatom pa cu vidjeti

mene samo zanima kad vozim auto npr autoputem,nikad tem nece preci 80 samo prelazo 80 kad stoji u mjestu,ipak na toj tem bi trebao da grije poprilicno

Tebi je onda il klapna ili zaprljan mali hladnjak pa ne moze zrak da cirkulira kako treba.

koja klapna?sto otvara i zatvara topao i hladan zrak,a kako mogu mali hladnjak ocistiti a da ne skidam komplet inst tablu i onu masku?jel moguce da je do termostata,jer kad vozim radna tem nikad nece preci 80 a kad auto stoji i radi u lleru onda raste tem poprilicno,cak ako duze radi u mjesu lupam 15 20 min upali se i ventilator,a kad idem npr spustam s bistirka spadne tem na 70,kontam da je do termostata?sta mislis
 
Član
Da to ti je do termostata jer ostane otvoren, kupi u ovlastenom servisu termostat originalni mani se prodavnica i riješi problem ;)
 
Član
s1ck je napisao(la):
i kod mene je problem grijanje kabine u trici, oba crijeva sto idu na mali hladnjak budu vruca, hladnjak nije zacepljen, ostaje mi opcija da vidim sta je s klapnom koja razdvaja toplo/hladno
koja je tebi radna temp motora meni nikad ne prelazi iznad 70
 
Član
tdi zvacu sutra asu da pitam koliko kosta original,a iskreno,to sam jako davno mijenjao ima 3 god i kaze mi majstor da ti je term otisao i kaze nemoj ga dirati,jer bolje ti hladi motor,manje se grije...pa cu prvo to uraditi,a hocu li vrsiti zamjenu crijeva kako si mi rekao i da idem kod darkom????

Abf drug kod mene je tem oko 80 znaci nece nikada preci vise,izuzev ako radi u leru onda ona se povisi,a kad vozis npr autoputem bude mozda nekih 75 nikad vise....prvo cu uraditi termostat i provjeriti klapne,pa mozda i zamjenim crijeva kao sto mi je tdi rekao....
 
Član
ma brate klapne da sad provjeravas neide ima tu bruku posla valja sve rasklopit unutra neda mi se sad carkat oko toga neg naljeto svakako cu sve rastavit i na novo uradit moram i kompresor klime mjenjat i onda kad ga nastimam ima da frcera ko veliki :lol::lol::lol:
 
Član
hehehe ma nisam ja to nikada skidao nista,tako da ne znam ni kako te klapne izgledaju ni gdje se nalaze,al prvo cu uraditi taj termostat da bolje grije.....mozda bude samo do toga
 
Član
ev sad sam se vozao i pogledao,oba crijeva od grijanja su vrela,bukvalno se mozes oprziti,stoga mislim da je do termostata,pa kad njega zamjenim javim ima li promjene ;)
 
Član
leonardo_kemo je napisao(la):
Voda u rasplinjacu sluzi da ga hladi,jel tako?Ta voda onda iz rasplinjaca u motor moze da se vrati samo jos toplija,nikako hladnija,a samim tim grijanje sa plinom moze biti samo bolje,NIKAKO losije.E sad kod tebe je ocito problem neke druge prirode,a moj savjet ti je da promijenis termostat,sto ne bi trebalo biti skupo za golfa,obzirom da je za astru 10KM.

ovaj post cu uslikati za anale....


dalje...

NE spajati ispraivac na izlazno crijevo iz hladnjaka jer kad vam ugasite grijanje, prestaje dotok vode i isparivac ce zalediti....

