Golf 3 1.9TDI nema vucu

Golf 3 1.9TDI nema vucu

Član
Eh ovako simptomi su sljedeci auto kad je hladan naguli obrtaje na 1900-2000 i pocne trokirati i bijel dim baca na auspuh cim se ugrije ide do 3000 i netrokira pa da vidim da neko nije imo slican ili isti kvar vec se mjesecima mucim :( auto ide ko zaprezna kola :D
Promjenjeni dijelovi: Turbina,dizne, 3pumpe goriva, egr zablindiran , usisna grana ociscena, motor zamjenjen, protokomjer zraka, procesor,senzor radilice, vakumi svi pregledani instalacija okej provjerena, auspuh okej nije zacepljen, do goriva nije tj filter rezervoar spajo na infuziju direktno
 
Član
Sve promjenjeno i opet ne valja,aaa bas ti TDI su postali tajnoviti,ti dijelovi provjeri jesu uredni svi,da su polovni ili novi,dijagnostika i dobar majstor a ne oni koji govore mozda je to ili je to..e kad bude bez tog mozda,mozda i otkrijes sta je...sve te gore parametre sto si nabrojao mogu prouzrokovati da ti je auto trom na cesti..:D
 
Član
Evo malo i informacija danas se malo igralo sve se ovo opet izmjenjalo tj: protokomjer, n75 ventil, dozer prestelovan medjutim kad je auto postiglo radnu temperaturu poceo je da ko ide ali turbo mi prekasno otvaro na nekih 2800brm brmova :p i kontam zezo se i ajde reko odo nesto i zaraditi i ostavim auto pred servisom radio nesto unutra reko poslije cu dozer opet prestelati da ranije puni medjutim poslije auto opet trom po starom nece preko 2000 :( ko i prije .......sad mene interesira jeli moze biti nesto do tecnosti probo sam davac temperature iskopcam isto jeben mi ovaj majstor v6 masine radi ko veliki ali ovi TDI-jevi mu muku zadaju :p tako meni rece vlasnik vozila :D
 
Član
kako znas je li ti protokmjer ispravan , dalje kako se ponasa tdi ako negfje crijeva ne dihtuju poslje protokmjera ? pojma nemam ali zanimljiv kvar , probaj sa iskljucenim protokomjerom i nadji kakav mjerac da vidis sta turbina radi
 
Član
Nisi nam dao puno informacija o autu, al' cim spominjes dozer i n75 pretpostavljam da se radi o 110ks motoru?
 
Član
kako znas je li ti protokmjer ispravan , dalje kako se ponasa tdi ako negfje crijeva ne dihtuju poslje protokmjera ? pojma nemam ali zanimljiv kvar , probaj sa iskljucenim protokomjerom i nadji kakav mjerac da vidis sta turbina radi
znam da je ispravan probano 10kom sa drugih auta koja otkidaju i ispravne parametre salju
Nisi nam dao puno informacija o autu, al' cim spominjes dozer i n75 pretpostavljam da se radi o 110ks motoru?
66kW tj 90KS
 
Član
slabo znam o tdi vise volim benzin . samo sad pogledah temu jos jednom taj bjeli dim(moze biti i siv i smrdi drama) jesil ti gledo zracni filter da ti nije sta uslo bez zezancije pa ti fali zraka motoru cudno ali vidjo sam to 2x , vjerovatno ces morati motor otvarati
 
Član
slabo znam o tdi vise volim benzin . samo sad pogledah temu jos jednom taj bjeli dim(moze biti i siv i smrdi drama) jesil ti gledo zracni filter da ti nije sta uslo bez zezancije pa ti fali zraka motoru cudno ali vidjo sam to 2x , vjerovatno ces morati motor otvarati
zamjenio sam cak i motor drugi stavljen stari otvoren ventili krivi stubline se istrosile skinem skroz crijevo da nije na kucistu zraka,,,,imo sam i ja slucajeva misa nadjem
 
Član
jel ima kod trice neko crijevo za pritisak sto ide direktno na ecu?(negdje sam to vidio jeli trica nisam siguran) mozel na golfa dijagnostika jel ima neki kod? i najvaznije mjenjo si motor je ti 100% zupcasti u redu
 
Kod mene na seatu je crevo islo u ecu i tamo je bio map senzor i zns se desiti da se sjebe pa da ne vuce. E sad nzm kako je to na 66kw

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Top