GOLF 2 TD Promjena motora

GOLF 2 TD Promjena motora

Član
Ovako imam golfa 2 TD 91god. Trenutno u golfu se nalazi 1.6 TD motor. Volio bih ugraditi drugi motor iste kubikaze od 1.6 da je dizel.
Volio bi ugraditi ili od Golfa 4 1.6 od Golfa 5 1.6 dizel motor. Jer prvenstveno volio bih da mu ljubimac ispunjava barem normu EURO 4 i da se ne smaram hoce li mi prokuhati po ovim vrućinama.
Vidim preko pika da se cijena motora od golfa 4 kreće oko 250 KM a ni od 5 nisu baš nešto skuplji pa me interesuje da li neko radi ugrađivanje motora, koliko bi me sve izašlo sa ugradnjom i kupovinom motora od Golfa 4 sa svim potrebnim elementima da funkcioniše odlično i kako bi mogao proći tehnički jer bi volio motor uvesti u saobraćajnu.
Ili da li neko zna ko to radi..

Molim za savjete
 

Prilozi

  • GOLF 2 TD.jpg
    GOLF 2 TD.jpg
    127,8 KB · Pregleda: 39
Otkad je golf 4 1.6 dizel? I gdje to ima 1.6 dizel za 250 km?nemozes od dvice 1.6 td kupit u dobrom stanju bez 3-4 stoje... tebe bi ta kentra s tdi motorom izisla oko 1500 km,+ onda odrzavanje istog motora koje nije ni blizu para kao na golfu 2 sve ti je 10 puta skuplje....
 
Član
Kao sto @davor soldo rece, nema 1.6 dizel u cetvorki a ni u petici golfu, cetvorka samo 1.9 a petice 1.9 i 2.0. Ta igranija bi te kostala sigurno blizu 2000 ako racunamo motor, mehanicara i elektricara, atest i ostalo s' obzirom da hoces eu4 motor, to ti ga dodje otprilike novije od 2001 godine proizvodnje tj PD motor
Sve u svemu mnogo para ako ces auto vozati samo sa drugim motorom. Ako vec zelis da radis komplet auto za sebe to je onda druga tema i ima tu mnogo rasprave ali bez 5 milja i ne pomisljaj
 
Član
Prodas dvojku namiris para i kupis mk4...toje jeftinija opcija dokskuplja opcija ako imas kes i ako volis svoju dvojku onda ubacis 1.9 tdi ali ima tu posla koliko hoces...ako neces auto spremat za kakvo takmicenje prva opcija je bolja..mada za neku lovu sto ces uzeti mk4 koji nije euro 4 mozes uzeti pomeni bolje neko auto ili benzinca koji je euro4 ako vec ganjas taj standard.
 
Član
Otišao sam u offtopic, jer auto je daleko od običnog swapa, a još dalje od serijske dvojke. Nije Ligin, ako nekoga baš zanima nek' mi se javi u poruke.
 
Član
Golfa ne planiram raditi za trke.. uvijek je bolje kupiti novije auto. Ali 2 mi je nekako prirasla srcu. Jedino sto bi volio da promijenim motor. Gledajuci po nasim otpadima ima puno povoljnih i dobro ocuvani motora od golfofa 5 i 4. Dajte mi neku realnu cijenu koliko bi me to kostalo.
1. Ako bi uzimao motor od golf 4 1.9 dizel sa svim sto je potrebno da se ugradi da funkcionise kako treba ono najosnovnije ukljucujuci i ruke. Koliko bi me izaslo.
2. İsto sve to ako bi uzeo motor od golfa 5 1.9 dizel.
İ ko bi mi to mogao odraditi povoljno u sarajevu.
 
Član
Ne mora to biti motor striktno od golfa. Moze biti i od nekog drugog auta. Jos bi bilo bolje da je mala potrosnja ali ne bi volio ispod 1.6 motora.
 
Ti imas cudne zahtjeve al nadji 1.4 tdi I ulozi 2,2500 tisuce I tu si,realana cjena bilo koje zamjene motora,sam atest ti je 175 km,motor I instalacija 1000 mjenjac 400 servis velki I mali I ruka majstora jos 1000 I tu si :)
 
Član
Golfa ne planiram raditi za trke.. uvijek je bolje kupiti novije auto. Ali 2 mi je nekako prirasla srcu. Jedino sto bi volio da promijenim motor. Gledajuci po nasim otpadima ima puno povoljnih i dobro ocuvani motora od golfofa 5 i 4. Dajte mi neku realnu cijenu koliko bi me to kostalo.
1. Ako bi uzimao motor od golf 4 1.9 dizel sa svim sto je potrebno da se ugradi da funkcionise kako treba ono najosnovnije ukljucujuci i ruke. Koliko bi me izaslo.
2. İsto sve to ako bi uzeo motor od golfa 5 1.9 dizel.
İ ko bi mi to mogao odraditi povoljno u sarajevu.

Motor kao motor mozes naci povoljno, naletiti.
Ali ostalo ces uvijek morat platit, evo davor ti je objasnio neke stvari.

Meni jedino nije jasno zasto zelis mijenjati?
Bas mi nema logike ako ti je vec dizel u dvici.
Trazis pribliznu snagu u drugom malo novijem motoru.

Meni bi bilo logicno da ti ganjas 2.8 i sl....
 
Ni ja ne kontam u dvici se motor mjenja za isti ili ako radis neki swap radi snage,prestiza itd,al radi ekonomicnosti,e to prvi put cujem... da neko pored 1.6 dizela u dvici trazi nesti sto manje trosi,negi ti uzmi 1500 km,otidji u vw ovlasteni servis I kupi nov 1.6 motor od dvice I nek ti ga ubace I miran si jos milion kilometara
 
Varaš se da su motori od golfa 4 tdi jeftini. Evo ja sam tražio sebi od dvojke.ili trojke.gti motor da ubacim.u corrada i nisam mogao naci a do pre neki dan se bacali na.otpade sad ih nigde skoro nema. A četvorkin tdi motor samo blok.je 250km pa na gore, da uzmes komletnog treba oko 600km i to bez papira(jer papire skoro nemoguće naci) a gde mehanicar sto ce ga ubaciti elektricar sto ce spojiti sve to i tkd.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Top