Prvo se treba pobrinuti da vozilo dostize radnu temperaturu,zamijeniti termostat, i po potrebi blokirati jedan dio vazduha da dođe do hladnjaka (ja npr imam OEM zimsku masku koja ima manje rupa u sebi)..

ako i dalje imate salobo grijanje treba uraditi sljedeci test...
- kad je motor na radnoj temperaturi okrenuti na grijanje do kraja na crveno i pojacati ventilator na MAX, ako grijanje nije zadovoljavajuce onda pipnuti ulazno i izlazno crijevo u hladnjak...ako su oba vrela znaci da vrela voda prolazi kroz hladnjak ali da vam se u heatger boxu mijesa hladan vazduh sa toplim, znaci problem sa klapnom...
-ako je jedno vrelo a drugo dosta hladnije onda znaci da ventilator snese svu toplotu sa hladnjaka zbog nedovoljnog protoka vode...vjerovatno zacepljen hladnjak...
-ako hladnjak nije zacepljen onda ima rjesenje za vas.
-motori male zapremine imaju i malu toplotnu moc, ako pri tom jos griju isparivac koji se zeli da zaledi na -50 onda to jos povecava problem.
Naime ispravic je spojen paralelno sa malim hladnjakom i to tako treba da bude...ali... vodi je laks eici kroz isparivac i nazad u motor nego kroz hladnjak sa sinim saćem...
-mozete povecati protok vode kroz mali hladnjak tako sto cete na jedno od crijeva koje ide na isparivac staviti selnu, negde na sred crijeva, i onda selnu stezite dok ne smanjite precnik crijeva,time cete napraviti otpor protoku vode i natjerati vecu kolicinu u mali hladnjak....
nebrinite i kad ostane 8mm precnika kroz koje ce ici voda, isparivac nece zalediti...


LP
 
-Suki- je napisao(la):
leonardo_kemo je napisao(la):
Voda u rasplinjacu sluzi da ga hladi,jel tako?Ta voda onda iz rasplinjaca u motor moze da se vrati samo jos toplija,nikako hladnija,a samim tim grijanje sa plinom moze biti samo bolje,NIKAKO losije.E sad kod tebe je ocito problem neke druge prirode,a moj savjet ti je da promijenis termostat,sto ne bi trebalo biti skupo za golfa,obzirom da je za astru 10KM.

ovaj post cu uslikati za anale....


dalje...

NE spajati ispraivac na izlazno crijevo iz hladnjaka jer kad vam ugasite grijanje, prestaje dotok vode i isparivac ce zalediti....

Prvo se treba pobrinuti da vozilo dostize radnu temperaturu,zamijeniti termostat, i po potrebi blokirati jedan dio vazduha da dođe do hladnjaka (ja npr imam OEM zimsku masku koja ima manje rupa u sebi)..

ako i dalje imate salobo grijanje treba uraditi sljedeci test...
- kad je motor na radnoj temperaturi okrenuti na grijanje do kraja na crveno i pojacati ventilator na MAX, ako grijanje nije zadovoljavajuce onda pipnuti ulazno i izlazno crijevo u hladnjak...ako su oba vrela znaci da vrela voda prolazi kroz hladnjak ali da vam se u heatger boxu mijesa hladan vazduh sa toplim, znaci problem sa klapnom...
-ako je jedno vrelo a drugo dosta hladnije onda znaci da ventilator snese svu toplotu sa hladnjaka zbog nedovoljnog protoka vode...vjerovatno zacepljen hladnjak...
-ako hladnjak nije zacepljen onda ima rjesenje za vas.
-motori male zapremine imaju i malu toplotnu moc, ako pri tom jos griju isparivac koji se zeli da zaledi na -50 onda to jos povecava problem.
Naime ispravic je spojen paralelno sa malim hladnjakom i to tako treba da bude...ali... vodi je laks eici kroz isparivac i nazad u motor nego kroz hladnjak sa sinim saćem...
-mozete povecati protok vode kroz mali hladnjak tako sto cete na jedno od crijeva koje ide na isparivac staviti selnu, negde na sred crijeva, i onda selnu stezite dok ne smanjite precnik crijeva,time cete napraviti otpor protoku vode i natjerati vecu kolicinu u mali hladnjak....
nebrinite i kad ostane 8mm precnika kroz koje ce ici voda, isparivac nece zalediti...


LP

Ovakvi postovi se cijene, potpis na svaku rijec ;)
 
Član
-Suki- je napisao(la):
leonardo_kemo je napisao(la):
Voda u rasplinjacu sluzi da ga hladi,jel tako?Ta voda onda iz rasplinjaca u motor moze da se vrati samo jos toplija,nikako hladnija,a samim tim grijanje sa plinom moze biti samo bolje,NIKAKO losije.E sad kod tebe je ocito problem neke druge prirode,a moj savjet ti je da promijenis termostat,sto ne bi trebalo biti skupo za golfa,obzirom da je za astru 10KM.

ovaj post cu uslikati za anale....


dalje...

NE spajati ispraivac na izlazno crijevo iz hladnjaka jer kad vam ugasite grijanje, prestaje dotok vode i isparivac ce zalediti....

Prvo se treba pobrinuti da vozilo dostize radnu temperaturu,zamijeniti termostat, i po potrebi blokirati jedan dio vazduha da dođe do hladnjaka (ja npr imam OEM zimsku masku koja ima manje rupa u sebi)..

ako i dalje imate salobo grijanje treba uraditi sljedeci test...
- kad je motor na radnoj temperaturi okrenuti na grijanje do kraja na crveno i pojacati ventilator na MAX, ako grijanje nije zadovoljavajuce onda pipnuti ulazno i izlazno crijevo u hladnjak...ako su oba vrela znaci da vrela voda prolazi kroz hladnjak ali da vam se u heatger boxu mijesa hladan vazduh sa toplim, znaci problem sa klapnom...
-ako je jedno vrelo a drugo dosta hladnije onda znaci da ventilator snese svu toplotu sa hladnjaka zbog nedovoljnog protoka vode...vjerovatno zacepljen hladnjak...
-ako hladnjak nije zacepljen onda ima rjesenje za vas.
-motori male zapremine imaju i malu toplotnu moc, ako pri tom jos griju isparivac koji se zeli da zaledi na -50 onda to jos povecava problem.
Naime ispravic je spojen paralelno sa malim hladnjakom i to tako treba da bude...ali... vodi je laks eici kroz isparivac i nazad u motor nego kroz hladnjak sa sinim saćem...
-mozete povecati protok vode kroz mali hladnjak tako sto cete na jedno od crijeva koje ide na isparivac staviti selnu, negde na sred crijeva, i onda selnu stezite dok ne smanjite precnik crijeva,time cete napraviti otpor protoku vode i natjerati vecu kolicinu u mali hladnjak....
nebrinite i kad ostane 8mm precnika kroz koje ce ici voda, isparivac nece zalediti...


LP

brate za ovaj post i komentar imas rucak od mene...zaista hvala ti na odgovoru,da sam zamijenio crijeva napravio bih vecu stetu nego korist,hvala jos jednom....
Respect !!
 
marshal je napisao(la):
hehehe ma nisam ja to nikada skidao nista,tako da ne znam ni kako te klapne izgledaju ni gdje se nalaze,al prvo cu uraditi taj termostat da bolje grije.....mozda bude samo do toga

ja sam mislio da je do termostata,ali ne,ako ti pali ventilator,termostat je uredan,onda ti preostaju klapne unutar auta,spuzva ti se pokidala i mjesati hladan,topal zrak. evo ja sam sebi nedavno to radio,procitaj,imas i link,pa pogledaj o kakvim se klapnama radi

http://www.bhtuning.com/klapne-hladenja-mk3-t-79645-2.html

suki @ u golf mk3 stalno prolazi topla voda kroz mali hladnjak,samo na klapnama mozes rjesit dali da ide vruce ili hladno,ako su spuzve s klapni otisle,opet ce samo hladno biti,kad okrenes na hladno,iako stalno voda kruzi kroz mali hladnjak
 
Top